Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

къщи от сламени бали и/или кал?

Публикувано от hrisvas 
къщи от сламени бали и/или кал?
26-11-2007 - 13:56:15
Някой знае ли дали има архитекти, строители или фирми в Б-я, които да се занимават със или интересуват от строителство на сламени къщи (straw bale) или кирпичени такива (adobe)?
На Запад има една вълна от ентусиасти, които са запалени по всякакви такива въпроси на устойчивото развитие- екологични или рециклирани строителни материали, добра изолация, че даже и компостни тоалетни /без вода/...Има и курсове как се строят къщи от сламени бали или от кал...На един английски форум за живеещите в Б-я чужденци чета за един ентусиаст, който си строи сламена къща у нас и пише, че от общината са му дали разрешение, но се заинтригувах дали има български професионалисти, които се вълнуват или занимават с това...Някаква идея?
Re: къщи от сламени бали и/или кал?
26-11-2007 - 14:18:27
Imashe niakade tuk vav foruma dosta obshirna diskusia po tazi tema,nameri ia.Temata e interesna i za men,no s tezi pojarnikari ne znam kak ste opravim v BG...A kolkoto do profesionalisti po slameni kashti u nas,silno se samniavam,4e ste se nameriat....
Re: къщи от сламени бали и/или кал?
26-11-2007 - 14:28:34
Намерих темата:Кирпич.Там е застъпена темата за сламени и глинени къщи.
Re: къщи от сламени бали и/или кал?
26-11-2007 - 14:29:40
според интернета,тези къщи не са по-горими от обикновените, и че въпреки, че всеки си мисли,че сламата е много запалима, като е балирана, не била толкова запалима....пише, че като се наредят плътно сламените бали /а май се топят в нещо предварително- варов разтвор или нещо такова, ще потърся по-подробно/ и после като се измажат стените отвътре и отвън-предполагам с кал и вар, къщите ставали почти негорими....струва ми се, че не би трябвало да са по-горими от дървените къщи- така че, ако за тях дават разрешения, защо не и за това

не мога да намеря темата, за която говориш- дай линк

нека поддържаме връзка, в случай, че открия нещо- аз имам желанието да построя една или няколко такива къщи, така че ще продължавам да търся...пусни ми лично съобщение с твоя email, за да ти имам координатите



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-26 15:04 от hrisvas.
Re: къщи от сламени бали и/или кал?
26-11-2007 - 16:21:44
Тоалетна от кирпич и без вода и аз мога да ти направя, ама не ти го препоръчвам. Описаните къщи ме съмняват, че ще отговарят не само на противопожарните, но и на противоземетръсните норми (особено кирпича).
Re: къщи от сламени бали и/или кал?
26-11-2007 - 21:02:05
Към hrisvas,

Това за което питаш е тема "Сламена къща" в Строителство/Ремонти страница 7 . Прегледай я , мисля че е интересна.
Моето мнение по въпроса , е че няма проблем да се вземе строително разрешение и узакони такава къща. Мен също ме интересуват подобни теми.
Ако наистина търсиш архитект пиши лично съобщение.
Re: къщи от сламени бали и/или кал?
26-11-2007 - 22:21:56
В темата "сламена къща" имах два файла, които бях свалил, но преди малко ги възстанових.
Успех!
Re: къщи от сламени бали и/или кал?
23-01-2008 - 21:52:18
За всички интересуващи се по тази тема мисля , че ще представлява интерес статията в "24 часа" от 23.01.2008 озаглавена " Хотел от глина и слама приема в Родопите". Също и на скептиците.

Хотела е на три етажа и е построен от дърво и слама.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-23 21:54 от argonavt.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход