Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как да си направим камина

Публикувано от IvayloP 
как да си направим камина
29-02-2008 - 13:39:17
Непознати познати, здравейте! Интересува ме Девил или Дювил (както и да трябва да е) могат ли да бъдат надеждно и ефикасно отопление и огънче за атмосфера? Питам за впечатление от потребяващ такава камера с въздушна "риза" или както е правилно.
Re: как да си направим камина
29-02-2008 - 14:20:14
Здравейте, господине!
Мога да споделя своите впечатления от камина с въздушна риза, защото аз се отоплявам с такава. Това е най-практичният метод на работа на камината. Ако се намирате в район Бургас, ще ВИ оставя телефона си, за да видите и убедите сам в ефектността и. Камината не е "Дювил", но съм сигурна, че е по-добра, тъй като познавам добре техните продукти.
Re: как да си направим камина
29-02-2008 - 21:47:09
sunnyvillas

Каква е тази тайнственост че не искаш да кажеш с каква камина се отопляваш и при какви параметри.
Във форум сме все пак.....ще е интересно за всички.


Re: как да си направим камина
06-03-2008 - 17:25:23
Това не е тайнственост, г-не. Убедена съм, че и да Ви кажа името на човека, който ги прави, то няма да Ви говори нищо.
Аз самата, докато не видях с очите си ефективността и, не вярвах. Сега мога да изкажа мнение, тъй като се отоплям с нея. Камината ми отопля 120кв.м., като на първи етаж са две стаи /45кв.м./, имам втори етаж и междинен етаж, които също се отопляват. Има самопочистваща екстра/много удобна/, две степени на вентилация, терморегулатор и др. неща, които не разбирам. За зимния сезон са изгорени около 10куб. дърва.
Това е, което мога да кажа, като лично впечатление.
Re: как да си направим камина
06-03-2008 - 22:49:12
до:sunnyvillas
Здравейте.Заинтригувах се от споделеното от вас.Навсякъде където прочетох за камините се казва,че са много капризни изискват определена влажност на дърветата които се горят.Голяма хамалогия и ако съм разбрал добре не голяма ефективност.За това,ви моля ако имате възможност да поснете малко снимки на камината и въздуховодите.
Re: как да си направим камина
07-03-2008 - 08:57:47
Моята камина не е Девил, но е пак френска, 10 киловата, правена е от Мармодом, с було, но без въздуховоди, само с вентилационни отвори към 2 стаи, общо с нея отоплявам около 80 м2, изгорил съм 6-7 м3 дърва тази зима, държа температура 24-25 градуса.
Re: как да си направим камина
07-03-2008 - 09:28:29
Ще направя такива и ще Ви ги изпратя, въпреки че съм сигурна, че те няма да Ви стоплят/имам предвид, не биха били показателни за функциите на камината/.
Re: как да си направим камина
07-03-2008 - 10:34:52
R.Velchev

Точно към Мармодом съм се насочил и аз. И то с въздушна риза и въздуховоди.
Какъв е твоя модел ? 10 kw достатъчни ли ти са ?

Моята площ на 1 етаж е 38 м2, а 2-те стаи на 2 етаж са с обща площ 36м2 така че ми се събират дори по-малко от тебе - 74м2 или около 200м3.
Аз се колебая за Clairflam 635 - 14kw ама се страхувам да не е голяма "ламя" за мене, особено при положение че предвиждам добра дограма и коректна топлоизолация с 8см ЕПС.
Re: как да си направим камина
21-03-2008 - 13:55:25
Petar Написал:
-------------------------------------------------------
> R.Velchev
>
> Точно към Мармодом съм се насочил и аз. И то с
> въздушна риза и въздуховоди.
> Какъв е твоя модел ? 10 kw достатъчни ли ти са ?
>
> Моята площ на 1 етаж е 38 м2, а 2-те стаи на 2
> етаж са с обща площ 36м2 така че ми се събират
> дори по-малко от тебе - 74м2 или около 200м3.
> Аз се колебая за Clairflam 635 - 14kw ама се
> страхувам да не е голяма "ламя" за мене, особено
> при положение че предвиждам добра дограма и
> коректна топлоизолация с 8см ЕПС.



Здравейте, случайно попаднах на темата и реших, че съм длъжен да отговоря, защото съм служител в "Мармодом" ООД.
Първо: Clairflam 685 в действителност не е "ламя", но ако ще ползвате камината за основно отопление/т.е. 24 часа в денонощието/, бих Ви препоръчал камера с пепелник. Clairflam 685 няма такъв. За сметка на това има система за двойно горене и пиролизно /самопочистващо се/ стъкло. При Вашите параметри напълно достатъчна би била камера "Vulkaflam" или "BELFONTE"/същата камера, но с допълнителна клапа/ - 10kw. Обърнете внимание и на продължителността на горене - нещо много важно когато говорим за разход на дърва, а и за улеснение при зареждане. Ето и някои линкове за Ваше улеснение:

[marmodom.com]
[marmodom.com]

Надявам се да съм бил от полза.

Re: как да си направим камина
22-03-2008 - 00:25:51
marind

Благодаря за напътствията. честно казано имах впредвид и по-малките модели - Capvision 10.5 kW и Vulkaflam 10kW . На Belfonte не бях обръщал внимание, сега поразгледах и нея.

Реално вашите описания и на 3-те са почти идентични :
= една и съща мощност
= почти един и същ рандеман ( м/у 71 и 74% )
= еднаква продължителност на горене - 14-15 часа
= еднакви други показатели, включително цена ( разликата м/у най-евтината - Wulkaflam и най-скъпата от 3-те - Capvision e само 300 лв и то главно заради пиролизното стъкло на последната )

Единственото различно е написаното за Belfonte че има регулиране на тягата, което липсва при другите 2 ( това ли е споменатата допълнителна клапа)

Е как да направя своя избор тогава при толкова близки показатели ?
Вашите препоръки ?

При отговора имайте предвид че искам да захранвам камината с въздуховод, който да докарва свеж въждух за нея от коридора за да избегна "Вакуум" ефекта на добрата дограма. Кой модел е по-добър в тоя случай ?

И има ли смисъл изобщо от такъв въздуховод или просто да си предвидя по-голям луфт долу на вратата откъм коридора ?

И последно - бих помолил за детайлна ценова оферта за облицовките с които разполагате

Благодаря

petarbel@abv.bg
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход