Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
11-02-2008 - 20:18:55
Газов котел "Biazi"- 9/24 kw, италиански.
Някой може ли да ми даде инфо за него?
Мога ли някъде да видя принципната схема на котела и инструкцията за настройката му. Търся отговор на въпроси като: как са свързани тръбите в него, как се запалва газта, при настройка кое се задава-количеството газ, дебита на водата или температурата, и др.подобни.Температурата в помещението на котела ли се задава или на термометър в помещението? Накратко, искам да си изясня устройството на котела и принципната му работа.
Предварително благодаря за съдеиствието.
Re: Моля за съвет за газови котли
12-02-2008 - 13:47:45
здравей , става въпрос за BIASI а не извинявай "Biazi"- 9/24 kw тъй като предполагам , че е и със затворена гоиривна камера ето старницата която да посетите
българия-вносител
[www.thermodesigntotal.com]
италия:
[www.biasi.it]
руски
[www.teploimport.ru]
късмет
Re: Моля за съвет за газови котли
17-02-2008 - 16:47:45
Привет на всички специалисти и неспециалисти от форума.
Нуждая се от съвет.
От месец съм потребител на газова инсталация (котел Вайлант), а от 2 седмици ми се случва следната ситуация:

Налягането на водата се повишава бавно и се налага през ден да изпускам вода от радиаторите, за да не достигне налягането на водата до критични стойности. Всеки път когато изпускам вода излиза и въздух. Започвам да се притеснявам, защото водата в системата не е безкрайна, а аз през ден изпускам по 100 - 200 грама вода. Когато изпусна - налягането спада до 1,6 - 1,7 атмосфери , например , но след ден отново достига до 1,9-2,0 атм.
Според мен става нещо странно в моята отоплителна система.
Защо вдига налягане ? От къде събира въздух постоянно ?

Надявам се специалистите от форума да си кажат мнението.
Благодаря предварително.
Re: Моля за съвет за газови котли
17-02-2008 - 18:19:46
При мен пък има обратния случай котела губи налягане и на ден по два пъти трябва да го допълвам - нека специалистите да ми отговорят трябва ли на входа или изхода на водата да има възвратни клапани като тези на нормалните ел.бойлери. Струва ми се, че се получава някакъв вакум при пускане на умивалник/кръга за топлата вода/, защото като се активира меката връзка се узуква и засмуква вода и после прехвърля през кръга за отопление част от водата и пада налягането.
Re: Моля за съвет за газови котли
17-02-2008 - 19:10:15
АЙДЕ и аз се филмирах с гаста трябва да отоплявам етаж от къща около 120кв
препоръчват ми котле Vaillant ТУРБОМАКС ПРО 24kW - двуконтурен (за отопление и битова гореща вода) И понеже съм МНОГО бос в тази насока за какво ще ме посъветвате да гледам или да си купя въобще какво ще ми е от полза да знам за тази инсталация
Re: Моля за съвет за газови котли
17-02-2008 - 19:18:54
здравейте,

изводите за котела са на терасата ми.тя е остъклена с пвц дограма, има и изолация.ще има ли проблем за котела през зимата.благодаря
Re: Моля за съвет за газови котли
18-02-2008 - 11:56:19
Привет на всички специалисти и неспециалисти от форума.
Нуждая се от съвет.
От месец съм потребител на газова инсталация (котел Вайлант), а от 2 седмици ми се случва следната ситуация:

Налягането на водата се повишава бавно и се налага през ден да изпускам вода от радиаторите, за да не достигне налягането на водата до критични стойности. Всеки път когато изпускам вода излиза и въздух. Започвам да се притеснявам, защото водата в системата не е безкрайна, а аз през ден изпускам по 100 - 200 грама вода. Когато изпусна - налягането спада до 1,6 - 1,7 атмосфери , например , но след ден отново достига до 1,9-2,0 атм.
Според мен става нещо странно в моята отоплителна система.
Защо вдига налягане ? От къде събира въздух постоянно ?

Надявам се специалистите от форума да си кажат мнението.
Благодаря предварително.


1/обърнете се към сервизният им център ........
2/но........ имате кран за пълнене ....... дали е затворен напълно???
3/какви са радиаторите Ви и колко - дали разширителният ви съд може да поеме това разшитение при топла вода в котелът ви е 6-8 литра ???? и ако са доста и особенно 4угун се нуждаете от доп. разш. съд
4/ нормално е котелът да бъде при пълнене на 1,2 /студена/ а при затопляне водата да се разшири - и от тук 3/
5/ за да не обезвъздушавате котелът има автоматичен обезвъздушител - дали инсталатора се е досетил за това???

Re: Моля за съвет за газови котли
18-02-2008 - 12:06:06
Re: Моля за съвет за газови котли
Изпратено от: milevus (IP съхранено)
Дата: February 17, 2008 07:18PM
здравейте,
изводите за котела са на терасата ми.тя е остъклена с пвц дограма, има и изолация.ще има ли проблем за котела през зимата.благодаря


няма страшно , един съвет ако възникне някога проблем това предимно ще е при двукунтурен котел - независимо дали е битермичен, с пластинчат топлообменник или обемен бойлер...........
причина ще бъде , че тази вода не е постоянно церкулационна за разлика от отоплителния кръг!! но при изолация на ф9 външно от мик.гума /черна / няма проблем
такъв възниква предимно при северни тераси и много ниски -10 тем.!!!
така че споко.......... smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
18-02-2008 - 12:26:16
Re: Моля за съвет за газови котли
Изпратено от: marto1505 (IP съхранено)
Дата: February 17, 2008 06:19PM
При мен пък има обратния случай котела губи налягане и на ден по два пъти трябва да го допълвам - нека специалистите да ми отговорят трябва ли на входа или изхода на водата да има възвратни клапани като тези на нормалните ел.бойлери. Струва ми се, че се получава някакъв вакум при пускане на умивалник/кръга за топлата вода/, защото като се активира меката връзка се узуква и засмуква вода и после прехвърля през кръга за отопление част от водата и пада налягането.

........
сложно ............. и така да се дава съвет без да се огледа е малко несериозно и за мен........
да опитаме.........
1/ кога се губи налягането- при студена инсталация?? ако инталация е от многослойни PEX/AL тръби/белите с ал.вложка/ и имате теч в системата този теч при външни тръби ще откриете при студена инсталация ........
2/фитинги в пода и положена тръбна разводка - ако имате колектор последователно сприрайте кръговите и следете........ може да имате ударена тръба при первази и т.н.
3/ ако котелът е двуконтурен ........ твърда 4астица в мотор филтъра не му посволява напълно да затвори от един кръг в друг приплитане на отоплителен и бгв кръг....
4/ приплитане на отоплителен и бгв.......... в системата.....
5/ ако поставите Пружинен възвратен клапани и положението не се оправи
имате теч в системата или преплитане на водите
6/проверете налягането в разширителният си съд при празна инсталация
Re: Моля за съвет за газови котли
18-02-2008 - 18:11:25
1/обърнете се към сервизният им център ........
2/но........ имате кран за пълнене ....... дали е затворен напълно???
3/какви са радиаторите Ви и колко - дали разширителният ви съд може да поеме това разшитение при топла вода в котелът ви е 6-8 литра ???? и ако са доста и особенно 4угун се нуждаете от доп. разш. съд
4/ нормално е котелът да бъде при пълнене на 1,2 /студена/ а при затопляне водата да се разшири - и от тук 3/
5/ за да не обезвъздушавате котелът има автоматичен обезвъздушител - дали инсталатора се е досетил за това???



Благодаря на професора за мнението.

1/Звънях в сервиза и ги чакам да дойдат
2. Крана ми е затворен - проверих го
3. Радиаторите са алуминиеви, 3 бр + лира. Общата отоплителна мощност е 8 kW. По мое мнение водата в радиаторите би трябвало да е около 20 литра.
4. Да, в следствие на затолянето налягането се вдига, НО след като водата се загрява до една и съща температура една седмица да се повишава налягането на водата ми се струва необяснимо.
5.Автоматичен обезвъздушител нямам. Може би не са ми сложили за да не ми надуват цената.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход