Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
MVL
Re: Моля за съвет за газови котли
18-02-2008 - 18:33:53
За съжаление получава се страшно прехвърляне на топката - гаранционен сервиз на уреда в случая не бил отговорен нали работел, изградилата инсталацията фирма отговаря щом няма течове ние сме ОК. Помогайте ще мине зимата докато се мъчим и разправяме с този отоплителен двуконтурен бойлер само за 1800лв.
Към profesora: допълнителни въпроси
По написаното в т.3 имам въпрос - как да се отстрани тази твърда частица, защото ми се струва разумно /съдейки по звука на водата движеща се по тръбите/
По т.4 преплитане на кръговете - на какво се дължи - как се отстранява
По т.5 пружинен възвратен клапан - трябва ли и къде да се монтира - вход студена или изход топла вода при уреда и при стената/според меките връзки/
По т.6 как се проверява това налягане в разширителният съд
Теч на вода няма - системата е объзвъдздушена, уреда е двуконтурен и няма автоматично допълване - според вносителя от съображения за сугорност при аварии



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-18 18:39 от MVL.
Re: Моля за съвет за газови котли
18-02-2008 - 19:20:18
Arry Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря на професора за мнението.
>
> 1/Звънях в сервиза и ги чакам да дойдат
> 2. Крана ми е затворен - проверих го
> 3. Радиаторите са алуминиеви, 3 бр + лира. Общата
> отоплителна мощност е 8 kW. По мое мнение водата в
> радиаторите би трябвало да е около 20 литра.
> 4. Да, в следствие на затолянето налягането се
> вдига, НО след като водата се загрява до една и
> съща температура една седмица да се повишава
> налягането на водата ми се струва необяснимо.
> 5.Автоматичен обезвъздушител нямам. Може би не са
> ми сложили за да не ми надуват цената.


Arry, в самия котел (Вайлант) също има кран за пълнене (връзка между входящата БГВ и входящата ОВ). Предполагам, че е оттам. Кранчето е секретно и се върти с отверка. Ако човек не го знае трудно ще се досети. Но там има и други такива кранчета, та внимавай!
Автоматичният обезвъздушител си е в котела, той не се монтира от фирмата инсталатор.

Re: Моля за съвет за газови котли
19-02-2008 - 11:05:08
range">Re: Моля за съвет за газови котли
Изпратено от: MVL (IP съхранено)
Дата: February 18, 2008 06:33PM


За съжаление получава се страшно прехвърляне на топката - гаранционен сервиз на уреда в случая не бил отговорен нали работел, изградилата инсталацията фирма отговаря щом няма течове ние сме ОК. Помогайте ще мине зимата докато се мъчим и разправяме с този отоплителен двуконтурен бойлер само за 1800лв.
Към profesora: допълнителни въпроси
По написаното в т.3 имам въпрос - как да се отстрани тази твърда частица, защото ми се струва разумно /съдейки по звука на водата движеща се по тръбите/
По т.4 преплитане на кръговете - на какво се дължи - как се отстранява
По т.5 пружинен възвратен клапан - трябва ли и къде да се монтира - вход студена или изход топла вода при уреда и при стената/според меките връзки/
По т.6 как се проверява това налягане в разширителният съд
Теч на вода няма - системата е объзвъдздушена, уреда е двуконтурен и няма автоматично допълване - според вносителя от съображения за сугорност при аварии


Моля за съвет за газови котли

Изпратено от: LazarG (IP съхранено)
Дата: February 18, 2008 07:20PM


Arry Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря на професора за мнението.
>
> 1/Звънях в сервиза и ги чакам да дойдат
> 2. Крана ми е затворен - проверих го
> 3. Радиаторите са алуминиеви, 3 бр + лира. Общата
> отоплителна мощност е 8 kW. По мое мнение водата в
> радиаторите би трябвало да е около 20 литра.
> 4. Да, в следствие на затолянето налягането се
> вдига, НО след като водата се загрява до една и
> съща температура една седмица да се повишава
> налягането на водата ми се струва необяснимо.
> 5.Автоматичен обезвъздушител нямам. Може би не са
> ми сложили за да не ми надуват цената.


Arry, в самия котел (Вайлант) също има кран за пълнене (връзка между входящата БГВ и входящата ОВ). Предполагам, че е оттам. Кранчето е секретно и се върти с отверка. Ако човек не го знае трудно ще се досети. Но там има и други такива кранчета, та внимавай!
Автоматичният обезвъздушител си е в котела, той не се монтира от фирмата инсталатор.



отговор....
как да се отстрани твърда частица застанала в трипътен вентил - най - лестният и начин : възвратният клапан на уреда е 3 бар - желателно е към него да е монтирана отводнителна тръба - това е и едно от изискванията на (Вайлант) което много монтажници не изпълняват!!! как да го направим ами много е просто според изхода на възвратният клапан 3/4 или 1/2 монтираме към него адаптор /различно за различните вносители/ съответно на 3/4х20 или 1/2х20 към пода ... започваме да пълним системата постепенно бавно достигайки 2.5бар и рязко пока4аме докато избие през клапана по тръбата /сложете съд/ след което повтарями няколко 2-3 пъти....... след което нормализираме налягането в системата
-преплитане когато 2 кръга са приплетени например /бгв и отопление / или студена и топла независимо в кой кръг...
- възвратен клапан - на входа на студените има посока на монтаж в/у него
- налягане в съд - на котел при празна инсталация с манометър .... коитосе поставя в/у вентила на съда - това също е изискване при монтаж на вайлант
.................
налягане може да се вдигне ако имате и пречупена тръбна разводка .... когато термовентилитилите затворят и остане например една лира и уреда работи за нея...
можете да свалите вентилите и да видите как ще работи уреда....

ал ребро h-500 okolo 400gr
al rebro h-600 okolo 470gr
al rebro h700 okolo 520gr
al rebro h-300 okolo 310 gr
al rebro h-400 okolo 350gr
----------------------------
ne poznavam lazar -" LazarG" no predpolagam 4e v tozi forum pove4eto sa sofiansi ako e taka i dvamata ste ot sofia , sledeiki mneniqta mu vav foruma i predpolagaiki 4e e v 4as bi mogal da vi pomogne ako se svarjite s nego ...... poiskaite mu kordinati


Re: Моля за съвет за газови котли
19-02-2008 - 20:17:13
profesora Написал:
-------------------------------------------------------
> ne poznavam lazar -" LazarG" no predpolagam 4e v
> tozi forum pove4eto sa sofiansi ako e taka i
> dvamata ste ot sofia , sledeiki mneniqta mu vav
> foruma i predpolagaiki 4e e v 4as bi mogal da vi
> pomogne ako se svarjite s nego ...... poiskaite
> mu kordinati


Професоре, благодаря за оценката, следващия път ще си дам студентската книжка за нанасяне! Не съм софиянец, а варналия smiling smiley , но няма проблеми за помощ от моя страна - с каквото мога разбира се. Не съм всезнаещ, но това, което знам не го стискам. Освен това човек няма как да знае всичко. В този форум има компетентни хора - и теоретици, и практици, на които може да се разчита за компетентни отговори - аз също обичам да чета и да се уча. Няма да изброявам имена - който чете редовно ги е забелязал. Сега с твоето включване се надявам да се вдигне още академичното ниво на форума! Предполагам, че си от София?
Re: Моля за съвет за газови котли
20-02-2008 - 09:02:03
Re: Моля за съвет за газови котли
Изпратено от: LazarG (IP съхранено)
Дата: February 19, 2008 08:17PM
Професоре, благодаря за оценката, следващия път ще си дам студентската книжка за нанасяне! Не съм софиянец, а варналия , но няма проблеми за помощ от моя страна - с каквото мога разбира се. Не съм всезнаещ, но това, което знам не го стискам. Освен това човек няма как да знае всичко. В този форум има компетентни хора - и теоретици, и практици, на които може да се разчита за компетентни отговори - аз също обичам да чета и да се уча. Няма да изброявам имена - който чете редовно ги е забелязал. Сега с твоето включване се надявам да се вдигне още академичното ниво на форума! Предполагам, че си от София?[/colo


здравей , LаzarG
за оценката... не съм аз този който оценява и мисля , че ще съгласиш с мен професора дава суха теория тук ... а практиката е дуго нещо......
LаzarG, няма всезнаещи има такива които търсят знанието ни най- малко аз съм всезнаещ.... много съм се учил от колеги , на всекиго дължа по нещо от това което съм научил...... прекарал съм доста време в лутане за решаване на проблеми , рискувал /но не по газова част/ съм при монтажи ежедневно се сблъсквам с проблеми ............
ето от вчера котел 24кв... бгв на тласъци топла - студена гасни, на отопление е 6.... , инсталация перфектна .... , обектът сме го правили с любов всичко е перфектно- газта е от колеги правена
откачам правим го на сърма ...... замерваме газ на блока при бгв ами не стига .......
гледам проекта - дадено е на ф 28 мед да тръгне и да влезе на вертикала ф22 мед 50-метра с много колена .... а те тръгнали на ф 22 и минали на хоризонтала още на ф18 е да стига за отопление жилището е има няма 80кв а за отопление където уреда влиза във форсаж ....... куца........... та така човек се у4и докато е жив ....
..................
как е газификацията във варна там , бе на вертикални щрангове в блоковете ако не се лъжа .....
не не съм софянец - но смея да твърдя , че градът ми е един от най-добре газифицираните към момента...... в бг , за миналата година пусковите ми на уреди са трицифрени ........
...................
относно колеги в бранша - винаги съм помагал на колеги , но има и завист помежду колегите ... тоз не харесва , оня тоз ... та така .... мисля , че това е най лошото между нас.......... всеки се прави на по-велик от колкото е...... е аз за себе си бих казал ........ бос съм и незмам ..... защото винаги има много много по знаещи ....
...........
-------
LаzarG, na koi uredi si fen?i zashto?
tuk ne iskam da obsajdam marki ... stava reklama i opluvane .....
gazifikasia@abv.bg
skype ime gazifikasia
tova e adresyt mi ako reshish pishi


2v6
Re: Моля за съвет за газови котли
20-02-2008 - 11:53:42
Quote

marto1505 Написал:
-------------------------------------------------------
> При мен пък има обратния случай котела губи
> налягане и на ден по два пъти трябва да го
> допълвам - нека специалистите да ми отговорят
> трябва ли на входа или изхода на водата да има
> възвратни клапани като тези на нормалните
> ел.бойлери. Струва ми се, че се получава някакъв
> вакум при пускане на умивалник/кръга за топлата
> вода/, защото като се активира меката връзка се
> узуква и засмуква вода и после прехвърля през
> кръга за отопление част от водата и пада
> налягането.

Същия проблем беше изложен и в друг форум. За този случай ли става на въпрос?


Re: Моля за съвет за газови котли
20-02-2008 - 12:24:20
Здравейте, отоплявам се с котел Вайлант 9-24. Инсталацията ми не е изчислена правилно - общата мощност на радиаторите и лирите е под 7кв.
Въпросът ми, обаче е друг:

Мога ли да свържа бойлер със серпентина към затворения кръг на водата за радиаторите? Мога и препоръчително ли е входящата вода към отворения кръг за БГВ да бъде затворен?
Re: Моля за съвет за газови котли
20-02-2008 - 13:06:43
Re: Моля за съвет за газови котли
Изпратено от: koqn (IP съхранено)
Дата: February 20, 2008 12:24PM
Здравейте, отоплявам се с котел Вайлант 9-24. Инсталацията ми не е изчислена правилно - общата мощност на радиаторите и лирите е под 7кв.
Въпросът ми, обаче е друг:
Мога ли да свържа бойлер със серпентина към затворения кръг на водата за радиаторите? Мога и препоръчително ли е входящата вода към отворения кръг за БГВ да бъде затворен?

..................

писали сте марка а не модел -Вайлант 9-24 т.е. ако уредът е само за отопление бихте могли да монтирате серпентинов бойлер към него но и към затворения радиаторен кръг..................

съвет 1.... ако уредът е само за отопление- чети внимателно тук : е препоръчително да монтирате к-т задвижка за бгв и темп. сонда за бгв и да вържите/присъедините / обемният бойлер / индивидуално.....самостоятелно .....
причина за това е: какво правите лятото ..... ако използване ток окей ... но ако използвате бойлера и го подгрявате с котела губите от разликата мощност на уреда за да захранвате една серпентина /стандартна / 3кв.
съвет 2 ако уреда е двуконтурен не си заслужава... но ако сте решили става за да влезете 7ваши + 3 серпентина при долна стъпка както сте писали 9 тогава вързваите и не ви трябва и задвижка , лятото използвате бгв от котела
Re: Моля за съвет за газови котли
20-02-2008 - 14:24:19
Quote

писали сте марка а не модел -Вайлант 9-24 т.е. ако уредът е само за отопление бихте могли да монтирате серпентинов бойлер към него но и към затворения радиаторен кръг..................

съвет 1.... ако уредът е само за отопление- чети внимателно тук : е препоръчително да монтирате к-т задвижка за бгв и темп. сонда за бгв и да вържите/присъедините / обемният бойлер / индивидуално.....самостоятелно .....
причина за това е: какво правите лятото ..... ако използване ток окей ... но ако използвате бойлера и го подгрявате с котела губите от разликата мощност на уреда за да захранвате една серпентина /стандартна / 3кв.
съвет 2 ако уреда е двуконтурен не си заслужава... но ако сте решили става за да влезете 7ваши + 3 серпентина при долна стъпка както сте писали 9 тогава вързваите и не ви трябва и задвижка , лятото използвате бгв от котела




Котела е двуконтурен, споменал съм "входящата вода към отворения кръг за БГВ".
Това, което не ми харесва, освен съотношението м/у мощността на котела и тази на инсталацията, е слабия дебит на топлата вода. В апартамента имам 5 точки за консумация на БГВ - 2 бани по 2 + кухня. Когато мивката и душа ползват топла вода едновременно, дебита И пада до такава степен, че къпещия се просто остава на сухо.. moody smiley при 3 отворени крана едновременно - още по-зле. Освен това банята е далеч от котела и за да дойде топла са нужни над 10 сек.

Ако бъде монтиран бойлер със серпентина, това би осигурило по-добро налягане/дебит и постоянна - не проточна топла вода.

От гледна точка мощност на котела, от отговора разбрах, че е възможно добавянето на бойлер без допълнителна помпа и темп сонда.

Относно спиране подаването на студена вода към отворения контур на котела, който служи за БГВ(с оглед да не се чуди водата откъде да тръгне, от бойлера или от котела), има ли нещо което трябва да имам впредвид или просто мога да завъртя крана?

Мерси
Re: Моля за съвет за газови котли
20-02-2008 - 15:00:17
range">Re: Моля за съвет за газови котли
Изпратено от: koqn (IP съхранено)
Дата: February 20, 2008 02:24PM


Цитат:
писали сте марка а не модел -Вайлант 9-24 т.е. ако уредът е само за отопление бихте могли да монтирате серпентинов бойлер към него но и към затворения радиаторен кръг..................

съвет 1.... ако уредът е само за отопление- чети внимателно тук : е препоръчително да монтирате к-т задвижка за бгв и темп. сонда за бгв и да вържите/присъедините / обемният бойлер / индивидуално.....самостоятелно .....
причина за това е: какво правите лятото ..... ако използване ток окей ... но ако използвате бойлера и го подгрявате с котела губите от разликата мощност на уреда за да захранвате една серпентина /стандартна / 3кв.
съвет 2 ако уреда е двуконтурен не си заслужава... но ако сте решили става за да влезете 7ваши + 3 серпентина при долна стъпка както сте писали 9 тогава вързваите и не ви трябва и задвижка , лятото използвате бгв от котела



Котела е двуконтурен, споменал съм "входящата вода към отворения кръг за БГВ".
Това, което не ми харесва, освен съотношението м/у мощността на котела и тази на инсталацията, е слабия дебит на топлата вода. В апартамента имам 5 точки за консумация на БГВ - 2 бани по 2 + кухня. Когато мивката и душа ползват топла вода едновременно, дебита И пада до такава степен, че къпещия се просто остава на сухо.. при 3 отворени крана едновременно - още по-зле. Освен това банята е далеч от котела и за да дойде топла са нужни над 10 сек.

Ако бъде монтиран бойлер със серпентина, това би осигурило по-добро налягане/дебит и постоянна - не проточна топла вода.

От гледна точка мощност на котела, от отговора разбрах, че е възможно добавянето на бойлер без допълнителна помпа и темп сонда.

Относно спиране подаването на студена вода към отворения контур на котела, който служи за БГВ(с оглед да не се чуди водата откъде да тръгне, от бойлера или от котела), има ли нещо което трябва да имам впредвид или просто мога да завъртя крана?

Мерси

изв



извинявай имаш ли скайп ?????
ПОТЪРСИ АКО ИМАШ
skype ime gazifikasia
ТАМ СЪМ ДО 16.20
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход