Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-01-2011 - 00:51:37
Бе за условията на БГ селото, където няма канализация и се строи преко наредби, полузаконно и полуграмотно, направо си е много добре. Хидроизолациите така и така се правят половинчато, наклони за отвеждане на водата пък едва ли някой прави, дълбочината на фундиране се спазва тук-там (визирам майстори от типа Бай Пешо с мургавата бригада) , така че този вид фундиране си е много добър. като повдигнеш нивото с 1-1.2 метра, забравяш за влага и наводнение.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-02-2011 - 13:58:31
Здравейте, прочетох почти цялата тема от самото й начало.
Със семейството ми сме решили да строим 4 отделни къщи на единпарцел, всяка от къщите по около 100кв.м. Твърдо сме решили постройките да са от този тип. От прочетеното дотук извадих изводи за някои от фирмите, предлагащи този тип строителство. Моля за съвет. От фирмите, на които сме се спряли, има една, която се откроява и това е Еврохаус. Но някакси целият им сайт, начина по който всичко е написано и представено, не вдъхва никакво доверие, напълно аматьорско представяне, нищо реализирано, само проекти, обещания. Ще изброя фирмите, за които добих впечатления от прочетеното в темата. Моля за съвет, виждам, че имате опит и бих искал да знам от изблроените фирми, към коя или кои да се ориентирам по-специално.
ЕКОЗИД
КАСИОПЕЯ
БРАТЯ ПАШКУЛЕВИ
ХОНКА
ТЕРАЗИНИ
НОРТОП
РИЧХАУ
ИБТ
НОРИВА ХАУС
СОУ ТРЕЙД
ЕРАТО
БАЛКАНХАУС
ЕТ НИПРО
ПОРТА ВИСТЕ
ЕВРОХАУС

Благодаря
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-02-2011 - 15:20:04
Всички фирми работят с различни цени,те не те ли притесняват?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-02-2011 - 15:52:49
avatar
Quote
stenmark
Всички фирми работят с различни цени,те не те ли притесняват?
Ти остави това, ами те работят по различни технологии и с различна концепция...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-02-2011 - 18:53:12
Ще ги гледам най-рано на Стройко-то,но от сега съм песимистично настроен за това,което ще видя.Предвид обстоятелствата,не виждам с какво положително могат да ме изненадат строителите точно в тоя сегмент.
Виж обаче...за лоши изненади...полето е безгранично и по трите оси...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-02-2011 - 19:09:41
avatar
Ако се натуткаме с колегите може да изкараме и ние къща на Стройкото или на Строителната седмица, ама засега вероятността не е над 20%.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-02-2011 - 23:43:11
Миналата година си загубих времето.То вярно-криза...Ама не е само кризата.Просто нашите хора са зле с рекламата.Тия пък,дето имат обекти...те пък май изобщо не ходят на изложения и така всяка година гледаме едно и също-фирмите от БСПСК.Други производители няма ли?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-02-2011 - 08:46:53
Стенмарк, цените специално на тези фирми и този тип къщи варират около една и съща цифра с малко разлика взависимост от това до колко тя да е завършена и естествено материалите. Всеки гледа да избере най-оптималното за себе си. Аз лично искам къщата ми да е завършена до ключ, писнало ми е от ремонти и всичко свързано с тях. Мога сам да си измажа стените, да си налепя плочките в банята, да си сложа мивките и батериите и още довършителни работи, но нямам време за това а и честно казано не ми се занимава. В един друг форум прочетох доста мнения и останах с впечатление, че хората си живеят добре в тези къщи. В крайна сметка за цените, които предлагат, естествено, не можем да очакваме изключително качество. Единствения недостатък, който споделят хората там е, че стените вътре не са шумоизолирани добре и всичко се чува по стаите. Твърдо съм решил да е такава къща, просто има много фирми, много избор.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
17-02-2011 - 12:24:38
Здравейте,
Следя темата от доста време,понеже съм решил да строя сглобяема къща.
И понеже нямам нито познанията ,нито времето за опити(неуспешни) да си я построя сам реших,че тук мога да получа така необходимата информация за фирмите у нас.
Също като HONDAMAN имам предвид няколко фирми,но основната ми дилема е дали къщата да бъде дървено скелетна или с метална поцинкована конструкция?
Относно тази фирма "Еврохаус",съм изчел всичко възможно,но наистина няма информация за конкретен техен клиент и обект,инфорацията им е по-оскъдна дори от "Зона 51" *huh*
Благодаря
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-02-2011 - 13:09:44
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
Николофф, беше споменал веднъж че работиш по въпроса с този вид основи(бетонни стъпки). Някой има ли мнение дали е по-лесно, по-бързо, по-ефтино и.т.н.?

Много елегантно решение.

За да се побългари (в добрия смисъл) е необходимо да се затвори (за зимата) пространството под пода, но така че пък през лятото да се отваря - става с жалузи. Решението е често срещано във Франция.

А сега да изкажа лично мнение за сглобяемите къщи.

Както всеки един строителен продукт е въпрос на компромиси (няма съвършена къща).
НАПРИМЕР:
липсва топлинно акумулиращ слой в стените, т.е. необходим е постоянно работещ топлоносител (справка акумулираща печка)
да де, ама това пък позволява
бързо достигане на експлоатационна температура.
Така че ... сглобяемите къщи си имат свое бъдеще и пазарна ниша.
Аз лично не харесвам липсата на изявени биконструкции (далеч съм от мисълта че къщите са хоризонтално неосигурени), а също така усещането за времянка (може би наследено от соц. времената когато ходехме на лагери в бунгала в които не можеше да се диша от жега).
Обработката на дървесината е маловажно/важно в зависимост само от изискванията на инвеститора.
Ако инвеститора може да съжителства с дървесни гадове (поне първите 10-15 години) то спокойно да се лиши от обработка на дървесината -къщата няма да падне.

Пари си имам... акъл ми дайте.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход