Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

О чудо на чудесата! Що за изолация е това???

Публикувано от Geto 
О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
18-04-2008 - 21:49:21
Продължавам с поредицата "О чудо" от Канадаsmiling smiley

Някой беше нарекъл една др. тема "Еретично за изолацията", в Канада обаче се приема за еретично говоренето с/у използването или икономисването на изолация.
В тази връзка ето на какво попадна. Училището на сина ми строят ново крило и технологията някак ме озадачи, но изолацията направо ме порази. След като изляха фундамента само за няколко дни изидаха с бетонни блокчета, а точно за един предиобед положиха топлоизолацията confused smiley confused smiley confused smiley Е те това с изолацията направо ме хвърли в оркестъра: двама работника и една машина "обвиха" една огромна сграда с някаква "пяна" приличаща на стероформ която веднага се стегна и нито капчица зян по земята! Е, някой може ли да ми каже има ли го това чудо и по нашите земи?
Разбира се, нали сме си нация техническа, може някой да ме обвини че се опитвам да открия топлата вода, та да ме прощавате winking smiley
Ще опитам да закача няколко снимкиsmiling smiley

Хайде със здраве,
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
18-04-2008 - 21:54:06
Разбира се, снимките ги немаsad smiley
Опитвам пак

Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
18-04-2008 - 21:55:04
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
18-04-2008 - 21:55:50
sad smiley sad smiley sad smiley Помоооооощ
Припомнете ми как да кача пустото му фото



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-18 21:57 от Geto.
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
18-04-2008 - 22:23:52

Във Snimka.bg отиваш на картинката. Десен бутон - Copy Image Location (или каквото такова имаш в броузъра).
Тук във съобщението чукаш "Картинка", в прозорчето Paste-ваш копирания адрес.
Ти вероятно копираш Адреса на страницата в Снимка.бг, а не на картинката.

Това вероятно е известната и тук полиуретанова пръскана изолация - виждали сме я по- кафява (аз само на картинка), но някой от колегите тук май я предлагаше. Добри данни имаше.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-18 22:25 от Любо.
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
18-04-2008 - 22:24:35
Ех, Гето, Гето! Изолация та изолация ... и все пяна някаква, къде "морска", къде не.

Имам питане: 1м. /ЕДИН МЕТЪР/ каменен зид ИЗОЛАЦИЯ ли е? 1/2м. /Половин метър/ зид от леки тухли изолация ли е? 40см. газобетон изолация ли е? А пуловера, дето го носиш зимъска, изолация ли е? Оти си не спретнеш едно "пуловерче" от тия пяни - те действат и антимикотично - задушават гъбичките, също като найлоновите чорапи навремето, помниш ли? winking smiley

ПС Надявам се да не звуча прекалено грубо. smiling smiley
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
18-04-2008 - 22:45:47
Любо, благодаря!
Хубаво е, че я има тази технология и по нашите земи, но какво и пречи за да се наложи?

Цанков, спомням си наелоновите чорапи, та не ми ги фали winking smiley

Каква ти е поентата?

Поздрав,
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
18-04-2008 - 23:03:14
avatar
Привет!
има такъв вид изолации и тек ,но трудно се възприемат поради високата цена.....
Цена за м2 около 20 лв.
изисква обаче суха основа
Ако желаете разяснение - насреща съм
чест и почитание :]

Чест и почитание
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
18-04-2008 - 23:21:04
Добреее, знаех си, че с иновациите в България трябва да съм внимателен, но нейсе, от опит глава не боли winking smiley

Товариш Гогол, ще бъда благодарен за някакво разяснение. Как действа тази технология? Казваш цената охлажда ентусиазъма на ората, а колко излиза общоприетата технология: материали + труд?

Хайде със здраве,
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
18-04-2008 - 23:33:36
avatar
На първо време използваният грунд товари почти излишно сметката ,но къде без него....
Няма голяма философия в полагането-получава се безшевна мембрана от полиуретанов тип, изключително здрава ,но неподходяща без топлоизолация върху си....
Проблемът е че е изключително тънка и маже да се нарани,но поставена правилно,би ви осигурило едно безоблачно бъдеще....
Цената за поставяне е около 8 лв. без ДДС на м2
Все пак си е отровно ,но и трудно нали?
При подходяща техника би се свалила цената ,но още не разполагаме с нужната техника/доста скъпа е .../
Чести и почитание

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход