Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-01-2009 - 00:42:08
###



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-30 18:28 от pepa bunardjieva.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-01-2009 - 00:48:12
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> "Клетката" е резултат от конструкцията ,а не цел
> да се икономиса гръмоотводна инсталация.Успокоявам
> колегата,че няма вредно въздействие върху човека
> а напротив, има си и положителни страни!Съвсем
> вероятно е и даже живеенето в такава клетка да е
> особено здравословно,като се има предвид
> разтоварването от положително заредените
> частици.Академик Микулин препоръчва да се спи със
> заземление на крака през парното или металния
> водопровод!Този ефект е видимо осезаем ,когато се
> върви през гора,под високите корони на дърветата!


Може да ти се е случвало, когато на тъмно си събличаш пуловера през главата да видиш как прехвърчат искри от натрупал се заряд. Същото се наблюдава на тъмно и когато ходиш върху мокет. Знаеш, че светлинните лъчи, след като преминат през окото на човек, достигат мозъка му като ел. импулси. Предполагам знаеш, че и човешкото тяло си има поле. В този случай, ако "клетката" те пази от нещо няма ли да ти пречи за друго?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-01-2009 - 01:07:30
"Може да ти се е случвало, когато на тъмно си събличаш пуловера през главата да видиш как прехвърчат искри от натрупал се заряд. Същото се наблюдава на тъмно и когато ходиш върху мокет. Знаеш, че светлинните лъчи, след като преминат през окото на човек, достигат мозъка му като ел. импулси. Предполагам знаеш, че и човешкото тяло си има поле. В този случай, ако "клетката" те пази от нещо няма ли да ти пречи за друго?"

Този завой на дискусията вероятно и по-подходящ за форума на младите учени от БАН!
Мнението ми беше, че фарадеевата клетка пази от милионите волтове електрически разряд даже директно"обстрелвана" Между другото панелните жилища представляват нещо подобно -метална мрежа облечена с бетон и не е нужно да се притесняваме за скелетната метална конструкция на сглобяемите къщи на колегите.Тука основните възражения към тях биха били на естетическа основа и то главно от любителите на дървенията,а не от здравни съображения,според мен!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-01-2009 - 01:19:07
[www.aksanyapi.com]

Горното е сайта на турската фирма, която предлага това строителство.
Не става дума за спор, а за европейски изисквания, стандарти и измервания.
В Турция могат да си правят каквоти си искат!
Какво ли ще се случи, ако зарядите са генерирани вътре във Фарадеевия кафез от многото ел. уреди, статично електричество и т.н.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-10 01:25 от partzalev.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-01-2009 - 08:52:03
avatar
Относно мълниите - който не е преживявал таквоз чудо - само той може така свободно да си приказва. Заземителните мероприятия създават възможност евентуално пораженията да са по-ограничени, а понякога да са незначителни, но и сигурно да предпазват.
Мълнията е нещо страшно! Фарадеевата клетка в този случай може и да помогне малко, но всички онези фактори на индукция, които се получават не могат да помогнат на живеещите вътре. Всъщност разликата би била, че хората вътре няма да са овъглени, а просто мъртви, което ако касае мене и аз съм вътре ще ми е все едно.
За кълбовидната мълния даже няма смисъл да говорим. Няма такова нещо за което да се знае със сигурност, че може да влияе ( в случая да пази) на това явление.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-01-2009 - 11:10:08
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------

> Мълнията е нещо страшно! Фарадеевата клетка в този
> случай може и да помогне малко, но всички онези
> фактори на индукция, които се получават не могат
> да помогнат на живеещите вътре. Всъщност разликата
> би била, че хората вътре няма да са овъглени, а
> просто мъртви, което ако касае мене и аз съм вътре
> ще ми е все едно.



*stop* Съвременната наука може да възпроизвежда мълнии и са правени опити с доброволци в клетката на Фарадей многократно!При това няма нито овъглени,нито мъртви хора и всичко е надлежно документирано и филмирано.Даже има такова популярно филмче на Дискавъри ченъл ,когато правеха дом за студенти от транспортни метални контейнери и провериха защитата от мълнии с човека вътре.Експеримента е изключително зрелищен и съвършено безопасен за човека вътревъв Фарадеевата клетка!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-01-2009 - 12:13:36
avatar
По дискавъри има адски много манипулирана информация.
Аз съм преживявал такива неща и даже въобще не искам да се сещам. Знам за опитите и т.н. Само че в лабораторни условия ситуацията е контролирана. А в прирадата не е.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-01-2009 - 12:32:58
avatar
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Колеги OwnerBG и Kodzhamanov, (ако въобще сте
> двама различни човека...) Каква е причината да
> продължавате с плоската си реклама в тема, която
> няма нищо общо с бетонните бункери, в които се
> опитвате да вкарате хората. Начина по който си
> мислете че се рекламирате "умно" и "на място" вече
> е пряка обида за четящите тука - те не са малоумни
> и се сещат за какво става въпрос. Имате си тема -
> пишете си в нея. Ако Ви е нужна реклама - извадете
> някой лев, за да видим че сте устойчива фирма в
> тази криза.

>
>

n.nikoloff,
Може би съм виновен че питам за нещо което в първия момент не забелязах в сайта на фирмата.Обясниха ми, разгледах по подробно и готово.Никого никъде не искам да вкарам, но забелязвам че вируса на обвиненията в раздвояване започва да придобива ефекта на епидемия.

*pardon*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-01-2009 - 12:45:07
Г-н n.nikoloff

Вие освен, че сте параноик явно сте и доста озлобен-беден човечец, не уважавате нито хората в този форум нито самите търговци и производители, вместо да се радвате на фирми като например vipltd, защото хората се трудят.
И какво е това дъревно ecohome, ако почна да изброявам недостатъците на това дървено строителство и високата цена на която го предлагата и цената за подръжка която изисква подобна дървена къща...първо няма да ми стигнат поне 2 страници, второ ще ви направя доста лоша реклама, а това означава да падна на вашето ниво! А относно фирмата която съм си избрал, повярвайте ми когато бях в офиса им (няма отново да споменавам фирмата) хората имат работа чак до края на 2009 и на-интересното е че много малка част от тях са къщи.
Така че по добре си гледайте дървените къщи и си правете дървени оферти към тях и оставете хората да обменят впечатления а не да плюете по всичко което не е ваше.
А сега очавквам да направите отново връзка между мен, ownerbg, vipltd, pepabunardjieva и др как всички сме един и същи човек ха ха ха.... :} :}
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-01-2009 - 18:11:56
Здравеите, Вип, разгледах сайта, хубаво изглеждат къщите/ и здраво/
- няма побликувани цени ?
- какво става с мазилките покъщата/ фугите/ когато се получи свиване и разширение на толкова много метал ? /за температурни разширения ми е думата/.
- мисля си и дали няма да прави и конденз тоя метал през зимата *huh* а ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход