Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

О чудо на чудесата! Що за изолация е това???

Публикувано от Geto 
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
28-04-2008 - 09:25:08
Е, трябваше и да добавим че смисъла на сайдинга е да сложиш отдолу от най-евтината но чудесна по своите качества изолация - лека минерална вата. Не гори, не я ядат животинки, не мухлясва, перфектна паропропускливост и практически вечна. Да се охарчиш за сайдинг и да сложиш отдолу най-скъпата изолация, при това само 3 см, и да си мислиш че си свършил работа е висша глупост.
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
29-04-2008 - 22:10:55
avatar
Христос воскресе съфорумци...
След дълго мълчание дължащо се на заслужена почивка ето ме и мен....
Чета и не вярвам на очите си дето се казва.....
Как определяте пено полиуретана като добра и независима във времето изолация?
Вярно -има някои добри качества,но бедна ви е фантазията какви проблеми може да имате след това!
Определяте я и като евтина?!?
На кое отгоре?
Цена от 20 лв. за м2 не ви плаши?
Ами давайте си обектите насам тогава-ще ги правя всичките и ще съм пич!
ХПС или ЕПС за под земята-съветвам ви с ХПС-за да съм готин и да съм разумен....
Дерзайте хора,но не на мене тия - ще си слагам всичко постарому щото не ща да давам излишни пари за експерименти
Чест и почитание

Чест и почитание
Abu
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
30-04-2008 - 08:59:16
gogol,
ЕПС се произвежда с търговска цел от 1931 г. (BASF), а полиуретанова пяна - от спедата на 50-те (BASF и Dow Chemical). Добре е да залагаш на изпитаното старо, но "новото" не е никак ново... И за двата продукта не е проблем качеството на материала, а качеството на полагане - от тази гледна точка може и да си прав за пяната. Разбирам, че си работил с такава пяна, аз не съм, затова няма да споря - просто ми харесва повече резултатът за дейности след ТИ.
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
30-04-2008 - 20:10:04
avatar
Не споря за дати....,такива едва ли помня,пък и съм повече човек на действието!
Не споря също за качества!Просто прилагам това от години и не ми се вижда читаво без необходимата техника/а едва ли със тия цени на м2 бих инвестирал там/.
Жална му майка на този човек който постави пяна и тя пийне водица.....
За това говорех
Останалото е суета....
Почит

Чест и почитание
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
30-04-2008 - 23:51:05
Аз бих се включил с едно скромно мнение. Като говорим за топлоизолации имайте предвид топло-изолационни системи ТИС, на англ. ETICS, на немски WDVS, VHF за вентилируеми фасадни СИСТЕМИ. Някой да е чувал за ТИС на BASF или на DOW? Едно е да произвеждаш само даден елемент от системата и да не се интересуваш за съвместимостта му с другите елементи, съвсем друго е да създадеш цялата система и да поемеш отговорност за нейното действие и поведението й в годините.
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
30-04-2008 - 23:57:18
Abe gogol, kakva vodica te goni, pqnata ne poema voda ima nqkakuv procent koito e 5 ot am natatuk tq pove4e ne poema. Pqnata se slaga v osnovite za hidro toplo i 6umoizlocaiq poneje tova go moje de, ne za6toto ima nujda ot vsi4kite i vuzmojnosti, za osnovi.Naisitna tq ne se slaga, kogato e mokro i vlajno i varhu namasleni povurhnosti i super pra6ni osnovi.Vij pone snimkata na GETO te sa q slojili v osnovite v Canada ne sa mai po-glupavi ot nas. Vij i na rusnacite saitovete za pqnata kak se polaga po Sibir, a tam ne e Sahara. Pqnat si e super samo deto q gori sluncfeto i po-to4no ultravioletkite. Tova i e problema i az ,ako namerq CAPAFINA, koito e ispanski material tuk v Bulgaria sum si re6il problema, ama nie prodavame vse turski grucki i polunaglaseni bulgarski.Neise 20 leva e visoka cena moje da se pazarite i za po-niksa cena na men ofertata mi e 15 lv za 3 sm debelina uslovno.
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
01-05-2008 - 19:44:05
avatar
Говорим за BASF & DOW!
Полагам такива въпреки цените-поне там където могат да си го позволят.....,но това е рядкост.....
Пиенето на вода, Дакони, ако за теб не е проблем - добре,но за човека платил за хидро и топлоизолация как го мислиш чи ще му бъде обяснен евентуалният проблем?
Тържествено заявявам на всички Българи в сайта,че дори и малко българските,гръцките и турските стоки ползват квалитетни продукти на известни фирми/горепосочени/тъй като те се явяват основен производител на химията използвана в продуктите им....Или поне уважаващите себе си!
Говоря и цитирам нещата от които разбирам и упражнявам,а не използвам литературни похвати и прочие-искам все пак да изясня на хората четящи това как точно се прави умна инвестиция...Въпреки че не това се очаква в службата точно от мен
:]
В Канада или Сибир да го правят както щат-тук е БЪЛГАРИЯ и не става да мамим хората....
Поне не е честно тук и сега....!
Въпреки всичко си спазвам технологията и продължавам да съм убеден че старото не е толкова лошо...
Лошо си остава понякога само полагането....,а това не винаги зависи от нас!
Учудващо е че във форума се среща все по често чуждопоклонничеството -колко много им се възхищаваме на хората ,а същевременно нищо не правим всичко това да се подобри на родна земя!
Чест и почитание :]

Чест и почитание
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
05-07-2008 - 02:25:55
И кой в БГ предлага тази синя пияна на ДОУ ?

[building.dow.com]
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
05-07-2008 - 02:33:36
Проблема е че май лесно запалим.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-05 02:34 от sand0.
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
05-07-2008 - 02:51:04
www.enovate3000.com

[en.wikipedia.org])

Open-cell polyurethane spray foam R-3.6
Closed-cell polyurethane spray foam R-5.5 R-6.5


Двойна разлика smiling smiley дали ако има в БГ такава система е с първите или вторите?


[www.dryair.co.nz]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-05 03:14 от sand0.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход