Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
SM
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
21-05-2007 - 13:05:04
Здравейте, след доста четене по вашата тема реших да се включа и аз. В момента и аз както колегата по-горе работя в сферата на сглобяемите постройки, макар че основния ми бизнес е масивното строителство. Тъй като разбирам, че форума е с познавателна, а не рекламна цел ще се въздържа да публикувам координати.
Относно дебелината на зида и изолационните характеристики, нашите изчисления показват, че българските норми (те варират малко в зависимост от местоположението на сградата, тук говоря за София) могат да бъдат постигнати със изолация от 160 мм вата с плътност 50 кг/м3. Въпреки това е очевидно, че ако искаш да предложиш на клиентите си комфорт на живот близък или дори надвишаващ този на масивното строителство просто не можеш да работиш на границата на нормите. Затова, поне нашата преценка е, да ползваме 250 мм дебелина на външната стена при същите показатели на изолационния материал. Излишно е да казвам, че в този случай не можем да постигнем цената, описана по-горе. Също е важно да спомена и още няколко неща, които колегата твърди, а именно:
1. Германски сертификат - Поне моите наблюдения са, че сглобяеми къщи произвеждани и продавани в западните страни (лично съм посещавал две такива предприятия) по нищо не отстъпват на монолитното строителство. Тук дебелина на стената 110 мм е направо немислима. Дори да има такъв сертификат съм убеден, че той най-вероятно визира постройка за временно (сезонно ползване), тип бунгало, фургон,склад. Важно е да се знае, че сериозна фирма предлагаща подобно строителство задължително проектира сградите по българските изисквания, като жилище, като единствената разлика е, че конструкцията не е стоманобетон. Всички от къщите, които поне ние произвеждаме се одобряват, така както и масивното строителство по същите изисквания и с всички части на проекта. В този случай каквито и да било чужди сертификати са излишни.
2. Гаранцията - Не можеш да си честен с клиента си и да му хвърляш в очите 50 - години гаранция. Истината е, че сградите се проектират с 50-годишен експлоатационен срок, това касае само конструкцията. Всички останали гаранционни срокове в строителството (тук няма да ги цитирам, че са много) в рамките на които клиента може да си търси правата законно в случай, че нещо не е наред, са част от ЗУТ и по-точно Наредба №2 на МРРБ. И това ще е само в случай, че сградата е законна, тоест проектирана, одобрена и узаконена по съответния ред. Ако е незаконна, тоест, доверил си се на някого просто да я построи/монтира, си оставаш само с обещанията за 50-години гаранция.

По тази тема, мога да пиша много и съм сигурен, че ще се получи интересна дискусия, но най-важното, което искам да кажа с този пост е, че и в този бизнес, както и във всички други най-важното е съвестта и коректноста на този на който ще се довериш да ти построи дом. Малко са хората, които са наясно какво могат и е какво е редно да изискват за парите, които плащат, много често клиентите са привлечени от ниската цена, което най-често означава пари изхарчени на вятъра.
Преди да вземем решение да разширим бизнеса си включвайки и сглобяеми жилища в дейността си проучихме обстойно конкуренцията, не само в България, но и в Европейски мащаб, откритията които направихме, засягащи над 90% от българските предприятия са потресаващи, предпочитам да си спестя и тях.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
21-05-2007 - 16:52:32







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 11:00 от US Builder.
iav
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-05-2007 - 10:29:30
като стане след 20-25 дни гот... ще ви пратя готови снимки..тогава ще говорим отново.може би сте прави за някои неща но зада влезе щте му излезе около 30 000.Нека все пак да стане готова
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-05-2007 - 17:57:00
До SM: Бихте ли ми пратили данни за контакт на mgalabov@abv.bg
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
23-05-2007 - 12:48:01
ФИРМА "БЛ СПОРТ" ООД ГР.САМОКОВ СТРОЯТ ТИП ХОЛАНДСКИ КЪЩИ, МНОГО ДОБРИ. ИМАТ МНОГО ПОСТРОЕНИ КЪЩИ ИЗВЪН СТРАНАТА КАКТО И НА БОРОВЕЦ. ДОБРИ СА, НО МИСЛЯ ЧЕ НЯМАТ САЙТ. ДАВАМ ТИ КООРДИНАТИ
ОФИС БОРОВЕЦ: ТЕЛ.07128/2700 ФАКС 07128/2313 e-mail: blsport@abv.bg
ОФИС САмОКОВ: ФАбрИКА ЗА ПрОИЗВОДСТВО НА ДЪрВЕНИ КЪЩИ Ул. грЪНчАр 7 ТЕл:0722б66753
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
24-05-2007 - 13:49:56


Zdraveite,

S goliam interes sledia foruma ot izvestno vreme.Sachto imam kato proekt - malka
darvena ( ekologichno chista ) kachtichka v polite na plenitelnia balgarski balkan za
avgustovskata otpuska v BG. S goliamo razovarovanie ustanovih obache che ot
ogomnia izbor na firmi, trudno shte nameria takava na koiato moga napalno
spokoino da poveria nechtata.!!!!! Kolko zalko che balgarskite predpriemachi
ne sa sposobni da specheliat parite koito az i mnogo drugi kato men sme gotovi
da dadem.Tolkova po-zle za tiah...

Blagodaria na vsichki za tzennata informazia v tozi forum i uspehi.


Doncho,

Imach li informazia na kakvi zeni rusnazite prodavat Rosendahl ?
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
24-05-2007 - 15:29:25
Zdravei melodia,

za ruskite tzeni na Rosendahl shte vidish na tehnia site TUK naprimer ili pak TUK. Izlizat po-skapo otkolkoto va BG, no pak i v Russia sebestoinosta na stroitelstvoto e po visoka, gotovata kashta izliza po-skapo na pazara. A tzenite na koito izlizat kashtite ot zavoda shte gi namerish na sita na Rosendahl , naprimer TUK ili TUK. Sled tova idvat optziite v okomplectovkata i tzenata moje da se promeni dosta.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
24-05-2007 - 19:20:17


Blagodaria!


Inache ne znam ti kade si vav FR, no te (Rosendahl FRANCE) organizirat obchta visita tozi week-end na kachtite v 39300 Champagnole - Jura - 63 rue de la Liberté.
Iska mi se da otida- za udovolstvieto na okoto, no mi e malko
dalechko.

A ti do kade stigna s Mr. Tanev?
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
25-05-2007 - 11:34:49
Zdravei melodia,
ne znaeh tche jiveesh vav France. Az sam donikade s g-n Tanev, ne smeia da mu se obadia daje, tai kato partzela koito kupih minaloto liato tchaka 7 mesetza za PUP (obshtinata se seti da prepravi razpredelenieto na ulitzite i spriaha napalno izdavaneto na PUP). I sega se boria sas ViK za dogovor za prisaediniavane, vodoprovod minava prez miastoto i te se vteliavat sas servituta okolo trabata. Inatche si tchertaia kashtitchki s GoogleSketchUp smiling smiley. Za sajalenie, ako polutcha viza za proektirane shte triabva da prerazgledam planovete si po otnochenie na modela, shte e neshto po-skromno, kato Pilha95 naprimer, ama sam go izmislil s drugo prerazpredelenie, taka tche shte stane hubavo. Az sam v Paris i niama da moga da vidia visitata. Liatoto vidiah kashti Rosendahl v BG, na Borovetz i sam gi izbral vetche...
Izobshto kato sam daletch, ne e lesno, iska se vreme i tarpenie(i vseki te survaka zdravo smiling smiley ) . A tvoite planove kakvi sa?
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
25-05-2007 - 13:24:29
Gospoda, bihte li mi kazali ot kakva sistema e izgraden vodoprovoda v zglobiaemite kushtichki za koito govorite?
Dimitar.
www.technopipe.bg
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход