Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
14-04-2008 - 20:01:32
profesora Написал:
-------------------------------------------------------
> Re: Моля за съвет за газови котли
> Изпратено от: omaripi (IP съхранено)
> Дата: April 11, 2008 06:07PM
>
>
> ................
> четат добре някой хора е посочил:
> че желае да разположи уреда си на терасата- В
> ЗАВИСИМОСТ ОТ ЕТАПА НА СТОЕЖ АМАКС РАЗПОЛАГА С
> КУТИЯ ЗА ВГРАЖДАНЕ НА СТЕННИ ГАЗОВИ КОТЛИ
> И ПРОТИВОЗАМРЪЗВАЩИ КОМПЛЕКТИ НА ГАЗОВИ КОТЛИ ПРИ
> МИНУСОВИ
> ТЕМПЕРАТУРИ!!!!!!!!
> .........................................
>
Здравейте, Професоре!

Темата, която засягате ми е изключително интересна, тъй като преди известно време се газифицирах и все още съм на тази вълна.

При мен също стоеше на дневен ред въпросът за монтаж на котела на терасата и една от причините, поради която не взех котел от Амакс Газ (Immergas) с термошкаф, бе че ми гарантираха безпроблемна експлоатация при минусови температури, НО до -15 градуса. Не получих конкретен отговор какво би се случило с котлето ми, ако температурата падне до -20 (напълно възможно за София), а защо не и до -22, -25.

Отделно получих информация за случаи на замръзнали котли в София, монтирани на неостъклени тераси.
Предполагам тези италиански котли за външен монтаж са предназначени за по-топли страни, където температурите през зимата не спадат до толкова ниски стойности.

Виждам, че сте запознат с темата, бихте ли коментирали дали това е така?
Поздрави!
Re: Моля за съвет за газови котли
14-04-2008 - 20:48:20
Не съм прекосявал Италия надлъж и шир, но колеги-партньори са ми разказвали, че в южна Италия котлите са основно на терасата, докато в северна Италия това е изключение. Германските производители не препоръчват монтаж на тераса. В повечето случаи само термошкаф не е достатъчен, а си требе и поне две ребра в него. Като удариш равносметката - загуби от отопление на терасата, загуби по трасето между котела на терасата и крана в кухнята, неудобство от изчакване да дойде топлата вода от терасата - е, защо тогава са толкова екстри като термоглави, програматори, "бърз старт", N-литров буфер и т. н. ? Мястото на двуконтурния котел е в кухнята, а не на терасата на 5-6м от нея!
Re: Моля за съвет за газови котли
15-04-2008 - 11:13:21
за да бъде подсигурен монтирания котел в термошкав(кутия за вграждане) против по-ниски температури се монтира противозамръзващ комплект както е написал profesora. отделно от това котела отдава температура при работата си която не позволява замръзване при по-ниски температури.самия термошкаф е изолиран доста добре и се предлага в цвят по желание на клиента. за пример мога само да кажа, че в софия има изграден обект с над 350 котлета монтирани по този начин (последното изречение Моля omaripi да не го чете, защото ще му отеснене около вратлето)
Re: Моля за съвет за газови котли
15-04-2008 - 16:04:38
Абе толкова ли пречи на някой котела - нито е нещо много голямо нито грозно. Дали в кухня, килер или нещо друго мястото му е вътре.
Re: Моля за съвет за газови котли
15-04-2008 - 18:30:51
Хъм, тази тема вече се наспами с реклами на фирмата Амакс и на котлите Имергаз. Не зная дали това е по правилата, но полезната информация силно намаля. По принцип се очакваше тук да пишат повече потребители, също и специалисти, но не и пряко свързани с продукти и фирми. Ясно е, че всеки си хвали стоката, но хората, които търсят информация биха предпочели или проверена такава (от потребители) или безпристрастна, когато е от специалисти. Останалото са раздувки и безпринципна реклама.
Re: Моля за съвет за газови котли
15-04-2008 - 19:47:26
kiapa Написал:
-------------------------------------------------------
> за да бъде подсигурен монтирания котел в
> термошкав(кутия за вграждане) против по-ниски
> температури се монтира противозамръзващ комплект
> както е написал profesora. отделно от това котела
> отдава температура при работата си която не
> позволява замръзване при по-ниски
> температури.самия термошкаф е изолиран доста добре
> и се предлага в цвят по желание на клиента.

Приемам че котела няма да замръзне, но какво се случва с тръбите към него? Ако не си си в къщи и/или не ползваш котела по време на голям студ... няма ли да гориш газ за да топлиш тоя дето духа? И като замръзне тръбата, че да се и спука... Какво следва тогава??? Котела изправен а ти мръзнеш sad smiley че си и плащаш за гяволъка.

Лично аз по тази причина си сложих котела вътре.

Мисля си че не случайно производители от нашите географски ширини не предлагат външен монтаж, разбирай германците.

Re: Моля за съвет за газови котли
16-04-2008 - 05:23:20
Интересно какво представлява въпросният противозамръзващ комплект. Сигурно са някакви по-дебелки изолации?
Иначе по въпроса за кондензния котел - веднъж си играх да смятам при моите сметки кога може да се изплати разликата в инвестицията.
Кондензния работи като такъв само в режим отопление, но не и в режим БГВ, при моите сметки излиза че при 6 мес. отоплителен сезон разликата с нормалния котел ще е към 100 лв на сезон според текущите цени на газта. А съм и в по-голям апартамент, при това северен. При разлика в инвестицията средно над 2000 лв между нормален котел и кондензен, разликата ще ви се изплати за време достатъчно да смените 2 котела!
Не мога да ти приема довода професоре - котела си е котел, нито седиш в него, нито носи престиж, нито може да ти осигури някакво по-високо ниво на комфорт и удовлетвореност, нито ще ти духа климатроник вместо с климатик, е и ЛСД дисплей няма от къде да се появи за да гледаш филмчета вътре в него... :}
Котелчето има една простичка функцийка - да ти стопли водичката до някаква температура. Качество на консумативи разбирам, режими на работа пак разбирам, ама да си купя Mercedes SLR за да дърпа рало на нивата няма да стане никога.
Re: Моля за съвет за газови котли
16-04-2008 - 08:21:51
Re: Моля за съвет за газови котли
Изпратено от: roomstera (IP съхранено)
Дата: April 14, 2008 08:01PM


profesora Написал:
-------------------------------------------------------
> Re: Моля за съвет за газови котли
> Изпратено от: omaripi (IP съхранено)
> Дата: April 11, 2008 06:07PM
>
>
> ................
> четат добре някой хора е посочил:
> че желае да разположи уреда си на терасата- В
> ЗАВИСИМОСТ ОТ ЕТАПА НА СТОЕЖ АМАКС РАЗПОЛАГА С
> КУТИЯ ЗА ВГРАЖДАНЕ НА СТЕННИ ГАЗОВИ КОТЛИ
> И ПРОТИВОЗАМРЪЗВАЩИ КОМПЛЕКТИ НА ГАЗОВИ КОТЛИ ПРИ
> МИНУСОВИ
> ТЕМПЕРАТУРИ!!!!!!!!
> .........................................
>
Здравейте, Професоре!

Темата, която засягате ми е изключително интересна, тъй като преди известно време се газифицирах и все още съм на тази вълна.

При мен също стоеше на дневен ред въпросът за монтаж на котела на терасата и една от причините, поради която не взех котел от Амакс Газ (Immergas) с термошкаф, бе че ми гарантираха безпроблемна експлоатация при минусови температури, НО до -15 градуса. Не получих конкретен отговор какво би се случило с котлето ми, ако температурата падне до -20 (напълно възможно за София), а защо не и до -22, -25.

Отделно получих информация за случаи на замръзнали котли в София, монтирани на неостъклени тераси.
Предполагам тези италиански котли за външен монтаж са предназначени за по-топли страни, където температурите през зимата не спадат до толкова ниски стойности.

Виждам, че сте запознат с темата, бихте ли коментирали дали това е така?
Поздрави!
...........
Здравей, roomstera несериозно е да се говори за излагане на уред при минусови температури ... който и да е уред поставен при външни условия и изложен на минусови тем.. ще се скапа..... ако няма противозъмръзващ комплект .... до "-" едиколко си ... затова се говори и за вграждане в кутии - а ти сам ще прециниш в една изолирана кутия за котел вграден в стена дали ако имаш противозамръзващ к-т до-15 и вън е -20 тем вътре в кутията ще падне smiling smiley) -20
.....за мен лично проблемът с външната тем... при газовите котли , би трябвало да се разглежда не толкова за отоплителен кръг колкото за битовата вода- тъй като отоплителният кръг е почти "постоянно" циркулационен - докато битовата вода е проточна и при излагане на ниски външни температури ако замръзне нещо то това е първо кръга за бгв...
...........
а лично аз предпочитам вътрешен монтаж на уред .... за да не ми се пази от ниски външни тем .. и по-този начин да ми е по икономичен!!! защотото за да ми се пази котела той пали-нали?? и гори от джоба на клиента! уредите които се предлагат на пазара независимо от марка притежават и компактни размери за да извърши вътрешен монтажsmiling smiley)
Re: Моля за съвет за газови котли
16-04-2008 - 08:39:28
Интересно какво представлява въпросният противозамръзващ комплект. Сигурно са някакви по-дебелки изолации?
Иначе по въпроса за кондензния котел - веднъж си играх да смятам при моите сметки кога може да се изплати разликата в инвестицията.
Кондензния работи като такъв само в режим отопление, но не и в режим БГВ, при моите сметки излиза че при 6 мес. отоплителен сезон разликата с нормалния котел ще е към 100 лв на сезон според текущите цени на газта. А съм и в по-голям апартамент, при това северен. При разлика в инвестицията средно над 2000 лв между нормален котел и кондензен, разликата ще ви се изплати за време достатъчно да смените 2 котела!
Не мога да ти приема довода професоре - котела си е котел, нито седиш в него, нито носи престиж, нито може да ти осигури някакво по-високо ниво на комфорт и удовлетвореност, нито ще ти духа климатроник вместо с климатик, е и ЛСД дисплей няма от къде да се появи за да гледаш филмчета вътре в него...
Котелчето има една простичка функцийка - да ти стопли водичката до някаква температура. Качество на консумативи разбирам, режими на работа пак разбирам, ама да си купя Mercedes SLR за да дърпа рало на нивата няма да стане никога.
.............
противозъмръзващият к-т предсатвлява сонда /датчик/ свързан с уреда - даваш пример с автомобил е аз ще го продължа когато на този Mercedes поставиш вместо рало аларма когато го ритниш ще пищи .. е за това е нискотемпературният к-т когато падне тем до "-" някои да го ритне за да изпищи и да се опазиsmiling smiley)
...........
кондензен котел долна стъпка около 5кв.- за да ме разбереш за големият апартамент - ако имаш термовентили на всички радиатори те грубо казано отварят и затварят при зададена тем ...което означава единственно и само едно инсталацията не работи на макс./24кв/ нали така, е едно е разхода при
/Mercedes SLR / със скорост 90 друг е разхода при скорост 130кл.
или москвича гори 10 на сто а опела 6 на сто - ето това е разликата м/у обикновен и кондензен котел smiling smiley)
Re: Моля за съвет за газови котли
16-04-2008 - 09:27:08
Замръзването на тръбите може да се предотврати, но не е там въпроса. По принцип на българина само му кажи "Не можеш" и гледай какво става. В упътването на всеки котел има инстукции за монтаж - на външна стена, в помещение с положителни температури, без излагане на външни атмосферни влияния и т.н. Тези неща производителите не ги пишат случайно, трябва да се спазват.
stefan_nankov, много добре си си направил сметката clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход