Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?

Публикувано от argonavt 
Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
21-08-2009 - 00:55:03
Моето виждане е,че селския туризъм като самостоятелен туристичеки продукт няма никакво бъдеще.Напъните да се развива без да е съпътстваща и договорена част на някои от елементите на индустрията-културен,спортен ,конгресен ,терапевтичен ,алкохолен и т.н. са хвърлени пари на вятъра!Най-важното за туристическия продукт е да се предлага целогодишно и да импонира на пазара! Туризма е пазар,т.е. продукта трябва да е търсен ,а не както си мислят кандидат- селскотуристическите мераклии ,че могат да спретнат нещо,дето си го харесват и веднага почват резервациите.Повечето въобще не са чували за бизнес-план и маркетингово проучване,щото нали си е селски туризъм няма нужда от такива усложнения -те си му разбират! *drunk*
Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
21-08-2009 - 01:11:41
Извинявай, не че аз съм изрядна, ама ще ми избоде очите ... Името на темата ......
"СелскиЯТ туризъм и т.н."

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
21-08-2009 - 10:10:22
Ели,май не ти се е сбъднала мечтата да станеш даскалица по български език и литература в някое основно училище!?
Има една стара българска поговорка "На всяко гърне-мерудия".....май не си я чувала :}
Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
21-08-2009 - 10:12:01
Парцалев,това с размяната на съпругите не е лоша идея........ама ги няма чернокожите и азиатците още по нашите села clap: :] :] :]
Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
01-09-2009 - 15:15:36

Фло,
И е така, и не е. Селският туризъм си го има вече. Просто, делът му е много малък.
Прав си, защото не става, всеки да купи една къща, да я спретне някак, и оттам нататък само приходи. Особено, ако това стане с кредити. Тогава, наистина е необходимо много повече от желание.
Зависи много, от това -къде е, какво ниво се гони.
Определено, обаче той си има своето място и като такъв, ориентиран не само към Бг туристи, а и към чуждестранните.
Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
01-09-2009 - 21:41:33
Muza!
Не мога да преценя твоето полу-съгласие и полу-несъгласие с моята теза!Аз от скоро работя в туризма-менижирам един сегмент на балнеотуризма-таласотерапията и конкретно засега една част от нея-алготерапията!Идеята е да има добра посещаемост и извън активния сезон на морския курорт!Както се казва в една реклама "Не става само с ядене..." Та дали е селски туризъм или горски си има правила и тънки и сложни механизми за работа и дори да предлагаш прекрасен туристически продукт достигането от туриста до него е много,много трудно нещо-изисква организация и професионализъм! *drunk*
Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
01-09-2009 - 22:28:09
Фло,smiling smiley
Ама що ми се караш! :]

Това, което ти менажираш, действително и със сигурност, не е за всяка уста лъжица.

Аз имах предвид друго. Ще започна с най-опростения вид. Пак ще се позова на Триград, не за друго, а защото макар и за малко, можах лично да видя, а не някой да ми разказва.
Та, там хората с които разговаряхме - баба, дядо и тяхната дъщеря - посрещат си туристи. Сутринта, мекички, катми, мляко от тяхната крава... Вечерта - пататник (така и не го опитахме, защото бяхме отседнали в Девин), пастърва...и каквото си пожелаеш. Хората сърдечни, усмихнати, само разговорите с тях те пренасят някъде другаде... Нямат реклама. В нета ги няма никъде. И как имат клиенти? Ами единия на другия... След като се прибрахме, дадох телефона им на мои познати. Звъннали, но тази къща заета. Обаче, веднага ги свързали с друга къща и там се настанили хората. Върнаха се страшно доволни. Те започнаха да разказват пък на други... Имам и снимки в вътре в къщата. Беше юли, а вече резервирана за Коледа и Нова година!!! Годишната им заетост е по-голяма от тази на морето.

Друг вариант - пак в този район - къща за гости, но едновременно с това организиране на уочинг - на птици, мечки... Имат и собствена конна база. Организиране на велотурове, проникване в необлагородени пещери...


Сега пък крайният вариант - лицето Х - тегли кредит - строи, прави го лъскаво, ама по средата, никакво. И оттам нататък да стои да чака туристи - няма да стане. Наистина.

А ти ми събуди любопитството. Би ли разказал малко повече, разбира се, ако имаш желание и ако ти се пише. Мисля, че ще бъде интересно и за другите.smiling smiley
Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
01-09-2009 - 23:33:08
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло,
> Ама що ми се караш!

> А ти ми събуди любопитството. Би ли разказал малко
> повече, разбира се, ако имаш желание и ако ти се
> пише. Мисля, че ще бъде интересно и за другите.

Извинявай,аз и като говоря хората мислят,че се карам-явно имам някаква деформация!
По отношение на алготерапията бих казал,че това е процедура на третиране с кафяви морски водорасли и то по-точно с екстракт от кафяви морски водорасли.Първата част включва мазане/лапа или маска/на цялото тяло и лицето с няколко милиметра дебел слой.Така се лежи 20 мин. и втората част е топла вана с течен екстракт от кафяви морски водорасли,пак за 20 мин.,следва душ и това е около час общо.Процедурите се правят в СПА-центъра към х.Добруджа на Албена,а зимата в грандхотел Фламинго -пак там! Цената е 40 лв.за 50 мин.чисто процедурно време!Какво правят морските водорасли?Морската вода е единствената течност на планетата,която има солеви състав сходен със солевия състав на човешката кръвна плазма.Морската вода е в списъка на кръвопреливащите средства от 60 години насам.Морските водорасли концентрират в себе си състава на морската вода в хиляди пъти и даже са богати на вещества, характерни за човешкия кръвен състав,например хепарина-главния кръвен антикоагулант! При водораслото това се нарича фукоидан,който е химичен аналог! Хепарина най-често го рекламират по телевизията за разширени вени в състава на Лиотон 1000!В природата сходните и еднакви състави си взаимодействат лесно и така в контакт с кожата се осъществява обмен на минерали и микроелементи и чрез кожата се приемат и допълват недостигащите или липсващи в организма-например органичен йод!Кожата пък е единствения човешки орган ,който е в пряка връзка с всички системи и органи на човека!Екстракта вкарва и минорни захари ,които модулират имунната ситема ,т.е. разширяват разпознаваемостта на чуждите за организма микроорганизми!Въобще тя темата е изключително обемна и аз само нахвърлях няколко съществени неща от ползата на алготерапията,като се стремях да ползвам разбираем популярен речник!Накратко морските водорасли повишават качествата на имунната система,улавят и изхвърлят токсините,подобряват клетъчния метаболизъм и вида на кожата!Дано съм бил полезен! Поздрави!
п.с. Забравих! Програмата се нарича Алговита!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-01 23:41 от фло.
Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
01-09-2009 - 23:50:20
А туй таласотерапията е нещо като телесотерапия ли?

Терапират ти телесата eye popping smiley :]

Напълно подкрепям Муза,
Селският туризъм трябва да си е селски, той нито е балнеотуризъм, нито е морски туризъм.
Едното ядене, ама на катми със сладко от горски плодове и чай от мащерка...ммммм, едното спане, ама във вехта къща с тикли на покрива, едната приказка, дето ще си кажеш със стопаните е нещо, което няма как да ти се случи на друго място.


Професионализъм -
достатъчно е широко скроен стопанин, който да извади на масата зимнината, домашната ракийка и домашно квасеното мляко.

Организация - появи ли се организацията, ще изчезне онова нещо, което топли душата.
Представям си в някое родопско село да се изсипе един рейс с тьотки от Русия...на селски туризъм...не, благодаря.

Моите представи за селски уикенд, защото дори самата думичка туризъм ми напомня за рейсове, пълни с народ, който препуска и трескаво пазарува сувенири, е за нещо спонтанно, обикновено, непретенциозно, неорганизирано....все едно отиваш на гости на баба си.smiling smiley

За организирания от професионалисти туризъм има други места.
Re: Селския туризъм - що е то и има ли почва у нас?
02-09-2009 - 00:16:44
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------

> Селският туризъм трябва да си е селски, той нито е
> балнеотуризъм, нито е морски туризъм.
> Едното ядене, ама на катми със сладко от горски
> плодове и чай от мащерка...ммммм, едното спане,
> ама във вехта къща с тикли на покрива, едната
> приказка, дето ще си кажеш със стопаните е нещо,
> което няма как да ти се случи на друго място.
>
>
> Професионализъм -
> достатъчно е широко скроен стопанин, който да
> извади на масата зимнината, домашната ракийка и
> домашно квасеното мляко.
>
> Организация - появи ли се организацията, ще
> изчезне онова нещо, което топли душата.
>
Да,приятелю твоята гледна точка е гледна точка на туриста! Тука обаче си говорим за широкоскроения стопанин,който като ти извади зимнината и останалите вкусотии и ти му ги изплющиш,трябва пак да пълни зимника и да си докарва средноевропейски месечен доход на всичкото отгоре! Дали е селски или някъкъв друг вид ,туризма е бизнес и затова дали има или не почва у нас единствената страна от която трябва да се гледа този въпрос е как се прави тоя бизнес!Става въпрос за пари уважаеми,а не за сладко от горски плодове и чай от мащерка!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход