Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
01-04-2008 - 21:36:32
Благодаря на всички за съветите. След като говорих с инсталатора ето какво се установи:
котела има вграден трипътник/задвижка, а в бойлера има сензор за температура. Изглежда от Юнкерс не са се скъпили. :] Става въпрос наистина за седмичен програматор, като ме увериха че можел да модулира мощността :ami:
Все още се чудя но май ще взема втория вариант с бойлера. confused smiley

LazarG ако може още еди въпрос относно програматора smiling smiley

Има ли нещо за което да внимавам или да настоявам да има в програматора? Ако тези за които си взел информация са по-добри, няма ли да е смислено да си сложа такъв?
Re: Моля за съвет за газови котли
02-04-2008 - 00:18:40
inging Написал:
-------------------------------------------------------
> LazarG ако може още еди въпрос относно
> програматора
>
> Има ли нещо за което да внимавам или да настоявам
> да има в програматора? Ако тези за които си взел
> информация са по-добри, няма ли да е смислено да
> си сложа такъв?


Щом този, който ти предлагат управлява модулацията, няма какво друго толкова важно да внимаваш. На Юнкерс ли е или някакъв универсален? Предполагам, че инсталатора ти знае какво да ти предложи и не смятам, че програматор за друга марка котли ще пасне по-добре от оригиналния! Днес ме изненадаха с интелигентността си семейство пенсионери (инженер и счетоводителка), които заявиха, че смятат да поръчат от стария модел котли (които са с 10% отстъпка до изчерпване на количествата), а икономисаните 250 лв да инвестират в по-добър програматор - безжичен, с напълно изнесени функции - от 395 лв, вместо стационарния, тъй като не могат да решат кое помещение да изберат за водещо - хола или кухнята! Е, разбира се за избора им е повлиял и факта, че са я виждали системата работеща тази зима у техни познати. Кой казва, че българския пенсионер нямал очи за хубавото, а само за евтиното?
Та inging - веднъж избираш, после или съжаляваш, или се наслаждаваш ! Успех!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-04-02 00:52 от LazarG.
Re: Моля за съвет за газови котли
02-04-2008 - 17:26:26
Днес
> ме изненадаха с интелигентността си семейство
> пенсионери (инженер и счетоводителка), които
> заявиха, че смятат да поръчат от стария модел
> котли (които са с 10% отстъпка до изчерпване на
> количествата), а икономисаните 250 лв да
> инвестират в по-добър програматор - безжичен, с
> напълно изнесени функции - от 395 лв, вместо
> стационарния......


.... Тя далаверата е златна clap: , браво на такива хора :ami:
.... Тия български пенсионери ли бяха? spinning smiley sticking its tongue out .... шегувам се!
Re: Моля за съвет за газови котли
02-04-2008 - 20:10:44
Благодаря,

май взех решение clap: взимам пакета с бойлера и програматора, все пак ме увериха, че Junkers е едно и също с Bosch, а те вярвам са сериозна фирма. winking smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
03-04-2008 - 08:29:08
inging, поздравления за избора - това е по-доброто решение, особено за голям апартамент като твоя! А изборът на оригиналния (и скъп) бойлер има следните предимства:
1) осигурява идеална съвместимост с "щракване" на една присъединителна клема
2) разполагаш с много мощна серпентина с което пък:
а) осигуряваш си безкрайно количество топла вода
б) осигуряваш оптимална работа на котела лятно време, когато бойлера е единствения консуматор на топлина - не се налага котела да включва/изключва, което води до икономия
Тук е мястото да кажа на omaripi, че винаги, когато му видя името се сещам за един рефрен от стара песен: " Не всичко е пари приятелю, не всичко е пари...". Четиристотин или хиляда лева в повече, вложени в подходящ момент осигуряват несравнимо чувство на комфорт и задоволство в продължение на 10 или 15 години - колкото е нормалният срок на експлоатация на котела! "Животът е кратък, вземи от него к'вот мой да носиш" - казват някои, а други - "Каквото си надробиш, такова ще сърбаш"! Успешен ден на всички! smoking smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
03-04-2008 - 09:43:23
LazarG Написал:
-------------------------------------------------------
> inging, поздравления за избора - това е по-доброто
> решение, особено за голям апартамент като твоя! А
> изборът на оригиналния (и скъп) бойлер има
> следните предимства:
> 1) осигурява идеална съвместимост с "щракване" на
> една присъединителна клема
> 2) разполагаш с много мощна серпентина с което
> пък:
> а) осигуряваш си безкрайно количество топла
> вода
> б) осигуряваш оптимална работа на котела
> лятно време, когато бойлера е единствения
> консуматор на топлина - не се налага котела да
> включва/изключва, което води до икономия
> Тук е мястото да кажа на omaripi, че винаги,
> когато му видя името се сещам за един рефрен от
> стара песен: " Не всичко е пари приятелю, не
> всичко е пари...". Четиристотин или хиляда лева в
> повече, вложени в подходящ момент осигуряват
> несравнимо чувство на комфорт и задоволство в
> продължение на 10 или 15 години - колкото е
> нормалният срок на експлоатация на котела!
> "Животът е кратък, вземи от него к'вот мой да
> носиш" - казват някои, а други - "Каквото си
> надробиш, такова ще сърбаш"! Успешен ден на
> всички!


И аз поздрававям inging, за избора му! Не защото е взел еди какво си а, защото е направил практичен и комплексен избор!

Към Лазар..... е сега колега ако ми кажеш, че са направили тия хора най-практичната инвестиция.... и са вложили над 3000 лева само за котел и дистанционно, които наистина ще ги избиват 10-15 години..... при положение че за половината от тези пари могат да получат и по ефективен котел и същият комфорт на дистанционно управление, които ще се избият за един сезон.... извинявай ама не става само с пари трябва и акъл! smoking smiley

За тебе кой е най подходящият момент да изхарчиш 1000 лева отгоре за нещо, когато можеш да получиш го получиш с по-добри харатеристики и по ефективно на цена от минус 1000 лв. winking smiley

Трябва да си прознаеш че Вайлант не са най-практичният избор, цената просто не покрива характеристиките на уредите, нито са най- икономични, нито най-безшумни, нито най-ефективни!

Сервизът им е уреден в голяма степен, но това май е единственото положително!

Колкото до цената на следпродажбеното обслужване.....аз ти предложих да сваляме картите и да вадим ценовите листи на резервни части! Да види гордият собственик на Вайлант, колко ще му струва само платката когато е-он му пуснат профилактично 330 волта в мрежата - примера е подходящ за българските условия....

Така че не ги хвали, тия инвестирали 100 единици пари за да получат 10 единици полза, трябва да се прави обратното, при инвестиция 10 единици да получиш 100 единици полза!

Поздрави и Успех на всички!
Re: Моля за съвет за газови котли
03-04-2008 - 17:42:42
Здравейте !!!
Имам следния въпрос. Предстои ми газификация на апартамент добре изолиран с площ около 90кв.м. Видях мнението Ви за много котли в целия форум, но се интересувам конкретно за един модел, който случайно намерих в един склад. Котела е Lamborghini, Inova L20 MC W TOP - произведен е през 2000 г. Видях, че е двуконтурен, с мощности 22,8 макс и 11,4 мин, при 70% от максималната мощтност разход - 2.53 куб.м/час. КПД на котела 90.5%. Предлагат ми го страшно изгодно и се чудя да ли си заслужава или да си търся нещо друго.
Благодаря предварително.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-03 20:24 от dropla.
Re: Моля за съвет за газови котли
03-04-2008 - 20:36:54
Iskam da pitam vsichki, znae li niakoi koia marka gazovi kotli e nai prodavanata za 2007godina v BG?
eto vi pravilen otgovor - IMMERGAS s oficialen vnositel AMAX GAS- nad 1700 broiki
Spiram s komentara za da ne vi prozvuchi kato reklama.
Re: Моля за съвет за газови котли
03-04-2008 - 22:34:00
Извинявам се...очаквах спецовете да дадат мнение!!! smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
03-04-2008 - 23:00:13
Ама omaripi, ти май сънуваш кошмари бе човек! По молба на inging му дадох препоръка кой от двата модела Junkers да предпочете, като се обосновах подробно! Не съм споменавал думата Вайлант никъде, ама ти се стряскаш като на сън. Купил си си евтин котел - ми хубу, ползвай го - никой не те закача. Не разбирам що се дразниш, като някой си купи нещо по-скъпо? Ама то си е за дразнене - вече втора зима се изтърколи, а българина не ще да повярва в най-добрия и най-евтин котел. Айде той няма опит, ама пустите европейци - и тях няма кой да светне за най-доброто, а тръгнали да купуват всякакви боклуци, само не и Теси. Те не могат да оценят, че няма друга марка котли, на която цялото произведено до сега количество да е в гаранция - ми те две години не са минали още! Колко струвала платката - платката си струва парите, защото не дефектира. Щом като знаеш - кажи колко платки има сменени за миналата година. Препоръчвам ти застраховка на жилището срещу 50 лв на година и нямаш проблеми с Е.ОН. Как да сравняваме цените, като нито знаем колко време ще издържи Тесито, нито знаем какви ще са цените на частите му след година-две или повече, когато ще се купуват (засега са без пари). Като си купувам автомобил не се интересувам колко му струва скоростната кутия, защото при правилна експлоатация смяна не се налага.

Quote

Трябва да си прознаеш че Вайлант не са най-практичният избор, цената просто не покрива характеристиките на уредите, нито са най- икономични, нито най-безшумни, нито най-ефективни!

Хора, не се връзвайте на понятия като "най-икономичен" и "най-ефективен"! Тези неща се измерват с КПД, който за този клас уреди е 92-93% - различава се с десети от процента по каталог, а една калпаво изградена отоплителна инсталация може да донесе загуби от десетки проценти, нали! Неефективната работа идва и от икономисване (непоставяне) на стаен термостат, седмичен програматор, външна сонда.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход