Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-01-2009 - 00:01:19


При нас практиката е следната;Клиента си избира проект от каталог или по негов индивидуален проект или скица.Пращаме скицата в завода.Архитектурното бюро поема работата по проектирането.Завода произвежда и ни продава конструкцията във вид на профили или сглобени панели.Всичко това е на килограми.Този проект се защитава и утвърждава от общината.За никакви спестявания в ущърб на клиента не може да става въпрос.Има разлика и в дебелината на външните и вътрешните стени,както и в дебелината на самите профили.
Външните стени са 15 см профил,вътрешните 10.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-01-2009 - 00:07:45
vipltd, имаш ли някакво обяснение, защо този вид строителство не може да се наложи? По мое виждане тук в Канада то едва ли заема и 0.0001% от пазара. Как стоят нещата ценово? Можеш ли да ми кажеш цената на една метална греда за външна стена да кажеме 5х15х300?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-01-2009 - 02:01:30
Тоя вид сгради трудно взимат енергиен сертификат.Не знам как стои в Канада въпроса с energy codes на сградите,но в щатите си е проблем.
Между другото точно канадците са измислили Делта-профила.До тук на всички снимки виждаш цели профили.В Канада профилите не са цели,а с множество дупки по тях,във формата а различни фигури-най-често неправилна форма имат.Това е по две причини-първо да се намали проводящата повърхност на гредата.И второто (поне така са ми го обяснявали)...греда с дупка била по-здрава от греда без дупка,при опредлелено напречно подсилване.Идея нямам колко е вярно...с това извън Канада май никой не работи.



Проблемът е ясен-термомостове и нужда от сериозни инвестиции в изолация..плюс грамотно конструиране,разбира се...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-01-2009 - 04:39:23
Салвадор, то в Канада никой не ползва тези джаджи, ти за извън Канада питаш. Продават едни пикливи метални гредички дето с две голи ръце можеш да ги огънеш. Рядко някой ги използва и то само за преградни стени.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
17-01-2009 - 13:50:02
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> >
>
>
>
> Съвсем стандартен начин на изпълнение-така си се
> правят,така си се и моделират.Има и други видове
> метални конструкции...но тази си е масовата за
> жилищни сгради до три етажа.Няма разлика в
> конструкцията на външни и вътрешни стени.Всичко е
> носещо,всичко е еднакво.Разликата е в
> сайдинга,изолацията,евентуално стените на бъдещата
> кухня се подсилват заради окачените
> шкафове,външната врата се изпълнява с едни
> по-особени конструкции...иначе стените всички са
> си с тия П-образни профилчета,без разлика
> вътрешни/външни.Това,което пестят (понеже и там се
> прави далавера) са наклонените профили,които се
> пускат от ъгъл до ъгъл с идеята ако стане
> земетресение,фрейма да не се прегъне.Ма напоследък
> и това са го отсвирили тотално и пускат само
> хоризонтални и вертикални профили,ако е
> двуетажно,подсилват така само първия
> етаж.Спецовете твърдят,че от диагонален профил
> няма нужда,трябвало само да се пуснат поддържащи
> профили хоризонтално през определени разстояния
> (пускат се така,че никъде да не образуват права
> хоризонтална линия) и било достатъчно.
> Но масовото наистина си е е това от последната
> снимка.Това са външните стени.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 01/15/09
> 10:17PM от salvador.


За какъв климат става въпрос все пак??? Под една от снимките пише "heating climate"!!! Ако в по-голямата част от годината трябва да се изолираме от горещините отвън съм съгласен с така посочената схема, но в България далеч не е така.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
17-01-2009 - 17:50:28
Ако въобще някъде в сев. америка се строи така, то това е в зоните на ураганите. За масовост не може да става и дума.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
17-01-2009 - 19:28:12
asdf123 Написал:
-------------------------------------------------------
> За какъв климат става въпрос все пак??? Под една
> от снимките пише "heating climate"!!! Ако в
> по-голямата част от годината трябва да се
> изолираме от горещините отвън съм съгласен с така
> посочената схема, но в България далеч не е
> така.

Доколкото съм сванал "heating climate" е по-близко до нашия, че те в Хамеиките имат разнообразие. Касае основно изолациите и мембраните. Най-вече паробариерата. За дървените констр. съм чел, но едва ли има значение.
Я, Балона да каже!?



Re: търся мнения за сглобяемите къщи
17-01-2009 - 19:36:18
Не разбрах какво се обсъжда и какво трябва да кажа?? *pardon*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
17-01-2009 - 19:44:35
Доколкото съм сванал "heating climate" е по-близко до нашия. !?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
17-01-2009 - 19:55:41
Явно сте разглеждали някакъв уеб сайт и дискутирате относно него. Аз не съм го разглеждал и нищо не мога да кажа. Колкото до това нашия климат до кой е по-близък също нямам отговор. Ако приемем че 21оС-25оС са оптимални за обитаване на дома, сигурно трябва да се види колко месеца в годината ще се налага да пускаме парното за да ги достигнем тези 21оС-25оС и колко месеца ще трябва да работи климатика за да охлажда до тези граници.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход