Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
06-06-2007 - 02:45:38
Малко или много стрехите пазят фасадата от дъжд, сняг, градушка... При по-здрав материал на фасадата тази защита не е от голямо значение. Това би могло да ти намали разходите по покривната конструкция. Ясно е , че ще ги направиш както искаш, но ако целиш икономичност това е едно перо, което може да резнеш smiling smiley Сигурно съвета ми не е много на място след като се прибягва до непопулярна за БГ система - сиреч пари има, но в случая споделям някои характерни моменти които е хубаво да се знаят .... и в дадена ситуация - ползват.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
06-06-2007 - 03:59:02





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 11:03 от US Builder.
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
06-06-2007 - 12:26:04
Не знам какво имат впредвид Холандците като ми дават такъв детайл, но там твърдо си настояват на това вентилиране. А за Tyvek ми е ясно, виждал съм как работи и как се слага. Пак ще говоря с тях, за да ми обяснят точно защо ги слагат тези вентилационни отвори долу.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
07-06-2007 - 05:03:44
Абе то цялата система е тъпо замислена , защото е нелепо да се слага материала с най-голяма термична маса отвън , а не където му е мястото - вътре. Иначе вентилирането се налага за да не се развива мухъл и плесен.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
08-06-2007 - 03:23:10





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 11:03 от US Builder.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
08-06-2007 - 16:26:55
Kum US Builder,
A kude pravite Vie tozi remont na tozi kompleks?
V bulgaria li e ili navun?
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
08-06-2007 - 17:55:14
US Builder Написал:
-------------------------------------------------------
> Няма да има мухъл и плесени защото въздушният слой
> е отворен нагоре към стрехите и оттам към атика
> (подпокривното пространство). Ставаше дума за
> вентилационните отвори в долния край на стената.
> Аз не разбирам защо е необходимо толкова
> интензивно вентилиране, но все пак всяка уважаваща
> себе си страна си има нейните стандарти, така че
> щом го искат така в Холандия - така ще бъде. Аз
> само дадох мнение. В момента ремонтирам един
> пенсионерски комплекс от 25 сгради, точно заради
> проблеми с вентилацията и ако има заинтересувани,
> мога да отворя отгоре част от покрива и да снимам
> за да се видят детайли (фасадната зидария с
> въздушния слой за който говорим, спейсърите които
> осигуряват достъпа на този въздух към стрехата,
> софит вентилацията отдолу на стрехите и тъй
> наречените бафълс които пък не позволяват на
> изолацията (ватата) да блокира пътя на въздуха
> идващ отдолу по пътя му към билото на покрива
> където пък има други вентове осигуряващи изхода на
> горещия и влажен въздух.



Оказа се, че при тях системата е друга, защото покривите са алпийски тип и подпокривното пространство се използва почти изцяло. Тогава не може да се вентилира през атика. Освен това ще се компрометират топлоизолацията на покрива, тъй като отгоре имаме само 20см за изолация със вата. Няма светло пространство. И горе има същите отвори на стените, добре замаскирани с решетките.

А за твоята система събрах доста детайли, но в България надали ще има хора да платят такова нещо. Тук Българина иска да спести от всичко и накрая се сърди и обвинява наред, че е некачествено.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
08-06-2007 - 20:55:11







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 11:04 от US Builder.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
09-06-2007 - 00:26:04
Gospoda poglednete tuk na tezi linkove ima malko ilustracii s po-podrobna informacia.

[www.cavitytrays.co.uk]

[www.cavitytrays.co.uk]


[www.cavitytrays.co.uk]
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
12-06-2007 - 02:43:44
Макар и отворена отгоре стената, малкото 40-50мм въздушно пространство между тухлите и конструкцията не може да се вентилира добре без отвори отдолу и съответно отгоре. Ако не се осигури качествена вентилация в кухината , получилият се конденз се стича и се получава завирване в основата , което пък от своя страна води до загниване на конструкцията, ако е дърво или корозия , ако е метал. А конденз винаги ще има тъй като стената не е херметически затворена , сиреч въздух влиза и излиза, но на по-бавни цикли. Сутрин рано като хване хлад и охлади тухлите в кухината със сигурност се оформя конденз, които трябва да се изведе навън, дали чрез обдухване (вентилация) или директно механически през отворите долу.
Преди години един мой вуйчо се захвана да копае кладенец в едни скали. Стигна до 22 метра дълбочина , накрая трябваше да му вкарваме въздух с компресор. Просто цикличността на въздухообмен в такива тесни пространства е много по-ниска от на открито, да речем.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход