Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

сламена къща

Публикувано от mehudi 
Re: сламена къща
27-09-2007 - 22:32:13
Към mehudi

Мисля , че не би трябвало да имаш проблеми. Аз разсъждавам като теб - носещата конструкция е дървена и узаконима. Това от какво са направени стените е подробност. Според мен може да се построи такова нещо и да се узакони , но не може да мине без твоята подкрепа , усърдие и движеща сила, т.е. пред властите трябва да стоиш ти , а не някойси архитект или инженер. Успех!
inj
Re: сламена къща
28-09-2007 - 00:24:29
Браво, голям специалист, няма що. Стените били подробност. Ами айде да видим как без подписани и подпечатани проекти от някой си архитект И инженер, ще можеш да прекараш нещо през община. УСПЕХ!!!

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: сламена къща
28-09-2007 - 00:44:42
Оказва се, че моят дядо навремето е могъл да направи такава къща и да отгледа 5 деца в нея, а аз сега не мога защото няма стандарт. В САЩ от 52 щата само 2 (два) са приели такъв стандарт. В ЕС изобщо няма. Балата слама е изследвана в много лаборатории и е доказан строителен материла (но не масов). Аз имам официални документи на редица лаборатории за показателите на сламените бали, които доказват, че може да се изгражда жилище от тях. Въпросът е , че ентусиастите в БГ са малко и не е дошло времето да се приеме като стандарт. Нито една държавна администрация сега не би си слижила печата, защото нямаме стандарт, а архитектите и инженерите ги е срам да се подписват под такива проекти, защото у нас никой не е изследвал този материал. В крайна сметка, човек изгражда такава къща, за да живее в нея, а не за инвестиция или за спекула и поради тази причина няма нужда от официална документация. Засега kamikadze е най-прав. Аз си вдигам къщата, а държавата или общината да дойдат и да ми определят данъка........ако това стане, значи съм законен, ако ли пък не - да ми се обосноват кой закон съм нарушил. Ако mehudi и другите, които подкрепят идеята се обединим и предизвикаме приемането на стандарт за такива къщи, който да се приема от пожарната, ДВСК, ХЕИ , архитекти и всички останали по веригата, може да се окаже, че и най-бедните в БГ ще имат покрив над главата си!!!! В момента една бала слама струва 1 лв.
Re: сламена къща
28-09-2007 - 02:13:19





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 11:22 от US Builder.
Re: сламена къща
28-09-2007 - 08:33:56
Ако не е възможно да се узаконят къщи от слама измазани с глина, то как са узаконени в село Лещен: [leshten.hit.bg] (вижте секцията "Глина"winking smiley. Тия къщи се отдават под наем на хотелски начала. Няма как да не са узаконени. :ami:
inj
Re: сламена къща
28-09-2007 - 09:40:51
Къщите са си били там. Не са правени нови. Само реконструкция е имало и това закона го позволява. Стара къща, съществуваща на кадастралните планове, може да бъде възстановена и на се живее в нея. Друг е въпроса, че никой не ходи да проверява какво са направили, от какво са го направили и т.н. Освен това като гледам, отвън са измазани с глина и то добре, пък и не се знае колко са сламени или само покрива е такъв.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: сламена къща
28-09-2007 - 13:35:43
US Builder,
двам ти кодовете за стандартизация в някои области на САЩ!
Srtaw bale code:
Texsas (Austin) - 3601-3605;
Colorado (Builder) - chapter 98 (9801-9805)
California - Chapter 4.5 - 18944.30(33,34,35,40)
Colorado (Cortez) - Ordinance № 851, series 1997
Nevada - AB171
New Mexsico - 14.7.5.1-18
Arizona (Tucson and Pima) - 7201-7206
За да бъдеш по-добре информиран ти пускам още два докумнта:
- от кметството на Калифорния - ТУК
- от U.S. Department of Energy - ТУКА



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-28 17:30 от partzalev.
Re: сламена къща
28-09-2007 - 15:09:51
а Това с Лещен ме кефи

купуваш место с полусрутена къща - събаряш /ползваш само фундамента/

за две седмици вдигаш новата /за това време никоя институция няма да си мръдне пръста/

и имаш къща с нотариален акт ....

хората в големите градове живеят и продават от 10 години на акт. 15 вие сте седнали да му мислите за узаконяването - ако не е в центъра на голям град никой няма да ви закача. Ако ще на Палатка да живеете ...
Re: сламена къща
28-09-2007 - 15:15:11
То ако се замислиш Бала Слама е 100 пъти по-добро от блокче ИТОНГ ...

тези които са работили с Итонг им е ясно за какво става дума ....

даже можем да се замислим за машини за "Малки Балички слама"

гъди гъди

драз драз - за големите производители на строителни материали smiling smiley :}
Re: сламена къща
28-09-2007 - 16:10:07
NEXT....




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-27 09:19 от partzalev.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход