Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-01-2009 - 19:19:19
avatar
Съжалявам, че се води този диалог в тази тема и то публично, но след като това е начина да станете популярни - ваша си работа. Като гледам как се явявате по форумите по едно и също време и какъв псевдодиалог водите между вас си ми става и смешно и тъжно. Дори да не сте един човек - то работите на две съседни бюра в същата фирма, дето така се напъвате да й правите реклама, като че ли е панацея в строителството.

Освен това не е коректно да намесвате и други хора във вашата истерия. С някои от тях се познаваме лично.

Интересно ми е как разбрахте за високата ми цена, за да се посмея още малко.

И понеже пак не сте разбрали, което явно е нормалното състояние във вашата зомбирана фирмичка,пак ще го напиша - ТОВА НЕ Е ВАШАТА ТЕМА - ИМАТЕ СИ ТЕМА - ПИШЕТЕ СИ В НЕЯ, НО ЯВНО И НА ВАС ВИ Е ПРЕДЕЛНО ЯСНО ЧЕ НЯМА ТАМ ИНТЕРЕС КЪМ ТЪПАТА ТЕХНОЛОГИЯ, ДЕТО СТЕ СИ ИЗБРАЛИ ДА ПРЕДЛАГАТЕ, ЗАЩОТО ПРОСТО НИКОЙ ПРОФЕСИОНАЛИСТ НЕ ГО ИНТЕРЕСУВА! А И НАЙ-ВАЖНОТО - И КУПУВАЧИТЕ СЪЩО !!! НЕ ЗНАМ КОЛКО СТРАНИЦИ НЕДОСТАТЪЦИ ИМА В ДЪРВЕНО-СКЕЛЕТНИТЕ КЪЩИ, НО ОПРЕДЕЛЕНО ИНТЕРЕСА КЪМ ТЕМАТА НЕ СПАДА, А КЪМ ВАШАТА ТЕМА НЯМА НИКАКЪВ ИНТЕРЕС! ВЪПРЕКИ, ЧЕ СТЕ ИСТЕРИЦИ МОЛЯ НЕ КРАДЕТЕ ИНТЕРЕС!!!!!

(извинявам се на читателите на тази тема за грубия си тон, но аз съм човек на реда и мразя хора, които правят набези в бранша и в бизнеса въобще. И единствената им цел е да манипулират хората.)

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-01-2009 - 19:41:13
avatar
vlastoy Написал:
-------------------------------------------------------

> - какво става с мазилките покъщата/ фугите/
> когато се получи свиване и разширение на толкова
> много метал ? /за температурни разширения ми е
> думата/.
> - мисля си и дали няма да прави и конденз тоя
> метал през зимата а ?


Това и на мен ми е интересно.........
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-01-2009 - 20:06:56
Николов, полека, човече, не се горещи излишно! Ние, съфорумците, не пасем трева! Нека да си кажат това, което им е на душа, пък и ние разбираме от реклама, нали?! winking smiley Да ги видим какво предлагат и за колко пари, пък ние ще ги поразнищим тук, нали затова сме :]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-01-2009 - 20:03:56
Здравейте съфорумци,
Преди всичко Ви благодарим за отзивите.
Представители сме на АКSAN LTD.Те са производители на стоманената конструкция.По принцип системата е вносна,не е открита и измислена от турците.
Количеството стомана е в съответствие със самата конструкция,електроди и заварки няма,връзката е гъвкава т.е. на болтове ,гайки и видии.Производството не е махленско,а заводско.Производителя дава 100 години гаранция за галванизацията и стоманата,така построената къща или вила издържа на 10 бала земетресение и на урагани.За всеки 15 м2 са предвидени заземявания.Няма пример от досегашната практика за отрицателно влияние върху здравето на обитателите,напротив спестява много нерви на стопанина при самия процес на строителство.
Идеалните повърхности,ъгли,комфорта,уюта увеличават щастието им.

Относно цените; Смятаме за неправилно обявяване на твърда цена .
Факторите,определящи цената са няколко;
1.Актуалните цени на стоманата /напр.цените паднаха с 20% от миналогодишните/
2.Етажността на сградата
3.Денивелацията на терена
4.Етап на завършеност и издаване

Затова най-справедливо според нас е калкулацията да се прави в присъствието дори заедно с клиента .Като ориентация може да се каже от 350 Е /м2

При нас цените са сравнително ниски,поради това че монтажниците ни са професионалисти с аматьорски дух -строителни техници.

С уважение; ВИП ООД
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-01-2009 - 11:37:31
avatar
vipltd,
Бихте ли отговорили на въпросите?

- какво става с мазилките по къщата/ фугите/
> когато се получи свиване и разширение на толкова
> много метал ? /за температурни разширения ми е
> думата/.
> - мисля си и дали няма да прави и конденз тоя
> метал през зимата а ?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-01-2009 - 19:44:02
Здравейте,Камелия
При обшивката на стените се използува OSB ,който е влагоустойчив и при самия монтаж между плоскостите се оставят фуги. Върху плоскостите се монтират гипсокартон,съответно фугагипса с мрежата.В такъв термос температурните разширения са минимални сигурно.
Конденза също е невъзможен,защото отчитайки нашити климатични условия на външната фасада използуваме 4-5 см XPS 32 плътност ,което значи ,че температурата зад санираната повърхност е много по висока ,отколкото вън.Вътре в стените също няма циркулация.
При ннеобходимост се използува и ТУVEK.
Поздрави;ВИП ООД
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-01-2009 - 10:48:19
OSB-то е влагоустойчиво, но е паропропускливо. Не ги бъркайте тези два щата. Гипскартона още повече, а ватата най-много. Ако допуснете пара в тази конструкция аз съм убеден, че ще има и конденз върху метала точно както Ками пита. Тези 4-5 см ХПС не могат да ви дадат добра изолация на профилите. При -10оС отвън температурата под ХПС /??? защо ХПС/, т.е. на профила ще е около -1оС. Метала е с доста ниска стойност на топлинно съпротивление, по-точно почти няма такова, което се явява сериозен термомост.
Единствения начин да се избегне кондензация е да се сложи фолио от вътрешната страна, което е задължително, а не "При ннеобходимост се използува и ТУVEK"
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-01-2009 - 12:38:48
avatar
asdf123 Написал:
-------------------------------------------------------
> OSB-то е влагоустойчиво, но е паропропускливо. Не
> ги бъркайте тези два щата. Гипскартона още повече,
> а ватата най-много. Ако допуснете пара в тази
> конструкция аз съм убеден, че ще има и конденз
> върху метала точно както Ками пита. Тези 4-5 см
> ХПС не могат да ви дадат добра изолация на
> профилите. При -10оС отвън температурата под ХПС
> /??? защо ХПС/, т.е. на профила ще е около -1оС.
> Метала е с доста ниска стойност на топлинно
> съпротивление, по-точно почти няма такова, което
> се явява сериозен термомост.
> Единствения начин да се избегне кондензация е да
> се сложи фолио от вътрешната страна, което е
> задължително, а не "При ннеобходимост се използува
> и ТУVEK"

Всъщност, това имах предвид, когато настоях за отговор. Имах сглобяема къщичка- метална конструкция с панели, напълнени със стъклена вата. Принудих се отвътре да иззидам стените с огнеупорни тухли/ за да направя стенно парно/, след като камината не беше в състояние да ликвидира конденза. А на фасадата не се образуваха фуги, защото имаше метални ферми, за които панелите се хващаха с болтове.........
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-01-2009 - 16:53:08
Защо ХПС ?
Защото 3 см ХПС = 4 см ЕПС = 5 см вата = 26 см Бимс блок = 264 см стоманобетон.
При 16 кг/м2 плътност и 4 см дебелина 1 м2 ЕПС тежи 640 грама.Допустимата норма и стандарт на хигроскопичност е 0,5 кг/м2.Представете си материал,който поема влага едва ли не колкото собственото си тегло ,какво би станало при зимни условия при замразяване и размразяване.
При ХПС това го няма,защото материала не е капилярен ,съответно не поема влага.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-01-2009 - 17:17:22
vipltd Написал:
-------------------------------------------------------
> Защо ХПС ?
> Защото 3 см ХПС = 4 см ЕПС = 5 см вата = 26 см
> Бимс блок = 264 см стоманобетон.
> При 16 кг/м2 плътност и 4 см дебелина 1 м2 ЕПС
> тежи 640 грама.Допустимата норма и стандарт на
> хигроскопичност е 0,5 кг/м2.Представете си
> материал,който поема влага едва ли не колкото
> собственото си тегло ,какво би станало при зимни
> условия при замразяване и размразяване.
> При ХПС това го няма,защото материала не е
> капилярен ,съответно не поема влага.
>

Тук нищо вярно не мога да видя!
Може би 5 см ХПС = 6 см ЕПС по топлоизолационни свойства, а ватата е колкото ЕПС-а. Но като инвестиция и 8 см ЕПС ще са по-евтини от 5 см ХПС. По-горе споменах да не бъркате двата щата, т.е. влага и пара. Парата предизвиква овлажняване само когато кондензира и чак тогава променя топлотехническите свойства на материала. В една топлоизолационна система ЕПС-а е добре защитен от ВЛАГА и е доста по-паропропусклив от ХПС-а. Общо взето ХПС-а, ако има дифузия на пари през стената във вашия случай, т.е. без да сложите фолио ще играе ролята на капак на вряща тенджера с вода. И понеже си поиграх да изчисля при 20оС вътрешна температура за София регион за една зима ще ви се образува около 2 кг кондензирала вода на м2 външна стена между ХПС-а и ОСБ-то. По металните профили е още повече. Е, те тая влага е интересна!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход