Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление на къща???

Публикувано от Geto 
Re: Отопление на къща???
16-02-2008 - 14:54:59
Мерси Николофф значи по 65 ст. м3. Скъпичко е. В Канада е по 41 цента доставена до дома ти. Като гледам за този месец дето съм го описал, 166$ е цената на газта, а 101$ са за доставка и още нещо си та станаха 267$
Re: Отопление на къща???
16-02-2008 - 16:21:16
avatar
Не мисля че 650 лв за 1000 кубика е скъпичко - просто е грабеж!!!!
Re: Отопление на къща???
16-02-2008 - 16:36:46
Верно ли в Канада е евтино дървото? А в Египет пясъка знаеш ли колко е по-евтин от българския? Следователно наште мафиози и на пясъка са надули цените...
Re: Отопление на къща???
16-02-2008 - 16:58:55
Дървото???За газта си говориме и на мене ми е по-интересно да чуя с колко м3 газ Георги е отоплявал тези 270м2 жилищна площ. Мафиози...пясък...Египет.. winking smiley
Re: Отопление на къща???
16-02-2008 - 19:08:25
Говорите за жилищни площи и сравнения на отопленията, но 2 еднакви жилища могат да изискват съвсем различни м3 за отопление. В бившия ми апартамент направих още една врата към терасата, не беше добре уплътнена и за 1 зима ми качи разхода с 1 тон въглища (само заради една врата :g: ). Ако в панелката всички прозорци са като вратата ми, а къщата е близка до пасивна (PVC, К-стъкла, изолации и т.н.), може да е с 3 пъти по-голяма площ и да изисква по-малко отопление...
Re: Отопление на къща???
18-02-2008 - 01:39:57
Георги Б.

Благодаря ти за коментарите. Информацията ти е мн. ценна. Можеш ли да ми кажеш нещо повече за тези "Термо-помпи", същото ли е като "Термална" енергия? Би ли дал някакви детайли? Каква информация трябва да дам на архитекта когато проектира къщата за да бъде възможно един ден инсталирането на такава помпа? Имаш ли някакви интернет адреси на фирми които монтират термо-помпи, също и за фирмата с газовото ти котле? Какво е гаранционното и след гаранционно обслужване? Има ли нещо свързано с твоята система кето не ти харесва?
Имам и един др. въпрос. В WEB страницата на "Софиа газ" (Овергаз) видях, че предлагат газови инсталаций, от проект до монтаж и експлоатация. Какво мислите за това?

С поздрав,
Re: Отопление на къща???
18-02-2008 - 09:35:13
Сравнението между къща и панел може да бъде и в другата посока. Ако панелът е вътрешен с отопляеми съседи от всички страни и само една южна фасада, докато къщата винаги е само с външни стени колкото и добре да са изолирани...
Re: Отопление на къща???
18-02-2008 - 10:37:53
Geto,
благодаря ти, че ме накара да се замисля тъй дълбоко какво аджеба да ти предложа за климатизирането на къщата ти. Тези наколко дни изрових малко информация, която мисля, че ще ти е полезна.
На първо място по предварителни и съвсем ориентировъчни изчисления, топлинните ти загуби са около 30кв.
За природна газ, най-актуална информация за цени и такси за свързване намерих тук http://www.dker.bg/prices_gas.htm . За да не съм съвсем голословен, потърсих компетентното мнение на един колега каква би ти била консумацията на газ. Той ми каза, че ориентировъчно ще изразходваш около 2000кубика газ на година. Фирмата се казва Термомакс можеш да намериш инфо за тях тук Термомакс

За доставчик на пелети и техника за тяхното изгаряне можеш да разгледаш тук Пелети .

За доставчик на слънчеви колектори можеш да погледнеш тук Стопер .

За това какво е термо помпа можеш да прочетеш скромните ми писаници тук Отопление с термопомпа .
Ако ти имаш подходящите условия за монтиране на термопомпа ти го препоръчвам като вариант.

Не те съветвам да си купуваш котлето от газовите дружества. Продават евтини и не много надеждни съоръжения.
Специално за котела ти препоръчвам да е кондензатен тип, без значение каква е марката. Особеното е че работи в нисотемпературен режим до 50 градуса, а КПД-то му е над 110%, защото се добавя работата която извършват изгорелите газове докато кондензират върху топлообменника.

Надявам се горе посочените линкове да не се тълкуват като реклама. Ако хората от форума имат нещо против тях, моля пишете ще ги сваля.

Надявам се да съм ти бил полезен.
Re: Отопление на къща???
18-02-2008 - 10:59:53
За пелетите - много добро е филмчето. Моята горелка е ГП-20 на Ерато, доста по опростена. Ей ТУК я има на снимка.
Монтира се на каквото и да е котле, моето е някакво "Дракон", 24 КВ.
Re: Отопление на къща???
18-02-2008 - 11:27:16
Познавам хората които проектираха тази горелка. Гарантирам, че работи добре, напълно автоматизирана е и цената й е по-ниска от останалите такива защото е българска. Друго предимство е че можеш да я монтираш на почти всеки котел. Недостатъка в конкретния случай е че ако разчита само на нея може би ще е с недостатъчна мощност (15-24кв.) в зависимост от влажността и калоричността на пелетите. Ако се спреш на този вариант се абонирай предварително за доставка на пелетите. Точно в сезон се оформя голям дефицит smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход