Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вътрешна изолация на каменни блокове

Публикувано от voykov 
Вътрешна изолация на каменни блокове
19-08-2008 - 16:53:15
Някой има ли хитри идеи (или опит) за вътрешна топлоизолация на каменни стени? Изградени са от едри, ръчно дялани блокове русенски варовик (приблизително 60 Х 40 Х 30 см) и са толкова атрактивни и красиви, че не бих искал да ги скривам с нищо, но...все пак трябва да мисля и за изолацията...Ако изобщо има решение- вероятно то ще е нещо нещо нестандартно- някой сеща ли се за такова?
Re: Вътрешна изолация на каменни блокове
19-08-2008 - 17:03:39
Направи им външна изолация,не загрозявай хубавия зид!!!Изолацията на каменен зид е като всяка друга-нищо нестандартно няма!
Re: Вътрешна изолация на каменни блокове
19-08-2008 - 17:05:45
Като знам как изглежда стена от дялан камък, ти препоръчвам сутрин винена попара, на обяд греяна ракия и вечерта няма да ти пука за изолацията...
Грехота е да го скриеш...

В стари къщи има традиция да се окачва губери или козяци на стената. Хем е красиво, хем е традиционно, хем е изолация, хем се връзва с винената попара.
Abu
Re: Вътрешна изолация на каменни блокове
19-08-2008 - 18:57:51
Вместо за изолация, по-добре похарчи парите за една свястна камина. Т.е. прегледай си там огнище, комини, огнеупорни изолации към покрива... Остави топлоизолациите за тея с климатиците.
Re: Вътрешна изолация на каменни блокове
20-08-2008 - 07:46:56
Автоматчик, свалям ти шапка за препоръката- къса, ясна и красива! Не само ще я следвам стриктно, а и в трите случая (сутрин, обед и вечер) ще вдигам наздравица за теб- чувствай се поканен!
Re: Вътрешна изолация на каменни блокове
21-08-2008 - 00:33:17
Благодаря, кажи кога и къде къде...
Re: Вътрешна изолация на каменни блокове
21-08-2008 - 11:05:03
По добре е да направиш изолацията отвън , така ще се възползваш от термичната маса на камъка.
Re: Вътрешна изолация на каменни блокове
21-08-2008 - 19:37:33
Уважаеми!Хубаво е човек да знае,че в къщата му не влиза студа,а излиза топлото!Тоест за зимата изолацията трябва да е отвътре, а ако ви пече директно лятото,то външната изолация ще свърши работа.Движението на температурата винаги е в една посока-от топло към студено!Така е поне според втория закон в термодинамиката.
Re: Вътрешна изолация на каменни блокове
21-08-2008 - 21:30:00
Аз, понеже съм по-прост, но се пиша в "Уважаемите", да попитам?
Ако искам да мина по една улица, какво значение има дали тя е затворена за движение или без изход?
А ако искам да остана в района (включващ и тази улица) - все едно ли е?
Жокер: Обикновено искаме да съхраним това, което е ВЪТРЕ (затова живеем в жилища) - иначе отваряме прозорец (напр. лятото, нощем с външна изолация). smiling smiley
Re: Вътрешна изолация на каменни блокове
23-08-2008 - 18:36:58
Любо! Напълно съм съгласен със самооценката ти!Ще се цитирам още веднъж-пък,който разбрал-разбрал.Цитат:"Движението на температурата винаги е в една посока-от топло към студено!Така е поне според втория закон в термодинамиката."Малко пояснение: Този закон доказва невъзможността да се създаде перпетуум-мобиле,но както се казва опитите продължават!Така е и с външната изолация.Търговците и майсторите на изолации ще ви докарат вода от девет реки за да ви усучат с 40-50 лв/м2 за външна изолация.Реалният ефект обаче се изразява с няколко мижави процента икономия на средства и то временно.Ако наистина се налага да се слага външна изолация от полистирол/стиропор/или както и да е търговското му наименование,то той трябва да е черен т.е. да съдържа графит!Защо е дълго за обяснение,важното е че в България не се среща!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход