Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
06-01-2008 - 22:01:10
Той проекта ми е ясен, само мястото е проблем засега. А за цените, естествено, че дървения материал ме интересува. Размерите, които си дал ме устройват. МЗа третирането - зависи какво разбираш под това понятие, но дай цени и за двата типа. А после аз ще сметна транспорта до милата ни родина и допълнителното му сушене и калибриране, освен ако не го транспортирам с контейнери поддържащи определената влажност.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
06-01-2008 - 22:41:44
5Х15Х240-третиран против термити и за външна употреба......$6.65
5Х20Х240-третиран като горния..................................................$8.98
15Х15Х240-третиран......................................................................$21.96
5Х10Х240-третиран..........................................................................$4.87
5Х15Х480-третиран...........................................................................$14.78
10Х10Х240-третиран...........................................................................$9.98
5Х10Х240-не третиран.........................................................................$2.44
минерална вата 15 см дебелина за 5 кв.м.............................................$30.37
минерална вата 10 см дебела за 6кв.м....................................................$28.67
Бях купувал и материал с горните сечения но с 300 см. дължина, но сега не мога да намеря фактурите. Не третирания материал е на половина от тази цена. Това са цените в магазин където можеш да купуваш по 1 гредичка. В скоро време ще си направя труда да проверя за цени в складове които продават на едро. Да знаеш нещо по въпроса който вълнува мене и Аргонавт???Изисквания и ограничения при вноса на дървен материал???
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
06-01-2008 - 22:57:39
Don Balon ,
Стига да не бъркам , но от Европейската общност като купуваш мисля , че няма никакъв проблем. Скоро купувах едни неща от Гърция , дадоха ми хората фактура и не ми начислиха ДДС , което трябваше да го платя в БГ.
Проблема е мястото откъдето ще се купува и цената , както и транспорта/всичко да е ясно/.
Едно от хубавите неща на Евросъюза мисля , че е свободната търговия.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
06-01-2008 - 23:13:13
Аргонавт, почти съм сигурен че точно така стои въпроса като купуваш от ЕС, само че имам чувство че ще са по-скъпи от цените в Канада. Превоза на един 40 футов контейнер до БГ е около 8000$. Мисля че в него може да се побере достатъчно материал за една че и за 2 къщи. Дограма и други обемисти неща сигурно ще ми излезнат по-на сметка от БГ. Дори покривната конструкция може да се поръча да се направи тук и да се донесе на готови елементи. Има фирми които се занимават точно с това. Сега точно приготвяме един съвместен проект с едни китайци, дори дървения материал за опаковане на продукцията, която им изпращаме, трябва да бъде третиран!!!Това пък ме навежда на една друга идея.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
07-01-2008 - 00:11:16
И още един въпрос-предложение искам да повдигна в този форум, където виждам че има строителни предприемачи, проектанти и пр. Интересува ли се някой от бизнес със внос на асансьори за дома и за жилищни сгради. Ако има такива оставете ми лично съобщение или пишета на адрес dnikolov10@hotmail.com
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
07-01-2008 - 00:26:19
От цените виждам, че 1м3 третиран материал (така и не уточни как точно е третиран, дали повърхностно или дълбока импрегнация в автоклав) излиза 500лв. От тук нататък като се сложи мито, ДДС, транспорт и допълнителна обработка, ще скочи поне до 1000лв. При положение, че много добър румънски - карпатски бор се намира на 400лв за м3 сушен и за 600-700лв за м3 и импрегниран висок клас в автоклав, не виждам къде излиза сметката.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
07-01-2008 - 11:02:35
Касиопея ЕООД е варненска фирма , която се заминава с строеж на дървени сглобяеми къщи.Много е добра и имам много познати , които са ползвали услугите и и са доеолни от нея.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
07-01-2008 - 11:04:59
Живея в сглобяема къща от 1 година .исползвам я и през зимния и летния сезон .Чувството да вижееш сред природата в еклогично чиста къща е невероятно.Виж www.cassiopea-bg.com
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
07-01-2008 - 11:05:33
www.cassiopea-bg.com
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
07-01-2008 - 11:12:14
cassiopa-bg.com
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход