Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-02-2011 - 13:39:04
Quote
krakalski
Аз лично не харесвам липсата на изявени биконструкции (далеч съм от мисълта че къщите са хоризонтално неосигурени),.
Колега,
Хареса ми балансираното ти мнение за къщи, които изглежда не са от най-любимите ти.
Тези "биконструкции", май за пръв път се споменават в тази огромна тема.
Би ли драснал 2 изречения на по-популярно ниво (или по-елемнатарен линк).
Явно става дума за устойчивост (вероятно земетръс и вятър) и е малко двусмислено горното изречение.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-02-2011 - 14:53:14
avatar
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-02-2011 - 14:54:09
avatar
Да.
Не харесвам сглобените къщи, но мнението ми е строго субективно и предполагам че се дължи на консервативни (патриотични) разбирания, на който не съветвам един разумен инвеститор да се поддава (описал съм горното в една друга тема на този форум).
Аз харесвам възрожденска архитектура, "облечена/подплатена" в/с актуални конструктивни решения - казано по-просто - детайлно изпипана РЕПЛИКА.
На въпроса за биконструкциите....
Връзки под формата на "прашки/тиранти" (Х връзки) по хоризонтални и вертикални елементи, които отвеждат хоризонталните усилия към елементи от фундирането способни да ги поемат. Обикновено при сглобяемите конструкции се състоят от прости и/или окрупнени ТРИЪГЪЛНИЦИ.
***Триъгълника е най-простия (съответно най-надежден) елемент гарантиращ неизменяемост на конструкцията.

Пари си имам... акъл ми дайте.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-23 15:13 от krakalski.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-02-2011 - 16:17:50
avatar
Quote
krakalski
Обработката на дървесината е маловажно/важно в зависимост само от изискванията на инвеститора.

Каква точно обработка визирате, колега - химико-термична, антисептична или механична?

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-02-2011 - 16:33:31
Колегата сигурно говори за най-ефтиния вариянт на дървено-скелетна къща. Вида който много тука наричат "американска барака". Тези къщи могат да бъдат също толкоз стабилни и издръжливи както и монолитните стига да се подходи малко по $подплатено$.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-02-2011 - 17:57:37
avatar
Quote
krakalski
... а също така усещането за времянка (може би наследено от соц. времената когато ходехме на лагери в бунгала в които не можеше да се диша от жега)....
Когато вместо 8-10 см дебелина на външна стена на бунгало имаме 29 см дебелина на външна стена на дървено-скелетна къща клас А тогава чувството за времянка трябва да го търсиш много дълго със свещ...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-23 17:58 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-02-2011 - 18:29:09
avatar
Quote
n.nikoloff
Quote
krakalski
Обработката на дървесината е маловажно/важно в зависимост само от изискванията на инвеститора.

Каква точно обработка визирате, колега - химико-термична, антисептична или механична?

Аз не съм "дървен" (не влагам лош подтекст) специалист, така че:
1.Не мога да коментирам химико-термична обработка защото не съм компетентен (далеч съм от мисълта че това е някакво свещенодействие в което са посветени ограничен кръг хора и което е безусловно необходимо за носимоспособността на конструкцията).
2.Визирам
механична:
рендосване и снемане на фаска с рукан (за автентичност при видими елементи);
огнезащита:
продукт на .......................
антисептична:
импрегнанти на алкидна основа на .....(пробвал съм на водна и не съм доволен)
финишна:
масла на растителна основа на ....

quote=n.nikoloff]
Quote
krakalski
... а също така усещането за времянка (може би наследено от соц. времената когато ходехме на лагери в бунгала в които не можеше да се диша от жега)....
Когато вместо 8-10 см дебелина на външна стена на бунгало имаме 29 см дебелина на външна стена на дървено-скелетна къща клас А тогава чувството за времянка трябва да го търсиш много дълго със свещ...[/quote]

Колега N.Nikoloff навсякъде дебело (в червено) подчертавам че изказвам СУБЕКТИВНО мнение.
Не необходимо пред мен да доказвате качеството на Вашия продукт.
Изрично съм написал че сглобяемите къщи както всеки един друг строителен продукт имат своя пазарен дял, но ИЗВИНЕТЕ.... не са панацея.

Пари си имам... акъл ми дайте.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-23 18:47 от krakalski.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-02-2011 - 19:17:14
avatar
Quote
krakalski
... не са панацея.
Много, ама много съм далеч от тази мисъл и съм го казвал неведнъж в тази иначе тъй голяма тема...

А ако Ви интересува и мнението на компетентен "дървен" специалист (winking smileyбез лоши чувства, разбира се) за какъвто се имам, то химико-термичната обработка на дървесината е много важна и определяща част за бъдещата работа във функция на опорна и спомагателна конструкция на една дървено-скелетна къща, което съм го писал също многократно и също така многократно съм го обяснявал, затова ако позволите сега няма да го правя.
Също така много пъти съм казвал и аргументирал защо не трябва да има видими детайли от конструкцията.
От моя скромен четвървековен професионален опит с дървесина мога да кажа, че ако се разочаровате от импрегнанти на водна основа то или няма съвпадение между това, което искате и конкретното предназначение на препарата или просто не сте погледнали обратната страна на опаковката, където обикновено подробно е описана технологията за прилагането му или не сте сметнали за необходимо да се досетите, че вероятно преди да ползвате този препарат то основата трябва да е минала определена химико-термична обработка или още десетина фактора, които се учат в специализираните учебни заведения, които самия факт, че съществуват от много години вероятно означава, че не са ненужни.
Вярно е, че "дебело" е субективна категория, но "дебелина" в случая е съвсем точно дефиниран инженерен термин, особено, когато е допълнен с безусловна математическа категория, каквато са цифрите (в случая - арабски, ако това има някакво значение).

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-02-2011 - 19:42:01
avatar
2 n.nikoloff

Къде съм коментирал необходимостта от химико-термична обработка ?!!!
Помолих само да не го превръщайте в свещенодействие с вълшебни свойства, без което съществуването на конструкцията/сградата е невъзможно, това е ИЗМАМА.
Твърдя че импрегнантите на алкидна основа са по-добри от тези на водна.

Не питай старило... питай патило.

Покорно моля да ме извините ако съм Ви развалил рахътлъка.

Пари си имам... акъл ми дайте.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-02-23 19:59 от krakalski.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-02-2011 - 20:02:46
avatar
Quote
krakalski
Покорно моля да ме извините ако съм Ви развалил рахътлъка.
Оооо! Моля не се надценявайте (в добрия смисъл). Ще са Ви необходими многократно по-големи усилия дори да си поставите за цел да ми го развалите. *beer*

За да хвърля малко яснота във иначе нефатално обърканите Ви представи относно обработката на дървесина с импрегнанти, то ще отбележа, че такова животно "импрегнант на алкидна основа" не съществува в природата. Импрегнантите именно за това са на водна основа, за да импрегнират в дълбочина (има такъв термин) дървесината, което е абсолютно невъзможно при какъвто и да е било химичен продукт на алкидна основа. Факт.

Quote
krakalski
Къде съм коментирал необходимостта от химико-термична обработка ?!!! ...
Може би например тук :
Quote
krakalski
далеч съм от мисълта че това е някакво свещенодействие в което са посветени ограничен кръг хора и което е безусловно необходимо за носимоспособността на конструкцията).....
При което аз твърдя, че е
Quote
n.nikoloff
... химико-термичната обработка на дървесината е много важна и определяща част за бъдещата работа във функция на опорна и спомагателна конструкция на една дървено-скелетна къща, което съм го писал също многократно и също така многократно съм го обяснявал, затова ако позволите сега няма да го правя..
Простичко е - просто си четете и собствените постове в процеса на този иначе така интересен диалог за сряда вечер.
Време е за едно малко...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход