Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие

Публикувано от gogol 
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
29-03-2008 - 14:17:30
bate dimo ,

Ако си от Созопол , то мръдни на 60 км на север и се разходи по дюните на Несебър /южния плаж , към Равда/ , това е при положение , че ги намериш.
Ако не си идвал друг път като малък , ще ти пратя снимки да добиеш представа какво представляваха.
Не искам да го приемеш лично , но единственото неизчерпаемо нещо е глупостта човешка.
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
29-03-2008 - 14:57:55
значи гогол продължавам да твърдя че за мазилки и замазки морския пясък е идеален особено замазката която се полага на пода е грехота да не я направиш от морски пясък при положение че обекта ти се намира на 20м от плажаsmiling smiley ако трябва да сме сериозни обаче проблема с унищожаването на дюните по краибрежието наистина съществува(да не говорим че на кг.каваци вече строят директно върху дюните) в интерес на истината мерки за ограничаване кражбите на морски пясък съществуват но са краино недостатъчни. иначе ако те хванат да товариш самосвала глобата е соленаsmiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-29 15:04 от bate dimo.
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
29-03-2008 - 15:10:09
avatar
Май хич не ме разбираш Димо......Сори,но да ти обясня малко какво става при градеж с морски пясък.Където и да го положиш солите винаги работят срещу теб...,особено в часност на арматурата.Сложи едно желязо в сол и гледай кво става след 3 дни,а да не говорим за след години.Не си ли се замислял какво ще стане при евентуален земетръс?Или пък след 10 години....?!
Нима ще пуснеш децата си да живеят там където знаеш че е градено така?
Не вярвам в това,или пък не ми се ще да го повярвам ако е истина.... :cry: eye popping smiley

Чест и почитание
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
29-03-2008 - 16:03:55
всеки който се занимава със строителство през последните години знае че-да се използва морски пясък е противопоказно. Причините също са ясни. Неискам да се заяждам а просто да изложа някои факти тъи като според мен малко се преекспонират нещата. Живея в къща строена преди около 50 години на 3 етажа и изградена изцяло с морски пясък(дори бетона е бъркан на ръка с чакъл и пясък от плажа) преди 4 години беше разширена и надстроена с 2 етажа като разбира се бяха изпълнени съответните укрепителни елементи- колони и тн. в процеса на строителство беше разрушена част от старите стоманобетонни плочи и арматурата която излезе от там си беше съвсем здрава и изглеждаше идентична с новоположената дори беше използвана отново. незнам колко години трябва да минат за да загуби качествата си след като за 50 почти не е мръднала. все си мисля че е необходимо да има по голямо съдържание на сол в пясъка за да се случат очакваните проблеми. може и да разсъждавам глупаво ама smiling smiley това е ...
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
29-03-2008 - 16:33:57
avatar
eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley confused smiley confused smiley confused smiley :g: :g: :g: :cry: :cry: :cry:

Чест и почитание
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
29-03-2008 - 17:16:09
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Май хич не ме разбираш Димо......Сори,но да ти
> обясня малко какво става при градеж с морски
> пясък.Където и да го положиш солите винаги работят
> срещу теб...,особено в часност на арматурата.Сложи
> едно желязо в сол и гледай кво става след 3 дни,а
> да не говорим за след години.Не си ли се замислял
> какво ще стане при евентуален земетръс?Или пък
> след 10 години....?!
> Нима ще пуснеш децата си да живеят там където
> знаеш че е градено така?
> Не вярвам в това,или пък не ми се ще да го
> повярвам ако е истина....
>
> Gogol

Колега ,

доколкото разбирам , теб те е страх да не ти падне някоя плоча на главата докато си пиеш биричката в някоя кръчма по Приморско например . Ако това са водещите твои мотиви , то не е за притеснение , бате Димо е прав.
В този ред на мисли , докато ни обърне внимание някой "инвеститор" , че не трябва да се строи с морски пясък , децата ни няма да има къде да си правят пясъчни дворци.






Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
29-03-2008 - 17:20:51
avatar
Аз съм повече притеснен за това че ще падат масово къщи и блокове ,а не че децата ни няма да има с какво да си играят....
Ако това се случи поне ще има достатъчно речен пясък- то нали никой не го използва....Така че съм спокоен и възмутен ,че на някои хич не им дреме.....
Ама ако ги питаш къде живеят-няма да са в тези некачествени сгради-нали?
Ужас братлета..... :cry:

Чест и почитание
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
30-03-2008 - 10:51:26
А бе бате Димо, защо фасадите на старите къщи в Созопол и Несебър са с дървени облицовки, а в Банско са измазани?
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
30-03-2008 - 11:32:38
Защото старите българи не са мислели, че може и така и нема да падне,както и че пясъка няма свършване. То и въздуха няма свършване, и водата и земята... ама нещо взеха да посвършват напоследък...

:g:
Re: Как да спрем строителството с морски пясък по Южното ни Черноморие
30-03-2008 - 11:37:53
човек къщата за която аз говорех е строена през ранния соц. когато не е имало като днешната техника и са се сабирали цялата рода до девето коляно да бъркат бетонsmiling smiley а старите созополски къщи са много по отдавна. бабата живее в такава под дъските е гредоред и тухли от кал и сламаsmiling smiley по онова време не са имали цимент хората. в банско също има къщи с дървена облицовка незнам каква е връзката можеби ти ще ми обясниш човек.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход