Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?

Публикувано от argonavt 
Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
08-08-2009 - 15:16:22
Здравейте , пускам тази тема защото мисля , че ще е интересна . Добре е да споделим впечатления и да изкажем мнения . Добре ще е ако пускаме и снимки.

Първоначално малко мйтап....

Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
08-08-2009 - 15:32:43
Браво, Арго за темата! *ok*
Само този туризъм обичам и съответно практикувам. С едно уточнение - селски, ама планински.
Току що се връщаме от такъв. Скромно, само 16 дни. clap:
Предчувствам, че ще стане интересен разговор.

Abu
Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
08-08-2009 - 15:36:29
Че то на планина туризмът е все селски, докато на море - само на Слънчев бряг и Златните...
Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
08-08-2009 - 15:48:41
Тц, не е така. Банско и Пампорово например са на планина, а да ти мязат на селски туризъм eye popping smiley

Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
08-08-2009 - 16:04:36
pepa bunardjieva Написал:
-------------------------------------------------------
> Браво, Арго за темата!
> Само този туризъм обичам и съответно практикувам.
> С едно уточнение - селски, ама планински.
> Току що се връщаме от такъв. Скромно, само 16 дни.
>
> Предчувствам, че ще стане интересен разговор.
>
>


Дано да стане. Хайде повлечи крак. Напиши няколко думи - какво те накара да отидете там , където бяхте , как изкарахте , какво видяхте и т.н. и ...... да не забравиш снимките ..... smiling smiley , те онагледяват най-добре.
Abu
Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
08-08-2009 - 16:33:32
Чакай сега - ти на кое викаш "селски туризъм"? Щото ако е за чалга и гъчканица, т.е. на селяни-туристи го докарват кат Съни бийч...

А сега сериозно:
Първо и достатъчно условие за добър селски, еко или природосъобразен туризъм - липсата на пътища!
Второ (недостатъчно) условие е да е на гъза на географията.
Нататък са производните на първите две - липсата на хора, на поминък, на друга инфраструктура (освен пътищата) и т.н.
Според мен няма място в България, за което да се каже, че е лишено от природа - навсякъде има какво да се види и може да се изкара приятно... стига да не е замърсено, но това е друг въпрос.
Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
08-08-2009 - 16:34:35
Арго,
Крайно време беше да отвориш такава тема! Поздравления! smiling smiley

Нека Пепа първо да разкаже, т.к. и са съвсем пресни впечатленията. Снимки и аз ще кача от там по-късно.

Пепи,
На Пампорово, даже ме заболя... Истината, не е там! Но, с много но...
Изобщо не се чувствах добре там.

Истински се отпуснах, когато спряхме за малко в Широка Лъка. И от там вече беше съвсем друго. Имайте предвид, че по принцип, водата ме влече. Щом пиша суперлативи сега, наистина атмосферата е била... дано не звучи превзето, но...космическа. Трудно се описва с думи. Някои неща трябва да се усетят, за да се разберат.

Дано наистина се получи разговор тук, без нападки, за да можем да бъдем полезни един на друг. Мисля, че ще се получи. Пепи е кадемлийка. smiling smiley
Abu
Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
08-08-2009 - 19:37:32
Ето едно полезно четиво:
цък

Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
08-08-2009 - 22:13:58
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Ето едно полезно четиво:
> цък


Аааа, измъчи ме с тая Минка!!! В тия жеги да ме караш да чета като алтава! Глобен си с една "Старопрамен"! /какво да се прави - вкус!/

eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley
Много наука, много нещо!!!

Тая Минка се оляла, турнала рамка на селския туризъм и.... нищо не останало от него.

В по-предния си пост беше на прав път/пътека/. Особено за географията и нейния, ще прощаваш, гъз. И като добавиш: раничка с хранителни запаси за 1 ден, лека екипировка, верен другар и съратник, птички, билки, рекички, мирис на токущо окосени високопланински ливади .......лелееееее, искам пак, връщам се отново!!! *beer* *beer* *beer*

Abu
Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
08-08-2009 - 23:36:22
Абе измъчи се, ама сега ти е по-подредено, нали? Аз, да ти призная, съм изкарал няколко семестъра в специалност туризъм, обаче въобще не помня кой ни беше специалният предмет, нито дали имаше такъв, камоли каква е класификацията... А сега поне е ясно за какво говорим. Според статията аз съм почитател на устойчив трипълS екотуризъм с приключенски елементи. Но и на селски не отказвам...
Доколкото схванах, през годините определенията търпят развитие, но есенцията е не да се докарат гражданята да си пият ракията на село, а да се създаде и поддържа (съхранява) и популяризира среда, в която това да е възможно неопределено дълго време. Вече според конкретния район са и различните концепции, съответно мерки, но най-общото е едно - на такива места се ходи като на гости. Знам, сега ще кажеш, че напълно според манталитета ни е гостът да се напука като прасе, да награби домакинята, да се сбие с домакина, да потроши посудата, да събуди махлата и да опикае двора... Да, ама се има предвид другият, по-културен аспект - да се споделя битът и ежедневието на хазяите (което ако се приема дословно, пак може да ни върне на предното, но нека сме идеалисти малко).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход