Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Канал

Публикувано от Geto 
Abu
Re: Канал
06-05-2008 - 07:55:37
Грешка! Почнеш ли веднъж да се дърлиш със съседите, отърване няма - ще ти се прииска в един момент да си продадеш имота и да се махаш...
По-добре да се изгради попивна яма с преливник, който вече може да се заусти в канала на съседа. Така няма да има опасност от запушване на тръбата му при връзката, нито ще влияе някак на капацитета й.

Гето,
Така или иначе ямата е по-лекият вариант - като я изградиш, покажи на съседа какво си направил и тогава говорете за заустване само на преливните води. Не е зле да се аргументираш и с някой лев. Ако не се съгласи просто отведи преливника към попивно поле.
Може да се наложи изграждането на втора яма след първата за допълнително избистряне на водите, но тя нито е толкова сложна (като първата), нито скъпа.
Re: Канал
06-05-2008 - 10:07:36
Гето, купи си една от пречисвателните станции на техно пласт [www.techno-plast.net], а изхода от нея може да го заустиш в съседския канал. Съседа ти дига гири, защото очаква пари на ръка...Ако го питаш колко му е струвало и му предложиш да се включиш като му дадеш някой лев предполагам ще омекне.
Re: Канал
06-05-2008 - 11:36:06
Поразгледай и тази система! Вместо да се занимаваш с комшии, ВиК и др. потърси съдействие от бактериите!

ЦЪК
Abu
Re: Канал
06-05-2008 - 12:49:33
Парцалев,
бактериите не могат да накарат 30 м3 вода да се съберат в 10 м3 яма. Те имат съвсем друга роля, която макар и да е важна, може да се коментира след изграждането на ямата. Да речем, че ускоряват втечняването на субстрата, оттам - улесняват попиването...
А при правилна експлоатация дори няма нужда от допълнителни бактерии - що си мислиш, че купешките са нещо по-различни от тия, дето ги изхожда един здрав организъм?
Re: Канал
06-05-2008 - 13:37:29
Абу,
не споря, просто ми се струва, че е по-лесно да съхраняваш разликата от 20 м3 като чиста вода и да поливаш с нея, пък защо не и да я върнеш обратно през тоалетните или да даваш на комшията за поливане срещу бартер за домашна ракийка!
Re: Канал
06-05-2008 - 13:48:16
Абе хора, тук няма ли именяци, военни, овчари, юнаци!

Ха честит Гергйовден на всички! Да сме живи и здрави, Св. Георги да ни помага!

Така е, за комшолука сте абсолютно прави и не ми се иска да го подлагам на изпитание smiling smiley
Идеята ви за яма/пречиствателна станция и заустване ми харесва. И аз мисля, че ако предложа на съседа парично включване ще омекне winking smiley
Идеите са ви ценни за мен, благодаря ви. Ако ви хрумне още нещо, казвайте, попивам като сюнгер за да не кажа яма, че смърди smiling smiley

Хайде да вида агънцето winking smiley Наздраве!
Re: Канал
06-05-2008 - 14:12:41
Geto,
това, че пишем днес тук и същевременно понаглеждаме агънцето, да не би да му стане много жешко, но прави юнаци по definition!!!!
SKIP INTRO!
ХА НАЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ!
БОГ ПРЕД НАС, А НИЕ СЛЕД НЕГО!
Re: Канал
23-05-2008 - 03:57:06
zestate

Това е, проектанта заложи преч. станция както ми препоръча. Я ми кажи, каква е цената на такава за къща с 6 човека? Този интернет адрес на фирмата е малко измушен. Изпратих им е-маил със запитване, а те ми отговориха да отида на място във фабриката им spinning smiley sticking its tongue out Както и да е, кажи какво знаеш за подръжка, гаранции и т.н.

Хайде със здраве,
Re: Канал
23-05-2008 - 09:31:55
Не разбрах канализацията, която трябва да изграждаш на какво разстояние е докъдето може вече да се заусти?
Re: Канал
23-05-2008 - 11:31:14
Около 1400 лева. С монтажа (багери попивен кладенец и др. екстри) ми излезе 3 хиляди и нещо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход