Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

София островче на стабилностsmiling smiley

Публикувано от 4ovek 
Re: София островче на стабилностsmiling smiley
28-11-2005 - 16:44:24
Въпросът е към 4ovek, той ще си каже...

Аз за себе си мога да кажа, че около мен има четири-пет индивида със собствен бизнес и доходи от такъв порядък на месец. Има и двама на заплата от такъв порядък. Не съм им гледала платежните документи, ама като гледам разходите им..... Затова нашата статистика на доходите ми се вижда много съмнителна. Както и 4ovek веднъж каза - като няма надеждна статистика на доходите, има такава на разходите smiling smiley и от там може косвено да се съди за доходите.
Re: София островче на стабилностsmiling smiley
28-11-2005 - 16:57:51
Аз пък тук някак не мога да се съглася с теб, 4ovek. Мисля, че е малко щраусова реакция това твоето - "споко, ние сме различни от западняците". Ама времето ще си покаже най-добре.

А, Кремена, ако си съгласна с 4ovek (както заявяваш) - значи, няма какво да коментираме линка на Кобе smiling smiley - расови проблеми няма да имаме независимо колко и какви малцинства имаме.
Re: София островче на стабилностsmiling smiley
28-11-2005 - 17:17:06
Joan

дали ми вярваш или не, но от постинг на постинг все повече ме налага желанието да се запозная лично с теб.... съвсем честно! Имам чувството, че ако сме vis-a-vis голяма приказка ще си отворим. Сигурна съм, че (за мен) това ще е приятно и ще имаме доста теми "да разнищваме".

Та linka, аз не очаквам, че расови проблеми биха възникнали от страна на българите. Защото както се съгласих с ЧОВЕК, Българина не е расист, а и добавих, че е търперлив smiling smiley Нещата биха могли да възникнат от страна на (все още) малцинствата. Не че е задължително, но те могат да решат, че искат повече и по-добри условия. Смяташ ли, че ако това стане, то те ще го направят с писменно заявление?
Re: София островче на стабилностsmiling smiley
28-11-2005 - 17:30:25
Да ти кажа - и на мен ми минаваше същото през ума smiling smiley Има време - нали за Коледа ни бяха обещали среща на форумците :} - ама най-големият организатор (Сеймур) нещо си трае и даже и не пише...., та не знам. Може и да се наложи ние, дамите, КАКТО ВИНАГИ да вземем нещата в своите нежни, но здрави ръце :}

За линка - значи, аз все си мисля, че онова във Франция е реакция, а не про-акция, ако мога така да се изразя. Т.е., то е следствие от отношението на французите към имигрантите, а не е причина за него. Ако това е така, а ние наистина сме различни (както вие с 4ovek твърдите, аз малко се разграничавам), значи ние в БГ няма да провокираме такава реакция в нашите мургави сънародници, следователно - те няма да ни създават такива проблеми.

Мисля си, че няма расови проблеми "от страна на...." когото и да било - винаги има две страни - това е като караница в един брак smiling smiley. Колкото и на всеки да му се струва, че той е правият, а партньора греши, отстрани погледнато винаги се вижда, че и двамата имат вина. Не знам дали си съгласна.



Re: София островче на стабилностsmiling smiley
28-11-2005 - 18:20:23
Само едно уточнение - търпеливи сме докато чуждите се съобразяват. Ако почнат много да знаят много бързо им стъпваме на шията. НЕ знам дали си спомняш за колко време изгонихме виетнамците като преценихме, че са прекалили.
Не не ме е страх, че ще се стопим, защото сме традиционалисти и не се моесваме сексуално с чуждите елементиsmiling smiley Ама това не е расизъм - не може да обвиниш човек че е расист защото си пада по определен тип жени/мъжеsmiling smiley Освен това няма нищо лощо в отрицателния прираст - така следващите поколения наследяват повечеsmiling smiley
Re: София островче на стабилностsmiling smiley
28-11-2005 - 19:05:29
Хей, въртиш сучеш и се го обръщаш в "една посока".... :loveu:

smiling smiley

Та за "отрицателният приръст и наследниците"... само да не се радва накрая държавата, защото ако няма наследници наследява тя, или? Или пък някой (мургав) наследник, за чието съществувание преживе не се знае smiling smiley
Re: София островче на стабилностsmiling smiley
28-11-2005 - 19:29:08
Имах предвид, че като е едно дете взима цялото наследство и не се раздробява собственосттаsmiling smiley Ако имаш 10 - стартират от нулатаsmiling smiley
Re: София островче на стабилностsmiling smiley
29-11-2005 - 10:22:23
Е, аз не съм много удачен пример. Познавам доста хора, които печелят по толкова , а и повече дориsmiling smiley
А познавам и доста такива, които не си знаят реалната цена и работят за доста по-малко. Ама това са обикновено хора над 55години, които трудно свикват с условията на пазарната икономика и не се опитват да си защитят РЕАЛНИТЕ париsmiling smiley
А ти защо си мислиш, че след като вече има достатъчно възможности за реализация в чужбина на работодателят му е лесно да намери в България добър служител за ниска заплата? За ниски заплати можеш да намериш или възрастни хора за които работата е въпрос на чест, а не на печелене на пари или хора без умения или в краен случай хора, които още не са разбрали, колко струват - ама те ще разберат и напускат.
Money makes the world goes around :g:
29-11-2005 - 10:48:02
Хейде добре да задам въпроса по друг начин

Каква е средната заплата в България (не в София smiling smiley )?
Re: Money makes the world goes around :g:
29-11-2005 - 10:49:27
Упс... исках друго "човече" в заглавието, не това ядосаното...

а това winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход