Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

сламена къща

Публикувано от mehudi 
сглобяеми къщи
10-10-2007 - 15:42:52
Здравейте, интересувам се живо от сглобяемите къщи. Искам да знам всички плюсове и минуси, които лично сте констатирали /в случай, че живеете в такава/. Знам че се строят по-бързо - за около 2 месеца. Но също така съм чувала, че стените кънтят. Дали са достатъчно надеждни? Също ме интересува дали мога да се доверя на асеновградската фирма за сглобяеми къщи Бял бор мисля, че се казваше. Моля всеки, който има личен опит, да бъде така добър да го сподели с мен. Поздрави и благодарности!!!
Re: сглобяеми къщи
16-10-2007 - 17:36:53
Re: сламена къща
16-10-2007 - 18:03:22
До garvan72,

Ти направо ме разби с тези снимки! Точно такъв дизайн ми трябваше!
Май имаш нещо общо с "баба Яга" ?

Бъди жив, весел, здрав и щастлив!
Re: сламена къща
16-10-2007 - 18:52:56
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
Май имаш нещо общо с "баба Яга" ?
-------------------------------------------------------
...чиракувал съм й известно време...smoking smiley

Виж и това:
[www.cobprojects.info]
Re: сламена къща
16-10-2007 - 21:00:35
Благодаря,

ето още нещо:

ТУК
Re: сламена къща
27-11-2007 - 01:34:08
partzalev, линка към ecopanneaux.com нещо не води към страницата- а показва снимка на някаква историческа личност и препратка към Укипедия
може ли малко инфо как се казват на английски въпросните панели-може и някой друг да ги произвежда по света...

темата е супер-интересна....явно ентусиастите сме много, а информацията- недостатъчна.... защо не вземем да организираме някой семинар, на който въпроса да се постави ребром и на органите, даващи разрешения (като им се даде време предварително, де), пък и да се поканят строители и предприемачи да си кажат мнението.... ако е изпълнимо в нашите условия, има икономически смисъл не само за бедните, но и за еко-туристите от чужбина
може би трябва да създадем някаква асоциация за устойчивост в строителството или не знам как да го наречем (на английски sustainable building /sustainable living звучи добре, но на български превода не излиза), за да може да има някаква тежест инициативата, пък и да поддържаме връзка, а не както сега- ако се сетим да посетим този или онзи форум... може да започнем неформално на първо време- във виртуалното пространство, както правим сега- но нека съберем информацията на едно място, защото засега има няколко threads на форума тук, и няколко такива на различни други форуми, и не вярвам някой да ги следи едновременно (пък и като остареят темите, се изгубват по-назад...) Може да е блог на първо време- за да можем да пишем всички. По-натам може да е уеб-страница с форум към нея...Някой желаещ има ли, или да се заема аз? :ami:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-27 02:04 от hrisvas.
Re: сламена къща
27-11-2007 - 09:38:22
hrisvas,
наистина линка е променен! Ставаше дума за плоскости от пресивана слама.
Използвай в търсачките думите straw panel - има много за четене!
Re: сламена къща
27-11-2007 - 11:08:33
мерси :-), намерих една информативна страница- има и за типовете строителство със слама, и за панелите
[www.buildinggreen.com]
Re: сламена къща
23-01-2008 - 21:50:27
За всички интересуващи се по тази тема мисля , че ще представлява интерес статията в "24 часа" от 23.01.2008 озаглавена " Хотел от глина и слама приема в Родопите". Също и на скептиците.

Хотела е на три етажа и е построен от дърво и слама.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-23 21:54 от argonavt.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход