Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
29-05-2007 - 14:18:42



Za Doncho i US Builder




Molia proverete poshtata si za lichni saobshtenia vav foruma!

Blagodaria!
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
29-05-2007 - 15:52:04
inj Написал:
-------------------------------------------------------
> От мен пак малко сметки. Казвате, че стените ви са
> 11см. По схемата по-горе за стената излиза:
>
> 12мм гипсофазер
> 11мм OSB
> 1мм найлон
>
> 11мм OSB
> 12мм гипсокартон
> ----------------------
> 47мм
>
> Това означава, че дървената част е около 6см. Това
> е много тънко. Направо си е клечки. Може ли да ми
> покажеш изчисления, че тези панели ще издържат
> нормативните натоварвания па ЗУТ?

Какъв ЗУТ какви натоварвания

нямаш бетонна плоча и 3 тона керемиди ..., а метална рамка, 200 кг покрив и високо ефективен и тънък пълнеж ...

времето на бункерите отмина, те и без това не вършат работа срещу новите ракети smiling smiley

ако си спомняте преди по-малко от 1ОО години са строели само с дървена рамка и пълнеж ... и то с доста добри изолационни качества smiling smiley пък и тези къщи са издържали векове ... нищо че не отговарят на ЗУТ

назад към природата smiling smiley
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
29-05-2007 - 16:02:03
Всяка постройка, която не е временна - демек барака за инструменти и тем подобни, има нужда от сметки, изчисления, съобразно приетите норми за дървени или метални конструкции. Това кое е издържало и кое не е друг въпрос.

Ако иска човек незаконно строителство, няма проблем. Фирми дет ловят будали, колкото искаш. Но гаранцията после ако нещо стане си я търси от арменския поп.

За една дървена къща са необходими всички проекти, както и на бетонна и на метална къща.

За покрива - не е 200кг. А нормативното натоварване от сняг, вятър, технологичен товар (за да се качи бай ти Пешо да оправи нещо по покрива - да не го спускате с кран?).

Минаха времената на незаконното безразборно строителство.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
29-05-2007 - 16:13:53
Ако не се лъжа от миналата или по миналата година нормативното изискване за товар от сняг на покрива е променено от 40 на 100 кг. на м2. Че то на покривите дървените конструкции са много по-дебели от 6 см, дори ребрата са поне 8/10 като гледам моя проект. Това къща ли е въобще или кошара?
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
29-05-2007 - 16:26:32
Покрива се изчислява. На мен например дървен покрив ми излиза по сметки, ако е с ферми - 5/12, а ако е с ребра - 14 или 16 на 5.

Има още една подробност. Грешно е да се съчетава метална с дървена конструкция. Двата материала имат голяма разлика в линейното разширение. При диапазон от -10C до +30C метала се разширява и свива в пъти повече от дървото. От което следва, че всички връзки между тях след първата година ще отхлабят и къщата ще скърца ужасно.

А как е решен термомоста, който се получава при металните профили? При метална рамка имаш почти директен досег на метала с външната среда, което се предава мигновенно навътре.

Проектирал съм доста метални и дървени конструкции и съм се сблъсквал с доста от проблемите им и мога спокойно да заявя, че строителство по този начин не е удачен и ефективен.

А за снега - преди 2 години, когато паднаха тежките снегове в Европа, в Полша мисля беше претеглен 1 м2 сняг върху няколко произволно взети покрива - просто бе свален от там точно 1 м2 и претеглен. Теглото беше 322 кг. След тези статиктики, се промениха всички европейски и български норми.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-05-29 16:34 от inj.
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
29-05-2007 - 16:28:14
А по повод за високоефективния тънък пълнеж..... Само :] :] :] :]

Ондулин за къща за целогодишно обитаване????? Никога даже не съм си и помислял да предложа този материал на клиенти.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-05-29 16:31 от inj.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
29-05-2007 - 16:54:22
Нали много по-нагоре казах, че това е барака, не е къща, че на мен навеса за дървата е по-стабилен от този боклук. 200 кг покрив го издухва лек ветрец от Витоша.
Покривната конструкция при мен е с ферми 5/15 и 10/15 см през 80 см и на няколко места с 2Т греди (по дългите ребра) и 5/15 (по-късите ребра), като ребрата са през 60 см. Покрива е с битумни керемиди Тегола Канадезе стандарт, отдолу мембрана върху OSB-то. Стените на къщата са с лепени греди 5/15 (и вътрешни и външни) през 60 см, 15 см вата Акусто, 6 см неопор на аустротерм, 12.5 мм гипсокартон отвътре и 12.5 мм гипсфазер отвън на гредите, мазилката е Теразид.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
29-05-2007 - 20:59:38
iav Написал:
-------------------------------------------------------
По повод панелите .... от вьнка на вьтре... гипсо 1 фазер. 2 OSB. 3 наилон. 4 минерална вата. 5 OSB 6 гипсо картон.

Ако може да попитам: Какво прави този наИлон на поз. 3 в целогодишно обитаема, респективно отопляема постройка moody smiley: moody smiley: moody smiley:
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
29-05-2007 - 21:38:32





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 11:01 от US Builder.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
29-05-2007 - 22:32:25





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 11:02 от US Builder.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход