Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

от един друг форум

Публикувано от Невидимко 
Re: от един друг форум
20-06-2009 - 01:47:34
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками,
> Много внимателно те прочетох... Виж, Жикев го
> разбрах от половин дума. Просто, защото ми е
> минавало през главата. Тя, наистина е много
> обширна тема.
>
> Марковият алкохол и въобще алкохола - доста
> особена стока...
>
> Колкото до твоя познат с детското. Направих му
> една бърза, груба сметка на база оборота, който
> прави и на база, че оборотите се сриват
> стремеглаво надолу. Много скоро, ще узрее, че е
> по-добре да се откаже от икономия на мащаба ( това
> е веригата, която е направил) и ще се ограничи с
> един, евентуално и сам ще си работи... И ще му
> олекне, ама много ще му олекне...нищо, че се е
> свил....

Не знам защо мен не можеш да разбереш- може би, защото не си тръгнала от най- ниската стълбичка- на изпълнителя, когото не са наели да мисли и разсъждава, а да работи това, което му кажат. Аз съм тръгнала оттам. И съм работила както на конвейр и на бройка, така и специализирана работа по план и разписание. После работа, изискваща инициативност, комуникативност и т. н. За радост, първите ми стъпки в брокерството бяха във фирма на собственик, изхранващ цялата си фамилия, барабар с внуците, от работата на няколкото служителя. Цялото семейство се явяваха шефове с единствено задължение - дишане във вратовете на подчинените. И символично заплащане за работа без почивен ден. Така разбрах какво не бива да правя когато започна собствен бизнес, ако не искам да потъна в един момент.
А юнакът с детското- само единият магазин е 4м. висок, с рафтове догоре, дълбок около 15м. и широк толкова. Нафрашкан със стока каквато се сетиш. На смяна работят по две черноработнички, които трябва като маймуни да се катерят по стълбата да свалят , показват и подреждат стока, да влачат от улицата кашони с креватчета, да ги сглобяват в магазина, да чистят и мият и да правят оборот. Това- от 9.30 до 19.30, в делник и празник. Ще ми се да го видя как работи една седмица и колко ще му е олекнало.
Не мисля, че има значение вида на стоката.......smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход