Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

София островче на стабилностsmiling smiley

Публикувано от 4ovek 
Re: Money makes the world goes around :g:
29-11-2005 - 11:04:59
Стига с тая средна заплата, бе хора!!!!! Кой ти я знае колко е !

Ако питаш статистиката - ще излезем някакъв световен икономически феномен - получваме 200, а харчим 500 на месец - направо от въздуха ги вземаме - не ти трябва философски камък, в БГ вече сме го открили. :}

Доколкото си спомням, цитатът беше от саундрака на Кабаре (Лайза Минели) "Money makes the world go around" - и "world" е инфинитив - "да се върти", затова няма "es" след "go".

"Money makes the world go around
The world go around
The world go around
Money makes the world go around
It makes the world go 'round.

A mark, a yen, a buck, or a pound
A buck or a pound
A buck or a pound
Is all that makes the world go around,
That clinking clanking sound
Can make the world go 'round."


Re: Money makes the world goes around :g:
29-11-2005 - 11:15:06
Малко тъпо излезе smiling smiley - глаголът след world е инфинитив, ясно е.....
Re: Money makes the world goes around :g:
29-11-2005 - 11:51:31
Не знам. А и едва ли някой знае. За разлика от хората в Швейцария българинът живее по-свободно и не се чувства задължен да плаща данъциsmiling smiley
Re: Money makes the world goes around :g:
29-11-2005 - 12:36:44
Освен София и Черноморието може би и зимните курорти май няма смисъл да коментираме доходите в останалат част. София в близките години ще достигне 3млн. при това ще концентрира квалифицираното трудостпособно население. Във вътрешноста на страната ще живеят предимно пенсионери. Натам вървят нещата. Така че въпросът колко е заплатата в българско село няма особено значение.
Re: Money makes the world go around winking smiley
29-11-2005 - 20:03:35
Хей, страшни сте, не щете и не щете да отговорите smiling smiley

Ами да ви кажа аз тогава eye popping smiley

Чета тук и таме, че нещата се движат някъде около 500 лв. (5 и ДВЕ НУЛИ).

А за това което Joan казва "икономическия феномен" и "философския камък" абсолютно съм съгласна.
Re: Money makes the world go around winking smiley
30-11-2005 - 09:57:27
Не щем да отговорим, 'щото тази данна я има публично публикувана, ама на всеки здравомислещ българин му е ясно, че не е вярна smiling smiley

Именно поради "феномена"- затова казах, че не я знаем тази средна заплата. За нея косвено можем да съдим по разходите, ама там е приблизително (може да има заеми или продажба на имот или помодпомагане от работещ в чужбина и т.н.)
Re: Money makes the world go around winking smiley
30-11-2005 - 10:58:55
В София 20-25 лева на ден взима общ работник (хамалин) в строителството - това прави 440-550 лева на месец. Ако според теб неквалифицираните кадри са мерило за заплати може и 500 лева да е средната заплатаsmiling smiley При това това е чист доход - реално се води на по-ниска заплата (ако изобщо се водиsmiling smiley).
За квалифицираните не ми се говори, а пък за тези "на свободна практика" изобщоsmiling smiley Кадърен водопроводчик докарва средно по 2000лв. на месец чисто. Ако пък се отвори повечко работа може и повече да си докара. И да се доближи до невероятните за теб 5000лв. Естествено това не е заплата, но е месечен доход.
Говоря за строителството защото там имам поглед. Ако в другите сектори положението не е подобно, то скоро ще стане. Вярно е, че има и доста бедни дето само се водят на работа, но всъщнжст получават социални помощи , а не заплати, но това си е политика на правителството - за да отчете по-ниска безработица създава прослойка от работещи социално слаби, които ги заблуждава, че като влезем в ЕС ще им се повищи стандартаsmiling smiley
Имотко
Re: Money makes the world go around winking smiley
30-11-2005 - 22:10:11
Благодаря за силната подкрепа. Както и предполагах, г-жа Дойнова бъкел представа си няма какви пари се въртят в София. 5000 стотинки.............. на месец. Само се чуйте.......... Та 5000 лева на месец въобще не са много пари, дори и в България. Аз не се опитвам да сравнявам България с Швейцария, боже опази, но не мога да мълча, когато българо-швейцарска домакиня се опитва да ни унизи, наивно смятайки, че жизненият стандарт на всички в България е като на нейните близки и познати. Съдейки по реакцията на сумата 5000, предполагам, че и собствения стандарт на г-жа Дойнова, макар и швейцарски, не е особено висок за Швейцария. Така че, сори.
Re: Money makes the world go around winking smiley
01-12-2005 - 11:17:28
Ех, Имотко, очакването беше дълго, затова пък и разочарованието ГОЛЯМО!
ПАК СЕ ЯВЯВАШ НЕПОДГОТВЕН!!!

Та за „унижаването”. Не ми е много ясно на базата на какво реши, че искам да „унижавам” някой, но нейсе... По принцип този който знае стойността и възможностите си не би се почувствал унижен от някакъв си постинг в imoti.net. А за останалите – унижени от природата и съществуванието си – аз не нося отговорност.

Пишеш, че „не можеш да мълчиш”, а това би било в 9 от 10 твои постинга за препоръчване!
Имотко
Re: Money makes the world go around winking smiley
01-12-2005 - 19:28:40
Е, казах ли ви, че г-жа Дойнова си е велика..................по форумите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход