Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-10-2008 - 11:40:07
avatar




______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:50 от n.nikoloff.
iav
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-10-2008 - 11:44:46
В Челопечене 130 м2 я направихме за 12 дни ма имаше кран smiling smiley В завода ми отне 1 месец и като се има в предвид че клиента си донесе проект 2 месеца и готово.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-10-2008 - 12:23:28
avatar
iav Написал:
-------------------------------------------------------
> В Челопечене 130 м2 я направихме за 12 дни ма
> имаше кран В завода ми отне 1 месец и като се има
> в предвид че клиента си донесе проект 2 месеца и
> готово.


clap: clap: clap:

Да - един автокран си е удобство и спестяване на мнооого време и нерви.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:50 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-10-2008 - 17:20:50
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> n.nikoloff Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Давайте съвети. Разчетворен съм. Кое понятие
> да
> > приемем:
> >
> > 1. Дървено-рамкови къщи (съответно
> конструкции).
> > 2. Дървесно-рамкови къщи (съответно
> конструкции).
> > 3. Дървено-скелетни къщи (съответно
> конструкции).
> > 4. Дървесно-скелетни къщи (съответно
> > конструкции).
>
> Мисля си, че "дървено- рамкова конструкция" е
> добре, но за къщата по- добре ми звучи само "
> дървена къща"
>
>
>


Камелия, да прощаваш ама на това най-приляга "Къща-кашон", то и тука така им викат :}
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-10-2008 - 22:31:01
iav Написал:
-------------------------------------------------------
> В Челопечене 130 м2 я направихме за 12 дни ма
> имаше кран В завода ми отне 1 месец и като се има
> в предвид че клиента си донесе проект 2 месеца и
> готово.

Аз пък имах мерак да го видя това изпълнение на живо.
Дай поне координати на готовото.
clap: clap:
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-10-2008 - 23:58:07
Тука се дзвериме по разни снимки на майстори от типа "направи си сам"!! Защо поне не качиш някоя друга снимка?? Нещо за вида и параметрите на конструкцията ако обичаш да споделиш. clap:
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-10-2008 - 00:08:49
Николов, едно време бях голям привърженик на дървено-скелетна къща с външна мазилка, сега обаче все повече се убеждавам че по-добрия вариянт е проветряема фасада. Било лицеви тухли, било камък, било сайдинг, или комбинация от тях. Ти на какво мнение си?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-10-2008 - 08:24:59
avatar
Нямам категорично мнение. Лично моя вкус, напр., изключва сайдинга. Под сайдинг разбирам виниловия сайдинг, щото скоро ми обясняваха какво е дървен сайдинг, а то се оказа обикновена ламперия. smiling smiley smiling smiley smiling smiley Ако под лицеви тухли разбираш клинкерните - то те си се лепят на фасадата в система. Камъка, предпочитам в този случай изкуствения, понеже е по-лек също се лепи в система за стената.

Сега...

В случаите, когато говорим за вентилируема фасада аз (лично и не съвсем технически обосновано) не я предпочитам, защото е отворена система. За обществена сграда може и да става, но за къща в природата, където ще бъде атакувана от всякакви гадини - все едно им строя развъдник. Според мен системата трябва да е един вид "запечатана".

Вчера имах консултация с клиент, който иска да му направя офис (няколко помещения на един етаж) с дървено-скелетна конструкция, затворена с еталбонд (което също е един вид вентилируема фасада) и се оказа, че задачата е приятно изпълнима.

Така че естетсвено има решения за външни облицовки като хората и за различните вкусове и предназначения. Нямам нищо напротив да изпълня върху дървена конструкция и HPL фасада, стига някой да си я поръча, ама ако вземе да се оплаква, че ми е пълна с гадини няма да мога да му помогна.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:50 от n.nikoloff.
iav
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-10-2008 - 09:23:31
Много искам да покажа нещо ма да си кажа право пробвах 100 пъти да кача това онова ма нещо съм смотан smiling smiley :ami: :ami: ,а там историята малко придоби други измерения,но къщата стана хубава просто хора всякакви.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-10-2008 - 09:31:06
avatar
Качването на снимки не е нищо сложно - ако искаш пусни ми ено ЛС да ти кажа как става или ми пусни снимките на мейла и ще ги кача от твое име.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:51 от n.nikoloff.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход