Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отново за цената на груб строеж

Публикувано от ej 
Re: Отново за цената на груб строеж
17-01-2007 - 16:58:08
И когато за сефте стъпиш, Олеле майко.... Взимаш предваритлно хапчета за да не получиш инфаркт. А искаш и от лекаря да ти предпише подържащи за близките няколко години.
"....няма да е необходимо да стъпиш на обекта до завършване".Това са пълни глупости!!! Освен ако целта ти не е да продадеш веднага....
Сега по същество...
Няма и месец откакто завърших груб строеж на 300 м2 РЗП къща в покрайнините на София. + 40м2 навеси+ зидана ограда 25 л.м висока 2,20м. Започнах на 1ви август и завърших на 23 декември. А строителите почиваха общо около месец и нещо за този отрязък от време. Реално работа - 3м и половина.
Схема на работа: Турска бригада+материалите от мен.
Всичко 80000 БГ лева.

А какво прави това???
Средно 235 лв на м2 или 120 EURO m2
Та да попитам компетентните тук...до 227 EURO има ли разлика от около 100 EURO на м2?
Че на мен така ми се струва.
Ако на "ej" къщата е също 300 м2* 100EURO = 30000 EURO...
Дали там където работи ще ги искара за 3 месеца и половина???
И 150 -170 EURO да му излезе по тази схема пак има разлика....и то голяма.
Да не говорим за други подробности....
Re: Отново за цената на груб строеж
17-01-2007 - 17:15:20
Мисля, че доста се спекулира с "покачените цени". Това се използва от стрителните фирми. Смятам, че наистина има покачване на цените на материалите от лятото, но то не е с повече от 10%, и то не на всички. Строителните фирми използват "истерията" за покачване на цените и се опитват да правят свръх печалба.
Наскоро един мой познат - строителен предприемач-хитрец сподели че в тоя бизнес няма вече добри пари. Печалбата падала до около 100%....
Re: Отново за цената на груб строеж
17-01-2007 - 17:41:44
Magea,

Аз също имам плизък приятел предприемач, не строител, други строят, той само купува терена, организира , плаща за построяването и продава. та вчера си говорихме и покрай моя пакрив ми разправяше за неговята сграда - строи в МЛАДОСТ около 5000 кв. офиси и магазини, та ми казваше, че една плоча му струва около 140000 лв- 1000 квадрата Това е бетон, желязо и тухли с труда.... Работата е там, че сградата не се състои само от плочи а има и фундамент, основи, гаражи(мазета ) за изолиране, както и покрив и траси, това са скъпите неща. И вече довършителните, разбира се, но в най-лошия случай умножаваш грубия строеж по 2.
Сега - твоята къща я разглеждах подробно, ти беше така добра надълго и нашироко да разкажеш за нея, както и за случки там - крана с тухлите и т.н., нали не бъркам, та основно ценоспестяващо качество при теб е че нямаш сутерен, това е много много основно нещо. Аз сега си давам сметка, че ако не бях правил сутерен на моята къща щях да икономисам значителна сума, може би около 30 процента...
А относно евроистерията - всеки иска да вдигне цените., факт е, друг е въпросът кой наистина ще успее да ги задържи при конкуренцията, освен ако не се картелират мафиотски, както автомивките например - веще да си измиеш колата струва 12 лв....от 10.
Re: Отново за цената на груб строеж
17-01-2007 - 17:53:45
Не е ясно колко се спестява защото все пак ако е в Софийското поле основите са поне на 1.50 - 1.70 м. дълбочина и заедно с това което е до кота нула, спокойно може да е 2 метра. Като е зарито вместо оставено вместо мазе не се спестява кой знае колко, май само хидроизолациите по външния периметър...
Освен това беше доста разчупена по спомен. При което се оказва че 300 квадрата вместо да са на два етажа по 150, са 175 + 125 квадрата, което обаче значи че основите и покрива са си по 175 квадрата а не по 150.
ej
Re: Отново за цената на груб строеж
17-01-2007 - 20:49:06
Малко темата тръгва да се разводнява, а не ми беше това целта, ясно ми е, че живеем в условията на "ПАЗАРНА ИКОНОМИКА" и всеки е в правото си да ти каже каквато си иска цена, а всеки отсреща е в правото си да му каже гледай си работата и взаимоотношенията им да са дотук... Просто не е нормално според мен разликите в цените които споменах да са от такъв порядък, да бяха 500-1000 ще разбера, но по 10 хил. за едно и също перо?!?! Да уточня още малко става въпрос за строеж на къща на 2 етажа с РЗП~ 350 кв.м., безгредова конструкция, няма мазе, тавана е студен. Втория етаж е пълен, без скосения. Не виждам нищо сложно за изпълнение, не съм си проектирал къща ала Гауди eye popping smiley
Проблема според мен е в прекомерната СПЕКУЛА с влизането в ЕС и какво ли още не, ама да не се окаже в един момент, че ще ми е по-евтино да си наема фирма от някоя "бяла" държава, както сме тръгнали да ги гониме по цени... имам възможност да ходя извън милата ни родина и виждам как вече сме ги настигнали, че и задминали по ЦЕНИ западняците...
Magea, къде си строила и в крайна сметка остана ли доволна от твоята бригада, имат ли си технически ръководител? Ако можеш дай някакви координати.
ej
Re: Отново за цената на груб строеж
17-01-2007 - 21:01:33
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Всъщност 300 евро на кв.м. и нямаш грижи -
> стотинка повече няма да дадеш, няма да е
> необходимо да стъпиш на обекта до
> завършване.Плащания по банков път, фактуриране на
> цялата сума.


Да, много благодаря за "офертата" то и аз ще мога да ти построя къща на тази цена, искаш ли?! А ако я предплатиш изцяло ще бъде СУПЕР
winking smiley
Несериозно е да се говори по този начин май....
ej
Re: Отново за цената на груб строеж
17-01-2007 - 21:10:46
Нямам желание да се превръща темата в заяждане, просто искам някакъв съвет, ако някой може да го даде, нали това е целта на форума, когато аз започна и съм минал вече по пътя на строителството на "къщата мечта за без пари" и аз ще споделям, засега всичко е все още на чертежи... sad smiley
Re: Отново за цената на груб строеж
17-01-2007 - 21:12:36
130 евро на квадрат за грубото.Предприемачите наистина разчитат на 100% мин. печалба в момента.Като си купувате апартамент за 600 евро квадрата нека някой да ми обясни как е пахарчил повече от 300 евро на квадрат.И какво толкова е вложил.
ej
Re: Отново за цената на груб строеж
17-01-2007 - 21:19:57
Хммм... къде ги тея апартаменти на 600 confused smiley а какво толко са инвестирали при цена от над 1000 Е/кв.м. ?!?! Това беше една от причините да започна строеж на къща... не мога да ги разбера тея хора които си купуват апартаменти на тези цени confused smiley confused smiley заробване за цял живот с кредит и за какво, за кутийка, не е панелка, ама не е много по-различно като цяло ...
Re: Отново за цената на груб строеж
17-01-2007 - 21:26:39
ej, виж си личните съобщения.... Там съм писала за бригадата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход