Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

от един друг форум

Публикувано от Невидимко 
Re: от един друг форум
15-06-2009 - 20:29:54
Тук е мястото да напомня, че камелия недоумяваше, кое щяло да накара народа да продава под себестойност. Ще си спестя коментара, къде може да си завре 96%-ната собственост...
Re: от един друг форум
15-06-2009 - 20:43:07
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Поне 10 пъти съм писал тук: сумата от месечните
> вноски по заемите ви не трябва да са повече от 1/3
> от месечните ви доходи !!!

Аз бих добавил и условието да става дума за СТАБИЛЕН доход или поне такъв, с бекъп вариант. Едно е доход от 3 хил. лв , формиран изцяло от заплатата на мъжа, а съвсем друго е пак 3 хил. лв, но съставен от по хиляда лв заплата за мъжа и за жената + хиляда лв странични доходи. В първия случай падаш чак до дъното на пропастта, а в другия - леко се снишаваш. Разликата е огромна.

Re: от един друг форум
15-06-2009 - 21:25:20
decho Написал:
-------------------------------------------------------
> Изпратено от: greenbul (IP съхранено)
> Дата: June 15, 2009 06:49PM
>
> ай сиктир. купили кола с парите дето аз съм внесъл
> в банката. Хич не ми е жал. Хората бяха
> предупредни за наличието на чудовищен балон. Защо
> вземат заеми при това положение. Сами са си
> виновни!
>
> Господи колко дребно, жалко човече си...просто не
> мога да повярвам на очите си...скапаняк!
>
>
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 06/15/09
> 08:36PM от decho.

Така де няма сега да ревем за всеки изпаднал ипотекар. Тази черта на българина много ме дразни - "дайте да не изпадаме в крайности". Всеки се прави на добър и състрадателен. Престанете смешни сте. Само един безотговорен родител може да постъпи така. Това е все едно да тръгнеш в планината по къси панталони и с един сандвич в джоба. Къде остана прословутото българско трудолюбие и спестовност. Няма в банковата си сметка пари за поне година напред ама барабар петко с мъжете на нова кола ще си вози дупето. За туй маймунката преди да си пъне нещо в устата първом си го пъха отзад за да види дали ще излезе.

П.С. А брокерите дето набалончиха цените и докараха хиляди семейства до това дередже да не се обаждат защото заради тях децата в това положение. Ние поне предупреждавахме за чудовищния балон, докато вие раздавахте розови очила.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-15 21:29 от greenbul.
Re: от един друг форум
15-06-2009 - 21:32:17
avatar
Така ще е в джунглата Бг. Тепърва ще се водят епични битки за оцеляване. Ама главните виновници ще си пекат увисналите, космати шкембета на някоя яхта в Мармарис с паричките на тези хора. Въпросът е - длъжни ли бяха да им ги дават?!

Към всички състрадатени и съпричастни към трагедията на младото семейство с новия автомобил и мебели: Познавам доста цигански семейства с повече деца. В окаяно положение.

Вашите състрадателни коментари към тях?!
Re: от един друг форум
15-06-2009 - 21:33:38
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
За туй маймунката преди да си пъне нещо в устата първом си го пъха отзад за да види дали ще излезе.

Тъй де, сега народът ще си вземе поука. Ще ставаме свидетели как хората ще започнат да си пъхат ипотекираните апартаменти отзад.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-15 21:39 от Scyther.
Re: от един друг форум
15-06-2009 - 21:40:55
Миналата година ноември месец някъде ви обяснявах нещо за "колективната съдба".
Сега...разбрахте ли какво имах предвид...Грешните решения дори на част от групата вкарва в блатото цялата група,започвайки от най-свързаните и стигайки до най-далечни участници...дето дори идея си нямат за какво става въпрос.Това извежда на преден план нуждата от механизъм,който да предпазва индивидуално всеки участник от грешни решения.
Re: от един друг форум
15-06-2009 - 22:03:25
Мдааа...ама не...оня ден майка ми харесала някаква сушилня...иска да си я купи на изплащане за една година и се интересувала каква ще е схемата,за да може да изплаща вноските с пенсията.От банката като направили сметката,и казали,че отговаря на условието за доход.Условието било много просто...след плащане на вноската на кредитополучателя да му остават 60 лева/месец.

Това е в момента!
60 лева на месец...за какви механизми говорим? *huh*
Re: от един друг форум
15-06-2009 - 22:17:56
безумие *xxx*
Re: от един друг форум
15-06-2009 - 23:22:00
аз съм казвал че- щастието на един се гради върху нещастието на друг,лошото е че процента на първия е много по-голям от процента на втория *beer*
Re: от един друг форум
15-06-2009 - 23:32:02
Невидимко Написал:
> salvador Написал:
> Ами точно за това говоря, да вземе някоя
> депутатска чутура да и светне чевената лампичка и
> да прокара проектозакон, който в твоя случай
> примерно на базата на схема да ЗАДЪЛЖИ банката да
> каже НЕ на майка ти.

Във Франция през 2006 имаше проекто-закон за предотвратяване на свръхзадлъжняването и създаването на централизиран регистър на заемите (към централната банка), но още не са го приели. Засега има неписано правило за 33% задлъжняване. [www.senat.fr] [www.debats-parlementaires.fr]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход