Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

О чудо на чудесата! Що за изолация е това???

Публикувано от Geto 
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
24-04-2008 - 16:32:16
avatar
привет!
ефо!Ха на бас чеима и по хубава изолация от това....?!
От полагача... :ami:

Чест и почитание
Abu
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
24-04-2008 - 21:47:36
Миналата година го бяхме захапали efo за тая пяна, че много реклама си правеше, ама истината е, че колкото по-често я срещам, толкова по ми харесва. Като я сравнявам с ЕПС и ХПС, де... Малко куцо ми се вижда полагането (подравняването), но не съм пробвал и не мога да съдя за старанието на хората, може пък наистина да е много трудно. Абе същото като миналата година - на един обект сега пяната изглежда отлично, но пак е неравномерно нанесена - тук 3-4, другаде 7-8 см. Като удариха замазките, там, където пяната е била по дебела (съответно замазката по-тънка) се напука. Строителят не щя да се увътри с някой и друг кубик допълнителна замазка, а и гонеше нива, та така... Ама туй са проблеми на полагането, не на изолацията. Ако строя за себе си, това ще ми е първи вариант за ТИ.
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
24-04-2008 - 23:33:53
Някой може ли да сложи е така тук една таблица дето да се виждат характеристиките на "Пяната" от една страна и от др. на ЕПС и ХПС, че да може и ние аджамийте да се ориентираме в качествата на различните технологии?

Хайде останете си със здраве,
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
25-04-2008 - 13:28:53
avatar
Аз пък поправям последиците от тия пени, и не виждам как може да се разсъждава така.....?
Замисляли ли сте се колко ще струва на човек поправката на този вид изолация?
Не е въпрос само за сдаване на обект...!
Весели празници!
С почит :]

Чест и почитание
Abu
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
25-04-2008 - 15:51:29
gogol,
какво означава "поправка на този вид изолация"? Какви дефекти дава? Сподели, щото аз не се сещам какво може да й се скапе, макар да не живея в такова жилище и всъщност нямам наблюдения...
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
27-04-2008 - 11:21:13
Здравей, строя нова къща и реших да направя външната изолация с полиуретанова пяна. Невероятно е! Просто няма по-добро! Влиза във фугите между тухлите и уплътнява много добре. Освен това 3 см от пяната се равнява на 12 см стиропор. На запад от 10 г. само така си изолират къщите. Отвън си сложих сайдинг - всичко за 50 лв/м2, само пяната 20 на м2. Който иска най-добрата изолация - това е с полиуретанова пяна!
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
27-04-2008 - 14:03:01
Това че 3 см полиуретан съответства на 12 см стиропор е опашата лъжа. Аз всъщност не знам да има такъв материал изобщо - с 4 пъти по-добро термосъпротивление от стандартен EPS. Защо просто не погледнеш какви са коефициентите? В действителност коефициента на топлопроводимост на полиуретановата пяна е около този на XPS (фибрана) - т.е. на 12 см стиропор съответства около 10 см полиуретанова пяна. Колко ще струва и дали изобщо има смисъл, как смяташ?
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
27-04-2008 - 21:26:47
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Това че 3 см полиуретан съответства на 12 см
> стиропор е опашата лъжа. Аз всъщност не знам да
> има такъв материал изобщо - с 4 пъти по-добро
> термосъпротивление от стандартен EPS. Защо просто
> не погледнеш какви са коефициентите? В
> действителност коефициента на топлопроводимост на
> полиуретановата пяна е около този на XPS (фибрана)
> - т.е. на 12 см стиропор съответства около 10 см
> полиуретанова пяна. Колко ще струва и дали изобщо
> има смисъл, как смяташ?


И аз съм на абсолютно същото мнение!!Като сложиш и факта че ше трябва друг да ти го слага
:} и как ще ти го сложи???само той си знае, а колко дебел ще ти го сложи(слоя имам в предвид) и колко равномерно???Стиропора си е чиста работа, сам си го слагаш :}навсякъде равномерно, после при замаската няма да имаш главоболия, а сигурно идва и по-ефтино на кв.м
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
28-04-2008 - 04:38:55
Христос Воскресе!

Дон Балон, на края винаги ти го слагат дебел winking smiley(във финансово отношение де)

Вчера на изложението разговарях на дълго и широко за това "чудо" пенополиуретана. Правели го от соя, представяш ли си!
Ето компанията: www.polyurethanefoamsystems.com

При дебелина 2,5 см. = R 6.6 Не знам изглежда доста добра алтернатижа. Не разбирам тази висока цена у нас, при положение че се нанася изключително бързо и само от 1-2 работника.

Хайде със здраве!
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
28-04-2008 - 05:08:02
Гето, ако си решил да измажеш къщата си отвън, а не да слагаш сайдинг- моя съвет е стиропор, иначе като дойде мазачо, като види неравномерния пенополиуретан, считай че полагането на тази магия пенята, ще ти се стори ефтина с цената на мазАньето. Според мене тази пеня е измислена да улесни и ускори процеса с изолацията, качествено едва ли е по-добра!!!Влизала между тухлите във фугите???Ами ако "бай Златко" дюлгера си е оставил ръцете у зидО, таа пеня има нужда да влезе и запълни фугите, ама ако "бай Златко" е тавряз кога зида, фуги нЕма да има. Айде лека и доходна седмица на всички.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход