Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-12-2008 - 09:36:19
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Ето това имах в предвид

Тези изисквания съм ги спазил що годе, като погледнах тези чертежи. Благодаря ти!!!!!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-12-2008 - 10:14:18
avatar
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Не ви ли прави впечатление ,че само на
> възрожденските къщи им отива да са в по
> презастроен вид т.е в Нсебар,Созопол и ст Пловдив
> са гъз до гъз къщите и пак са красиви .

Защото има дух в тях, има душа....


______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-12-2008 - 14:34:43
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Не ви ли прави впечатление ,че само на
> възрожденските къщи им отива да са в по
> презастроен вид т.е в Нсебар,Созопол и ст Пловдив
> са гъз до гъз къщите и пак са красиви .


Аз дори си мисля, че ако в стария Пловдив къщите бяха далече една от друга едва ли щяха да имат този чар-почти докосващи се покриви и пр. сигурно биха изглеждали "самотни".
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-12-2008 - 05:25:55
gvozdeikov Написал:
-------------------------------------------------------
> Don Balon Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ето това имах в предвид
>
> Тези изисквания съм ги спазил що годе, като
> погледнах тези чертежи. Благодаря ти!!!!!


:] Дано си ги спазил стриктно, а не що годе. На една от снимките виждам че стената на втория етаж се издава доста повече от допустимото, без да има подпори, а и да сложиш на по-късен етап, те биха стъпнали м/у вертикалните греди на долния етаж понеже те се разминават с гредореда на пода на втория. Дано всичките ми опасения са само поради ъгъла под който виждам *huh*
iv
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-12-2008 - 14:16:47
Весели празници на всички форумци!!!
*beer*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-12-2008 - 14:23:58
CHESTITA KOLEDA NA VSICHKI i neka niama hora bez dom v nasahta rodina i vsichki vie da imate zhelanata uiutna kashta.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-25 18:11 от daraia.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-12-2008 - 18:08:55

ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО
На всички, които пишат и четат *book* в този форум,пожелавам много сбъднати мечти!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-12-2008 - 21:57:05
Втози форум,ако човек преди да влезе в него не е разбирал нищо от сглобяемо строителство,то на 193страница започва вече да поназнайва някои неща.Хеле, за такъв като мене дето да си има такъв дом си е МЕЧТА ама МЕЧТА!!!
Та следейки го редовно, и аз поразбрах някои неща,понаучих какво трябва да се вложи в една къща, за да е уютна и годна за живеене и какава е приемливата цена за такава
Само дето още не съм разбрал кой ще я направи, ама ней се!
Съвсем наскоро, разлиствайки апатично вестник мернах едва забележимо каренце и в него текст Сглобяеми къщи-тел.********И толкоз!!!С огромна доза съмнение взех,че набрах номера.
Той пък, взе, че ми отговори и взе, че се оказа близо до мене и аз взех,че отидох да си поговорим
Та, оказа се,че човека и той предлага сглобяеми къщи ама по други и по хубави,както самия той се изрази В офиса имаше парче от панел, от който се правят тези къщи.Той представлява 80мм. пенополиуретан,от едната страна 9мм. гипсокартон,от другата11мм.гипсфазер.Всичко това вкарано в дървена рамка с размери 1200/2600мм.
Предимствата, според собственика на панела са, че всичко описано по горе заедно с дървената рамка се отлива в заводски условия при високо налягане.Поради тази причина здравината е по-добра,шумо и топлоизолацията е по-добра защото не се използва вата защото ватата поставена вертикално се свива надоло и пр. и пр. предимства.С една дума-хубавите къщи се правят от такива панели!
Аз разбира се признах,че много,много не разбирам от такива панели и,че представата ми за сглобяема къща винаги са били-рамка от дърво или метал запълнена с достатъчно количество изолация и затворена със съответните там плоскости,пароизолаций,външни изолации и тн. и тн.Но си обещах да проуча въпроса
Та въпроса ми към знаещите и можещите е.
Може ли къщи направени от такива панели да са по-други и по хубави!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-12-2008 - 22:57:36
БОИЛ ,ако си изчислиш площта на дървените рамки ,които са с дебелина 80 мм и отнесеш площта на рамките и колонките към площта на стената ще видиш,че получаваш доста сериозен по големина слабо изолиран участък.Така поставен полиуретана в рамка ,и рамка до рамка, плюс колонките става безмислено упражнението .Изолацията трябва да бъде цялостна и непрекъсната.Аз също видях такова производство в малко цехче и ми се стори голям ментелък!Това е субективно мнение! Както се казва въпрос на вкус,но това строителство ,по този начин,според мен е за вили! smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
28-12-2008 - 00:34:48
Боиле, снимки трябват, а не само обяснения. Още тука бих ти задал 5 въпроса ама не считам за необходимо-още повече да споря с човека дето твърдял че ватата се смъква е направо губене на време. Щом вярваш на думите на човека дето едва ли има построени 5 къщи, а не вярваш на опита натрупан в продължение на повече от 50 г. и милиони построени къщи-така да бъде.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход