Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
29-09-2008 - 20:05:31
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло, тези 5см. едва ли са достатъчни-поне според
> мене. Масова практика трябва да бъде това което
> билдинг кодовете изискват за съответните
> географски зони. Това за което Николов говори е по
> стандарта на Онтарио и аз мисля че ще е супер
> приложимо за БГ. Недей сега да не вземеш да го
> разкандърдисаш и да започне да ги прави с по 5см.
> ватичка, колкото едно шалте



Туй няма да го бъде. Вече съм направил определени разходи и съм поел определени ангажименти - връщане назад няма и отстъп в технологията няма да има - именно за това ме намериха клиентите и определено държаха именно на тези дебелини на изолациите....е, освен това са ми приятели и познати де...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:55 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-10-2008 - 17:28:56
Стигнаха и до гадния ''фибран''. А, че го слагат прав пък да не говорим. Как са шпаклова туи нещо после... Големи мъки ще са ама ще го разберат късно smiling smiley

[store.picbg.net]

[store.picbg.net]

[store.picbg.net]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-02 17:30 от kalinski.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-10-2008 - 18:43:07
Аааа...тия са класика в жанра....
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-10-2008 - 19:33:17
avatar
Ама иначе как са накъдрили челните дъски....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:55 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-10-2008 - 19:57:43
Дали покрива не е малко тежък? При трус може да стори голяма беля, при тази съвсем лека конструкция!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-10-2008 - 20:36:57
avatar
не мога да преценя от снимките, ама и на мене така ми се стори, въпреки, че го премълчах

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:55 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-10-2008 - 23:30:45
Същото нещо казвах и аз, не само че му са малки сеченията на гредите, ами са "набоцкани" като колци за домати. С тези керемиди му трябва един мокър и тежък сняг и малко вятър.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-10-2008 - 23:44:54
Сигурно няма да кажа нещо ново,но най-много жертви от земетресенията в Япония са дадени от тежките каменни покриви/някои по 12т./на традиционните им дървени къщи.
Високо изнесения център на тежестта/метацентъра/действа като махало.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-10-2008 - 00:13:51
avatar
Затова моите покриви ги предвиждам с метални керемиди...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:55 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-10-2008 - 00:23:21
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Затова моите покриви ги предвиждам с метални
> керемиди...


Николов имаш ли някакъв линк за тези покриви??
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход