Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
12-12-2007 - 17:28:56
hi. mojebi niakoi e pisal po gore ,ama az niamam tolkova mnogo vreme da pro4eta vsichkite tia 60 stranici....ta vaprosa mi e : niakoi pomislil li e za tia darvenici koito ve4e sa v darvenia material i za tezi koito 6te vleznat sled kato se postroi tazi ka6ta. jivial sam 8 godini v canadai tia kashti sami tolkova poznati ta niama na kade pove4e ,rabotil sam niakolko godini to4no tova. me4tata mi e da si postroia takava kashta ,no ne takava kato tezi koito razglejdam niakolko meseca ve4e tuka v BG saitovete a ne6to koeto naistina canadsko ili amerikansko , a to niama ni6o ob6to s holandski ,finlandski i t.n. kashti. Znam kade ima zavod za tia proceduri za kadeto pitam po gore ( za darvoiadite) da se premahnat ama nee li skapo? ili imali po evtin na4in za tova.....ili imali smisal da se pritesniavam za tezi darvenici,dali izob6to 6te me pritesniavat se pitam o6te.......to se znae 4e kashtata te niama da e iziadat ama dali niama na men da mi podpaliar 4ergata :g: ......vijdam 4e ima mnogo hora koito razbirat ot tia ne6ta ,no 6te se radvam i az da sam polezen v ne6to ako me pitate,,,,,blagodaria
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
12-12-2007 - 18:02:30
nikitito,
Ти си първия, който сигнализира за оасност от ДЪРВЕНИЦИ в тази тема. confused smiley
nikitito Написал:
-------------------------------------------------------
jivial sam 8 godini v canadai
> tia kashti sami tolkova poznati ta niama na kade
> pove4e ,rabotil sam niakolko godini to4no tova.
> me4tata mi e da si postroia takava kashta ,no ne
> takava kato tezi koito razglejdam niakolko meseca
> ve4e tuka v BG saitovete a ne6to koeto naistina
> canadsko ili amerikansko , a to niama ni6o ob6to s
> holandski ,finlandski i t.n. kashti.

Сигурно ще си ни полезен, ако споделиш подробностите по цитирания по-горе избор.
За да не се повториш евентуално, потърси първите 5-10 поста на US Builder в тази тема, където той ни разясни основни положения за Американските къщи с дървен "фрейминг".

Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-12-2007 - 02:02:11
За термити се прави т. нар. ant trap. За дървениците незнам... До колкото съм информиран са насекоми дето се хранят с кръв, а не с дървесина. Може би онази отровна боя със зеления цвят да върши работа, ама това оскъпява. Но е факт , че кухините в стените са идеално място за размножаване .
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-12-2007 - 09:47:19
...........ami taia zelenata boia kadeto kazva6 , se injektira sas spicialni igli ,sas specialna ma6ina i oskapiava 1 kubik darven material do 1000 lv i to bes transporta,i kato znam 4e na nai blizkoto miasto ot men e gr. Belovo ne iskam i da smiatam kolko se oskapiava..........zatova tarsa drug variant za toia problem i ako niakoi ima idea neka q spodeli..............za kashtata koiato az iskam da si naprava 6te mi trebvat nad 35-40 kubika darven material i ako trebva da davam po 1000 lv za kubik ,to niama da mi izlezne smetkata
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-12-2007 - 13:20:44
По малко е. И с игли не става хубаво и трайно. Трябва в автоклав импрегнация. Ако искаш, ще звънна няколко телефона да видя колко излиза изсушен и импрегниран материал, но мисля, че е 700-800лв максимум. Говорим за качествен материал, а не много чепат и дефектен.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-12-2007 - 17:59:56
INC,,, ami ako moje6 pitai kolko struva da imam niakakva predstava ,,,6te sam ti zadaljen, i za kolko vreme moga da go imam ot denia v koito go pora4am i ot koi grad e vajno da znam e,,,............blagodatia
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-12-2007 - 18:00:35
Чувал съм за готови слепени калибровани греди, предварително обработени и всъщност са изцяло подготвени за този вид дейност- против пожари, насекоми и с необходимата влажност и здравина. Кубика им до колкото знам е под 500лв. Може да се провери в тази насока smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-12-2007 - 18:03:01
Zlat56stu Написал:
-------------------------------------------------------
> Чувал съм за готови слепени калибровани греди,
> предварително обработени и всъщност са изцяло
> подготвени за този вид дейност- против пожари,
> насекоми и с необходимата влажност и здравина.
> Кубика им до колкото знам е под 500лв. Може да се
> провери в тази насока

Я проверете, ако може, че преди две години бяха над 700.


Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-12-2007 - 18:03:49
zlat ,,zdravey ...........kade kazva6 4e go ima toia vid matrial............ima6li niakvi kordinati ..
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-12-2007 - 18:11:22
Видира се занимавали с това, но може да се пита за цена и ако наистина е над 700 може да се използват на по отговорни места(покрива примерно)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход