Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
06-10-2008 - 23:39:43
avatar
Верно е. То и името й не е от този род, а Pseudotsuga Douglasii или Pseudotsuga Mensiesii, но поради липсата на смола я е именувал по този начин първоначално, а после така си и останала. Обаче дървесината й е отлична от гледна точка на механико-технически и физико-химически показатели.

salvador, писали сме по едно и също време и мненията ни се припокриват, което ме радва.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:52 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-10-2008 - 00:06:36
Western Red Ceader. Николов какво ще кажеш за този вид??
Гето голям си провокатор. От 9 форума кал ще донесеш winking smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-10-2008 - 03:16:39
Те няма как да не ни се припокриват мненията,защото...от една страна ти се занимаваш с такива къщи,пък аз 5 години все по такива живях.Просто виждаме едно и също нещо-ти като конструктор,аз-като потребител.Видял съм им почти всички дефекти,появяващи се в тия сгради след вярна 10-15 годишна служба,че и чисто нови понякога.Нещата варират от плюс до минус безкрайност.Има 15 годишни дървени къщи които са все едно вчера построени,има такива на два сезона,дето се разпадат по шевовете-с мухлясали стени и хлътнали покриви...

При монолитното трудно ще постигнеш такива граници,дори и в БГ...Архитектите са общо взето от една и съща школа,на бетоновия възел каквито и далавери да правят,продават общо взето стандартизиран продукт,тухлите са си тухли от времето на дядо ми още,зидарите са предимно турци и роми,и в двата случая продължители на семейни традиции 2-3 поколения назад.Ако ти е кеф да строиш монолитно по стандарт,нямаш никакви ядове.Ще се намерят поне дузина фирми и още толкова бригади,дето да ти изпълнят проекта с прилично качество.Може на различни цени да е,ама няма да го мислят 5 месеца с какво да ти изолират северната стена и дали 15 см вата плюс 10 см стиропор имат същите качества като 25 см вата и 5 см стиропор.

Изпитаната технология винаги има смазващо предимство над екзотиката,освен в случаите,когато някаква закономерност или форсмажорно обстоятелство не тласнат нещата в посока,която да наложи радикална смяна на технологията,навиците на потребителя и...кредитната политика на банката.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-10-2008 - 04:55:08
Изпитаната технология винаги има смазващо предимство над екзотиката
Салвадор, сблъсквал ли си се с нашата изпитана технология от миналия век?? Четворки и хоросан, никаква изолация!!!За тази технология не споря, усвоили сме я и сме я прилагали "успешно" доста време. Колкото до "екзотичното строителство", няма нужда да си блъскаш главата, хората са го разработили и го практикуват от доста време. И дървено-скелетните къщи и монолитното строителство с изолация- ребуса е решен отдавна, само трябва на някой да му уври "балканската букова глава" :}
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-10-2008 - 08:27:08
avatar
Don Balon, кедъра е страхотно дърво, особено сибирския. Но да правиш рамка от кедър и да я криеш (щото технологията така изисква) не е добра идея. Най-доброто жилище за мен е от кедрови греди масив. Ако човек може да си го позволи - това е. Е, няма изолация като дървесно-рамковите и всички инсталации са външни, но усещането е космическо.



______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:53 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-10-2008 - 13:06:34
Николов, нямах в предвид да правиш рамката от това дърво и да я криеш. Това което ме учудва е неговата издръжливост на атмосферни влияния. Изобщо не го импрегнират, обработват го само за термити. Страхотно красиво и доста скъпо!!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-10-2008 - 14:31:00
avatar
Сега разбрах какво имаш в предвид. Тогава наистина си заслужава. Ще напиша една статия в новия сайт по въпроса, заедно с това как е най-добре да се изолира и пак да си останат от масивни греди не само конструкцията, но и стените. Скоро ще го пускам (сайта де).

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:53 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-10-2008 - 19:07:20
Чимиджимичамиджоми Написал:
-------------------------------------------------------
> Мой много добър приятел си направи такова
> Май.2008. Чаках ШЕСТТЕ месеца, за да се включа.
> Сега вече мога с чиста съвест:
>
> БЕГАЙТЕ ДАЛЕЧЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!
>
> Или си наемете щатска фирма да ви го внесе и
> монтира!


Ако твоя добър приятел няма нищо против , за всички нас тук във форума и по-специално пишещите в тази тема ще е безкрайно интересно да пуснеш няколко снимки. До колкото ми е известно , никой до сега не е пускал снимки показващи дефекти и деформоции . Така впечатлението ни ще се допълни.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-10-2008 - 22:07:01
avatar
Давайте съвети. Разчетворен съм. Кое понятие да приемем:

1. Дървено-рамкови къщи (съответно конструкции).
2. Дървесно-рамкови къщи (съответно конструкции).
3. Дървено-скелетни къщи (съответно конструкции).
4. Дървесно-скелетни къщи (съответно конструкции).


(Каква редакция на статиите пада и какъв спор с редакторите.... Думата "каркас" я изхвърлихме, като неразпознаваема за широката аудитория. )


______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:53 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-10-2008 - 23:50:01
Чимиджимичамиджоми Написал:
-------------------------------------------------------
> Мой много добър приятел си направи такова
> Май.2008. Чаках ШЕСТТЕ месеца, за да се включа.
> Сега вече мога с чиста съвест:
>
> БЕГАЙТЕ ДАЛЕЧЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!
>
> Или си наемете щатска фирма да ви го внесе и
> монтира!


Да перефразираме горното твърдение:

За Бога хора бЕгайте далече от монолитното строителство, живях 35г. в панелка и знам що за стока са. Като отлЕпихме старите тапети, такава гледка към Витоша се отворИ, че от съвета ни вдигнаха наема с 30лв. бЕгайте далече!!! :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход