Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-03-2011 - 13:37:59
Аз нямам какво да коментирам на такива изявления едно към гьотере. Построй нещо, пък било то и кочина за прасета и ще коментираме.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-03-2011 - 13:59:15
Quote
Boby
Аз нямам какво да коментирам на такива изявления едно към гьотере. Построй нещо, пък било то и кочина за прасета и ще коментираме.

И този ли човек ще обиждаш, младежо?

miran_bild [ Отговор ]
Re: търся строителна фирма за груб строеж ново
06-03-2011 - 00:41:04 Регистриран: преди 9 месеца
Мнения: 1

Здавейте , ние също се занимаваме със строителство.
При нас цените са от 60 до 90 евро/м2 без ДДС, зависи от проекта,изкопи,арматура,бетон,тухли и т.н.
За по-точна оферта ще трябва да ми изпратите проектите на имейла ни.
www.miran-bild.com
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-03-2011 - 16:27:32
avatar
Грубото строителство е около 15-20% от стойността на целия градеж.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-03-2011 - 20:25:42
Николов не си прав за грубия строеж че е 15/20% от строежа.Как можеш да знаеш как ще завърши строежа инвеститора?Може с вар и балатум ,може и доста скъпи материали.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-03-2011 - 21:27:32
Да се сраянват груб строеж на дървена и на монолитна къща....според мен е погрешно.То трябва човек само да е наблюдавал двата процеса на строителство,за да види разликите.Изобщо не се искат кой знае какви знания и опит,за да се хванат тия неща.Така,че...като видя в темата за дървени къщи някой да пише за тухли...просто спирам да чета нататък-посоката е тотално погрешна.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-03-2011 - 21:30:06
avatar
Quote
stenmark
Николов не си прав за грубия строеж че е 15/20% от строежа.Как можеш да знаеш как ще завърши строежа инвеститора?Може с вар и балатум ,може и доста скъпи материали.

Прав си определено...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-03-2011 - 21:31:10
avatar
Quote
salvador
Да се сраянват груб строеж на дървена и на монолитна къща....според мен е погрешно.То трябва човек само да е наблюдавал двата процеса на строителство,за да види разликите.Изобщо не се искат кой знае какви знания и опит,за да се хванат тия неща.Така,че...като видя в темата за дървени къщи някой да пише за тухли...просто спирам да чета нататък-посоката е тотално погрешна.
Понятието "груб строеж на дървено-скелетна къща" не съществува по принцип.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-03-2011 - 22:00:27
Rough Framing съществува като израз и то доста популярен в дървено-скелетните къщи, ама какво от това! То само е един етап от направата на къщата, това е "скелета" с обшивката и покривната конструкция. Другия етап е Lock In демек къщата може да бъде заключена, прозорците и вратите са сложени покрива е на место.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-03-2011 - 10:18:07
avatar
Quote
iiujen
Quote
Boby
Аз нямам какво да коментирам на такива изявления едно към гьотере. Построй нещо, пък било то и кочина за прасета и ще коментираме.

И този ли човек ще обиждаш, младежо?

miran_bild [ Отговор ]
Re: търся строителна фирма за груб строеж ново
06-03-2011 - 00:41:04 Регистриран: преди 9 месеца
Мнения: 1

Здавейте , ние също се занимаваме със строителство.
При нас цените са от 60 до 90 евро/м2 без ДДС, зависи от проекта,изкопи,арматура,бетон,тухли и т.н.
За по-точна оферта ще трябва да ми изпратите проектите на имейла ни.
www.miran-bild.com

Това " зависи от " мирише на .........поне още 100 евро/м2
За 90 евро/м2 може да се направи къщоподобен зародиш ,ама в случая описан по-горе от Nasko Stoykov и то при условие, че се намерят роднини работещи без пари.

Ще си позволя да плагиатствам един наш прекрасен архитект , който директно си тръгваше при започване на пазърлъците с въпроса:
" ....ама Вие защо веднага не казахте че нямате пари.... "

Пари си имам... акъл ми дайте.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-03-09 10:47 от krakalski.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-03-2011 - 13:08:09
avatar
Понеже ме подразни офертата :

Здавейте , ние също се занимаваме със строителство.
При нас цените са от 60 до 90 евро/м2 без ДДС, зависи от проекта,изкопи,арматура,бетон,тухли и т.н.
За по-точна оферта ще трябва да ми изпратите проектите на имейла ни.
www.miran-bild.com


2 Мариан билдингa

Абе Мариане ... що са ти проекти, изкопи,арматура,бетон,тухли и т.н като цената ти е ....до 90 евро/м2 без ДДС.
Като си такъв курназ строител стискай ръката на 90 евро/м2 и си барай .....работата.
Ай' сиктир бе....
Подобна оферта (като на Мариан Билдинга) вижте в темата "Na6te ceni sa na ...naj-niski ceni ....ама сека прилika с proекто kе da е случаjna...и ako wali si prigotwete ligenete нема da сте wet ...."

изпра[тайте zaqвки за оfferti на:
wwww.рога&kopita/mivi да те laжем.цом

Пари си имам... акъл ми дайте.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2011-03-09 14:49 от krakalski.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход