Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отново за цената на груб строеж

Публикувано от ej 
Re: Отново за цената на груб строеж
17-01-2007 - 22:35:16
A ето преди 5 месеца на проект:


И сега на живо:



Само срещу 120 EURO m2 и много емоцииsmiling smiley)
teo
Re: Отново за цената на груб строеж
18-01-2007 - 09:30:37
Очевидно емоциите са си заслужавали !
Поздравления и скорошно и успешно завършване на проекта !
Re: Отново за цената на груб строеж
18-01-2007 - 10:34:15
Magea,
Заради добронамерено споделените -
болка и радост и проблеми и успехи,
Заради това, че на едни си помогнала,
а друг ще (надявам се) ползват опита ти,

Приеми приятелски поздрави!
Успешно приключване на проекта и
колкото се може по-скоро да приемате скъпи гости !
Re: Отново за цената на груб строеж
18-01-2007 - 13:05:40
Разликата до 100 евро е малка част печалба + вложено време, по-голяма застраховка от инвеститор, който не знае какво иска и оскъпява значително строежаsmiling smiley
Re: Отново за цената на груб строеж
18-01-2007 - 13:10:37
Ами строй. Все още не е влязъл закона за строителните фирми и никой не ти пречиsmiling smiley
ТИ май не можеш да схванеш основното - на теб ти трябва къща, на строителната фирма печалба. Май не оценяваш факта, че дори и да ти клекне някой на условията нищо не му пречи в даден момент да ти каже - "бях до тук, не ми излиза сметката, вземи си неустойката , разплати ми остатъка за свършените работи и се оправяй сам". Няма нищо нечестно - нали за това са договорите, кат оне може да ес изпълнят да се плати неустойката и да се прекрати.
Re: Отново за цената на груб строеж
18-01-2007 - 13:12:51
При офертите за Дунав мост 2 разликата в офертите беше над 2,5 пъти.
Re: Отново за цената на груб строеж
18-01-2007 - 13:12:54
Magea, моля да ми дадеш име и тел. за контакт на въпросната строителна група. Моите премеждия тепърва започват и сумите от 250-300 евро/м2 направо ме плашат.
ej
Re: Отново за цената на груб строеж
18-01-2007 - 15:12:38
4ovek, на мен ми е ясно, че никой няма да ми строи безплатно, аз и не искам такъв човек защото когато няма ИНТЕРЕС, няма да си гледа работата, "протестирането" ми е заради прекалено голямата разлика в едни и същи етапи!!! Нищо повече. И едната и другата фирма си е заложила печалба... а и да те попитам друго, означава ли високата цена, високо качество? Защото според мен това изобщо не е задължително. Съмнявам се, че строителния предприемач с по-високата цена е наел по-квалифициран персонал, просто работи на по-голяма печалба, но за него. Е питам, каква ми е гаранцията, че като наема този с най-високата цена, ще получа най-доброто качество, какво като разваля договора, не му платя, но той вече ми е окепазил основите и каквото още е правил. И какво ще ме чака след това?! Всеки следващ ще се оправдава с грешките на предишния... :g: :g: :g: тая попара вече съм я сърбал, наслушал съм се на изказвания на едни "майстори" за други"майстори", всеки хвърля камъни в съседската градина, това ни е национална черта. :g: Май говорим на различни езици или причината е, че сме от различните страни на "барикадата". А по повод на "ами строй...", това беше само реплика към теб, на 300 Е/кв. м всеки може да строи до груб строеж, просто ще си наема подизпълнител и пак ще съм на далавера при тази цена... :}
Re: Отново за цената на груб строеж
18-01-2007 - 15:22:21
Всичко зависи от вида и разположението на къщата. Такава цена може да се получи реално само ако си запретнеш ръкавите сам с доставките на материали, бетони и всичко останало, т.е. да си свободен по 4 часа на ден за да контролираш бригадата и правиш доставките.
Колкото са по-малко етажите толкова повече нещата отиват нагоре като цена.

Аз построих наскоро 400 кв.м. и излезе под 100 Е. Но с усвояване на сутерен (на мястото на обратния насип) и задигане на покрива с пояс от 1 м и получаване на още 90 кв.м. и още една тераса от 50 кв.м.

Иначе по план ми беше 250 кв.м., при което цената щеше да е 150 Е/кв.м. А ако нямаше сутерена щеше да върже 220 Е/кв.м. Сметката е проста - губиш 90 кв.м. от обратния насип.

Така че малка къща (160-180 кв.м.) без сутерен и таванско си отива твърдо над 200 Е/кв.м.
ej
Re: Отново за цената на груб строеж
18-01-2007 - 15:29:50
Става въпрос за къща ~350 кв. м. и засега съм малко под 200 Е/кв.м. БЕЗ ДДС, това последното ще се опитам да го спестя или поне частично, но ще видиме....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход