Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие

Публикувано от gogol 
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
01-04-2008 - 10:49:38
пешо и аз забелязах това невярно предположение на гогол но реших да замалча за да не се отклоняваме много от темата. няма как къщи на по 2-3 етажа с рзп 300-350 кв. с дърворезби по таваните и куп други екстри за времето си да са строени от недоимъкsmiling smiley някои от тях изглеждат зле но това е защото не са поддържани а все пак са строени 18-19 век
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
01-04-2008 - 15:03:47
Всички къщи в Китен , Приморско и др строени поне по мой спомен от 70 те години са с морски пясък , цели дюни се унищожиха за пясъка . Спасението дойде когато преди 10 години затвориха каменната кариера и почти спря бъркането на бетон ръчно - чакъла и цимента си купуваш а пясъка крадеш (ВЗИМАш) от плажа , навремето това си беше социална политика като си сиромах строиш така . Аз лично съм готов да споря малко - наблюдавал съм как бетон бъркан с речен чакъл и речен пясък се осолява , побелява и се рони и арматурата изгнива а с морския не е така . Снимайте речен и морски бетон и сравнете - не говоря за бетон плискан от вълните .
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
01-04-2008 - 17:36:46
Гледаш ли какво става Пешо - от сто кладенеца ще носят вода , но няма да приемат, че дори и самия въздух на морето е проблем, а камо ли да сложиш и сол в мазилката.
Освен пък да опитам да им покажа снимки от Португалия дето старите богати къщи са с фансови плочки ама пак ще измислят нещоsmiling smiley
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
01-04-2008 - 17:45:13
avatar
Здравейте!
Далеко съм от мисълта да споря за бедни и богати,а също не искам да правя кардинални заключения....
Сори за държавната ни политика,но това си е бедствие само по себе си...Не споря изобщо за марки бетон и т.н.
Само мога да кажа че при лабораторни изпитания във ВИАС , резултатите са катастрофални...
И знаете ли що?
Щото сам вземах пробите...,а не се доверих на специалистите от бранша
Просто съм си такъв
С уважение и още със усмивка

Чест и почитание
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
01-04-2008 - 17:59:29
гогол трябваше с това да започнешsmiling smiley разкажи сега от къде взема пробите и какъв метод за тестване използва и какво по точно показаха резултатите
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
01-04-2008 - 18:08:53
avatar
при еталон за Б15 средно 17,5 мРа на 28 ден ,при мен се получи около 12....
Иначе си хващаш една кака от лаборатория по местоживеене и тя ти гърми бетона с една джаджа и ти дава документи за изпитание към момента.
Друг е въпроса че предвидливо си направих кубче 15/15/15 и си го изследвах...
Вярвайте ми че имам сложена добавка и съм редуцирал Н2О с 20%....,уж за допълнителни якости ,да ама не....!
Резултат катастрофален.......
Ако смея да ви кажа от последният миксер изобщо не стегнаха 6 м3,вече не зная от какво,язък че просто го изринах и не си оставих
С почит clap:

Чест и почитание
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
01-04-2008 - 23:38:12
искаш да кажеш че си забъркал цял миксер бетон с морски пясък и си занесъл за иследване част от него ли ??
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
02-04-2008 - 01:27:26
За варовия разтвор да кажа ,той от години си е с морски пясък щото всеки иска ситна вар .Тоест като се измаже да стане гладко и финно . Варовите възли фъркат (работят)с морски пясък . Така е , братя за бога не купувайте smiling smiley .
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
02-04-2008 - 08:37:36
И сега какво ще правиш? Явно не може да разчиташ , че при положение, че пише в проекта В15 , а бетона не е В15 да предадеш обекта.
Проблемът е много сериозен и може би не е форума място където да търсиш развитие на проблема.
Така както го обясняваш на мен повече ми прилича на кражба от страна на персонала на бетоновия възел, а не че слагат морски рясък в бетона. Щом не излизат количествата явно ти досипват вода. Процедурата е следната - отиват на някой обект на аматьор дето с банда цигани си строи поредната недомислица, която нарича "къща на моите мечти" и му предлагат бетон на по-ниска цена. След това отклоняват от твоя бетон за него и досипват вода. Кубчета за проби отделят от коректно забърканата смес. Така ако се направи проверка на бетоновия възел ще се види, че произвежда бетон с добро качество.
Аз лично правя следното - ако трябва бетон В15, поръчвам В20, ако ми трябва бетон В20, поръчвам В25. А , когато преценя, че има елементи, които са по-особени и при В15, поръчвам В25.
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
02-04-2008 - 17:16:26
avatar
О,не....!
Бетона просто не му излезе марката,като се има предвид че съм добавил суперпластификатор,не е от добавяне на вода!
Излязоха си и количествата,само дето половината не стегна точно поради използването на добавката/поради м.пясък т.е. солите действа обратно на очакваното и не стяга иначе нямаше да ги хвана/....
Ползвах добавка на основа лигносулфонат и не е предозирана/щото води до същото по горе/,ей това ме накара да взема проби....
Просто не си платих бетона и това е....,щяха уж на съд да ме водят ,ама след резултатите нещо се отказаха
С почит и уважение

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход