Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-01-2009 - 17:38:24
asdf123 Написал:
-------------------------------------------------------
Ако допуснете пара в тази
> конструкция аз съм убеден, че ще има и конденз
> върху метала точно както Ками пита. Тези 4-5 см
> ХПС не могат да ви дадат добра изолация на
> профилите. При -10оС отвън температурата под ХПС
> /??? защо ХПС/, т.е. на профила ще е около -1оС.
> Метала е с доста ниска стойност на топлинно
> съпротивление, по-точно почти няма такова, което
> се явява сериозен термомост.


Заформи се дискусия, която не мога да пропусна. smiling smiley
Какво имаме: отвън студ, фибран - топлоизолатор, метал - термомост, OSB и гипсокартон ги пропускам заради малката дебелина, вътре - топло. Ако го погледнам ОБРАТНО НА asdf123, металът (термомостът) ще поддържа температурата м/у фибран/метал близка до вътрешната !!!
Потенциалният конденз е почти колкото по вътрешните повърхности. Просто термомосът е отвътре. По този въпрос vipltd е по-прав, но НЕ и по отношение EPS/XPS на това место (според мен, въпреки неизмеримото ми уважение и благодарности към аsdf123). Дано всичко съм разбрал.
Това заради принципа (физиката) - не вземам страна по конструкцията.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-01-2009 - 17:48:15
Значи без да искаме открихме система,която може да помогне да помогне на другите народи да преодолеят дефицита на вода и водоизточници.
Но истината е,че няма никакви проблеми при експлоатацията на такъв вид строителство.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-01-2009 - 18:06:46
vipltd Написал:
-------------------------------------------------------
> Значи без да искаме открихме система,която може да
> помогне да помогне на другите народи да преодолеят
> дефицита на вода и водоизточници.
> Но истината е,че няма никакви проблеми при
> експлоатацията на такъв вид строителство.

А, не драги. Ехидността Ви е безпочвена. Обадих се във Ваша защита заради принципа.
Фибранът там няма место, независимо от "няма никакви проблеми" - защо ли това е най-масовият израз днес в строитеителствато. Моят отговор е - недоученост.
Апропо, бихте ли назоволи по име конструктора?


Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-01-2009 - 19:30:11
Това,за което спорите,би трябвало да изглежда така:



Напоследък обаче манията е да се слага от вътрешната страна,зад "интериорния" гипскартон,една изолация с алуминиево фолио.

После...не знам колко пъти сте виждали разбутан steel frame на 10+ години...ама аз съм ги виждал няколко и ни един нямаше ръжда по профилите горе.За сметка на това,ако строителя е спестил от изолация между основата и стените-долу всичко е гнилоч.Фрейма просто е изгнил,особено ако са ползвани железни вместо алуминиеви нитове.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-01-2009 - 19:43:35
Любо ,Благодарим Ви
приказката ми беше за 2 кг кондензирала вода.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-01-2009 - 19:55:45
Салвадор, много ми е чудно от кой източник си взел тази схема!!! Този вид фрейминг се ползва само за вътрешни преградни стени, които не носят нищо. Не съм виждал такова чудо за външните стени.
И наистина, всички винтове след 8-10 години ръждясват и ГК започва да мърда !!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-15 19:59 от Don Balon.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-01-2009 - 20:36:23
Тухленото зидче е masonry siding.Външно,та външно...баровците го изпълняват цялото с фасадни тухлички,простолюдието с единички и си ги лакира после,като лака се подновява на 3-4 години.И тук евтиното излиза по-скъпо,ама...това е положението.
Фрейминга обаче предполагам,че е само примерен,защото на схемата наистина липсват елементи.Няма я анкерираната основна шина,няма ги хоризонталните бариери,дето са на всеки метър,наклонените фреймове ,дето са антисеизмичните елементи в конструкцията и тях ги няма.

Но пък изолациите са подредени както трябва...а то това беше примера.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-01-2009 - 20:45:01
vipltd Написал:
-------------------------------------------------------
> Любо ,Благодарим Ви
> приказката ми беше за 2 кг кондензирала вода.

Почти съм сигурен, че колегата е прав за тези 2кг. ЗАРАДИ Фибрана - той ги може тия сметки. Забележката ми към него беше по отношение Фибран/метал и температурите. И без метала сигурно ще са 2 литра заради "капака на тенджерата" отвън.

Салвадор,
С уважение към практическите ти наблюдения. Моят скромен опит (в др. област) показва, че е проблем комбинацията черни/цветни метали. По науката някаква електрокоризионна двойка се получава. Дали не е др. причината за споделеното от теб?

Винаги ме е вълнувал въпросът този тухлен зид на картинката, след като е пред вентилирана с външен въздух междина, доколко е "топлоизолационен"? Лятото прави сянка и предпазва от "напичане" стената, ама зимата? Същата функция сякаш изпълнява и тънкият сайдинг!?


Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-01-2009 - 21:51:15
Аз отново твърдя четази схема с метални гредички е пълна глупост за външна стена. Пластовете на изолации и паро-бариери са си ОК, но всичко друго е сбъркано. Просто този вариянт е неприложим за външни стени, поне аз не съм го срещал никъде.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-01-2009 - 22:08:37





Съвсем стандартен начин на изпълнение-така си се правят,така си се и моделират.Има и други видове метални конструкции...но тази си е масовата за жилищни сгради до три етажа.Няма разлика в конструкцията на външни и вътрешни стени.Всичко е носещо,всичко е еднакво.Разликата е в сайдинга,изолацията,евентуално стените на бъдещата кухня се подсилват заради окачените шкафове,външната врата се изпълнява с едни по-особени конструкции...иначе стените всички са си с тия П-образни профилчета,без разлика вътрешни/външни.Това,което пестят (понеже и там се прави далавера) са наклонените профили,които се пускат от ъгъл до ъгъл с идеята ако стане земетресение,фрейма да не се прегъне.Ма напоследък и това са го отсвирили тотално и пускат само хоризонтални и вертикални профили,ако е двуетажно,подсилват така само първия етаж.Спецовете твърдят,че от диагонален профил няма нужда,трябвало само да се пуснат поддържащи профили хоризонтално през определени разстояния (пускат се така,че никъде да не образуват права хоризонтална линия) и било достатъчно.
Но масовото наистина си е е това от последната снимка.Това са външните стени.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-15 22:17 от salvador.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход