Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отново за цената на груб строеж

Публикувано от ej 
ej
Отново за цената на груб строеж
16-01-2007 - 16:02:58
Здравейте!

Предстои ми започване на строеж на еднофамилна къща в София и все още съм в процес на избор на строителна фирма. Имам вече оферти от няколко фирми, но никоя не се и доближава до коментираните тук цени от порядъка на 130 Е/кв. м.?! По слухове, цената на груб строеж върви около 150 Е/кв. м.
Може ли някой да каже какви са средните цени за труд за грубия строеж, като изкопни работи, кофраж, армировка, изливане на бетон, дървена конструкция на покрив и полагане на керемиди.
Най-ниската цена дадена засега за груб строеж до покрив, само на тухла е 227 Е/кв. м. с ДДС! Като предстоят преговори с фирмите, но се чудя колко мога да искам да намалят от цената.
Re: Отново за цената на груб строеж
16-01-2007 - 16:20:06
еj, разрови се назад в темите и ще намериш доста информация за това което питаш. Ясно е че всеки се опитва да вдига цените, нищо чудно наистина 150 да е далавера в момента, аз почнах пролетта на 2006 и дотук сметката ми е около 150 евро, почти покрих.
Как да постъпиш - искай от архитекта да ти приложи количествена сметка и с нея искаш оферти, не просто да питаш фирмите - абе вие на колко строите - всяка отделна дейност си има цена и тя следва да се посочи изрично, отделно труд, отделно материали, така нещата са съпоставими.
Но всичко това сме го дъвкали тук доста, погледни назад, и да искам не мога да пресъздам цялата информация..
Успех!
Re: Отново за цената на груб строеж
16-01-2007 - 17:31:58
Намери си кадърен строителен инженер да ти направи оферта по количествените сметки но истината е 150 евро.Повечето фирми дават цени над 200 евро.Или си хвани читава бригада и доставяй материалите.Макар че и това е нож с две остриета.Особенно ако попаднеш на мърлячи.
ej
Re: Отново за цената на груб строеж
16-01-2007 - 21:18:59
Аз четох във форума и видях съвсем други цени да се спрягат :g: А иначе имам количествена сметка от архитекта и конструктора и с нея плюс чертежите съм ги давал на фирмите, не съм ги питал просто колко е цената на кв. м. защото ми е ясно, че няма как да се даде цена без да се види за какво става въпрос. Лошото е, че някои се мръщят като им искам разделени цените на труд и материали moody smiley: :!: И като им кажа, че искам някои материали аз да си ги доставя ми излизат с 1000 довода как ще им объркам процеса ... а за строене по стопански начин няма как да стане защото трябва да си напусна работата за да се занимавам с това, а нали трябва да се плаща тоя строеж :g: sad smiley
Къде ги тея ЧИТАВИ бригади?! :-(

И въобще какво толко се случи след 01.01.2007 г. дето всички толко я чакаха тази дата за да започнат да ми дават оферти?! Освен поскъпването на бензина, май нищо друго. Взех ценова листа за бетон от АВТО - ЕТ и не са променяни от септември месец! :-(
Всичко в нашата мила родина е СПЕКУЛА, ама в лошия смисъл :g:
Re: Отново за цената на груб строеж
17-01-2007 - 09:16:58
Не става ти да доставяш материалите. По-точно става ама не е в твой интерес - когато от бетоновия център кажат , че не могат да доставят бетона утре, а могат след два дни ще плащаш неустойки, когато излезе, че са сбъркали поръчкаа в арматурния цех и не стига желязото - пак. Ще се скараш с фирмата още първия месец и ще пишеш какви са измамнициsmiling smiley
Re: Отново за цената на груб строеж
17-01-2007 - 10:56:05
Не искат да ти ги дадат разделени труд и материали, защото после се почва това не ти влиза, онова не ти влиза ... поне при мен е така ...
Успех!
ej
Re: Отново за цената на груб строеж
17-01-2007 - 12:34:25
А строителя колко дни по-рано знае, че ще лее бетон?! Едва ли е нормално да се поръчва бетона от днес за утре. За желязото не знам как ще го сбъркат в арматурния двор, нали го правят по спецификация на конструктора, то същото може да стане и ако го поръча строителя, или ако някой открадне една част от желязото...
А по повод излизането допълнително на това и онова, мисля да си сключа договор в който да си е записано, че в цената влизат всички операции по строежа на къщата... а и все пак нали си слагат 10% НЕПРЕДВИДЕНИ разходи.... :crazy: confused smiley
Re: Отново за цената на груб строеж
17-01-2007 - 14:48:02
ej, извинявай, ама ти в БГ ли живееш или в нормална държава.?? Не се обиждай, но с тези въпроси си мисля, че или си бил в щастливо неведение относно нивото на услугите въобще у нас (не само в строителството), по чисто обективни причини, или се опитваш да "обхванеш необхватното" - да искаш някой да ти обясни защо 90 процента от хората не си гледат работата, лъжат като цигани и крадат безогледно и нагло, или поне се опитват да го правят, толкова просто и от само себе си, колкото е вече станало норма следната случка, която всяка сутрин изживявам - ако си като мен между останалите 10 процента и се нареждаш на опашката на някое от безкрайните задръствания в София, изглеждаш праха на поне 20 тарикати в минута които минават покраи теб и се нареждат най-отпред под безгрижние поглед на чоплещото семки ченге...
Е, въпросът е кой е кой крив кой прав вече, нали? "Свестните у нас считат за луди"
Е. в тоя ред на мисли, как може някой да ти даде правилен отговор на въпроса защо има разлики в офертите...
Всяка фирма си преценя, това е.
И ако се нервиш на безобразията им отсега, не те виждам просто, наистина прочети назад, толкова мъка има по тези страници, освен страшно, страшно много отговори на всички въпроси, които периодично се обсъждат - и за грубия строеж и за тухлите, предимства, недостатъци на Монтана, Драговищица, цени, складове, Винербергер, итонг, характеристики, препратки, абе може книга да се напише по тия постове, сериозно...
И аз имах няколко оферти за бетона, както и за желязото, както и за дървения материал, както и за тухлите, както и за майсторите, за какво ли не. Ако искаш да тиизлезе по-тънко, отдели време, зарови се, чети сайтове, търси, ако нямаш време, плащаш си и чакаш да го направи друг, дето е чел и знае.
Виж за фирмата и бригадата е генерален, много важен въпрос, най-добре разпитай приятели, намери някой, от който са доволни и виж ти или с компетентен човек какво и как е построил, това е адски важно. Офертите са немаловажни, но винаги, подчертавам, винаги работата излиза различна, в Бг. Може да не е умишлено, но е различна. И важното е това различно да не в твой ущърб - като пари или като качество, или и двете заедно, пази боже, затова е важен човека, на който си се доверил.
А въпроса ти за бетона - няма два един срещу друг бетонни възела . Всеки работи и си знае сметката, така че и цените са различни - на един водата е по- скъпа, друг плаща по-големи подкупи, трети е по-посещаван, четвърти яко удря в качеството, пети не дава фактури, шести ползва краден пясък и т.н. и т.н., всеки с резона си. Това не е толкова важно. Важното е да намериш компромиса за себе си, това е, както с всичко останало.
Съжалявам, ако досадих
Успех!
Re: Отново за цената на груб строеж
17-01-2007 - 15:03:53
А колкото до арматурата - винаги бъркат но за теб е коренно различно дали ти си го поръчал или щефа на бригадата. Ако го поръчаш ти и шефа не те цакне с цената транспорта и непредвидените за които спомена, с кеф ще те цакне с неустойка като му стоят хората, защото твоята поръчка не е правилно изпълнена. Не че не знае че става и че не му се случва и на него. Но той си носи риска и се оправя В случая ти носиш риска и ти ще се оправяш... Това е.
Бетон аз налях 271 кубика. Точно дест пъти. Само веднъж ми отложиха наливането заради тях беше - счупила им се помпата. А бетона си го организирах сам, на което стрителят склони само при условие, че ми начислява (не падай) 10 процента върху сумата която аз плащам на бетоновия възел, отделно си му плащах за самито полагане и разстилане. Аргумента му беше железен - Ами наливай си го и си го вибрирай сам....
Така или иначе средната цена на кубик ми се върза под 100 лева - ДДС плащах само на по няколко кубика на наливане заради сертификата, като 60 кубика е водоплътен, над 150 е 20-тица и другото 15. Цената е докарано и налято с помпа. Няма такава цена, нали? Е, с приятели става, това което и горе ти казвах....
Re: Отново за цената на груб строеж
17-01-2007 - 15:10:10
Всъщност 300 евро на кв.м. и нямаш грижи - стотинка повече няма да дадеш, няма да е необходимо да стъпиш на обекта до завършване.Плащания по банков път, фактуриране на цялата сума.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход