Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

от един друг форум

Публикувано от Невидимко 
Re: от един друг форум
17-06-2009 - 13:56:05
Що го нападате гринбула...???
Могъл е,помогнал е.Предотвратил е вземането на неизгодно в перспектива решение.Останалите...какво...не виждахте балона ли?
Re: от един друг форум
17-06-2009 - 14:27:12
Значи регистрирах се само за да дам мнение по темата. Блеенето на камелия не се издържа просто smiling smiley

Greenbul е абсолютно прав!

Всеки човек, който носи глава на раменете си е задължен да я използва, за да мисли! Не за красота! Особенно ако има деца, независимо дали са 1-2-3 или 4!

Той е длъжен да мисли до какво може да доведат действията му, особено ако става дума за такива с дългосрочен ефект от 20-30 години!

Да купиш апартамент на цените от миналата година, когато имаш деца (респективно разходи свързани с тях в близките 10-20 години и си само на заплата) е висша форма на безотговорност! Няма друга дума!

Безотговорност! Набийте си я в главите! Най-вероятно са гледали (нищо чудно жената да е мрънкала "дай да купим, кредит се изплаща, наем-не"winking smiley рекламите за Данчо, па-па-па, и са слушали някой незнаен брокер-лешперин, който е казвал "купувайте, те ще растат" !

Останалото се нарича естествен подбор на идиотите (извинявам се, но друга дума няма), купували пещери за по 1600 Е/м2 (казвам 1600, защото като махнеш терасите, мазето, спирката на автобуса, парапетите и первазите толкова излиза). Историята с колата я забравяме, защото ако е лизинг автомобила се продава (много ми е интересно да се каже марката и цената), купува се един пасат комби 95-96, за 2-3000 лева и проблема е решен.

Повтарям, ако някой е толкова безотговорен, трябва да си понесе последствията.

Мрънкането за горките деца, и как деца не трябвало да се оставят, та-та-та-та си е проява на още по-висше лицемерие от ментални джуджета като камелия, които мрънкаха, че цените на пещерите щели само да растат!

Много още може да се каже по темата, но вижте САЩ! Там даваха, ако искаш вземай, но ако не можеш да връщаш - страдаш. Да си мислил. Тук е още по-зле! Как може да не си четете договорите, в които пише, че дължиш разликата между кредита и цена в момент на продажба?

Тепърва ще се формира кредитна култура в България, и както всичко останало - няма да е по лесния начин. Защото 2-3 месеца след изборите, когато развържат ръцете на банките да прибират жилища и да продават каквото има друго на Данчо с кредита, ще се види кой колко се е разпростирал извън чергата си.

Айде че много стана писането!

п.с. Под лицемер най-малко имам предвид greenbul, а някой други индивиди. Държа това да е ясно, за не бъда разбран погрешно. И има един лаф - "колкото по-зле, толкова по-добре" - ужасно валиден е за нашата нация.

п.п.с. Камелия smiling smiley Ако има някаво възмущение, това е относно факта, че greenbul каза истината, а ти кудкудякаш типично в стила "ти го плюеш, то се прави, че дъжд го вали". Иначе изобщо не ми пука за хората дърпали кредити, както казах - всеки има глава на рамената си, и носи отговорност за действията си. Обаче никой няма да спечели от това, че гниди като тебе потапят истината в л**на. Виж да не стане като в Англия дето брокерите наемат охрана...че форума къде анонимен, къде не, но хората които си излъгала и са купили ще ти потърсят отговорност smiling smiley

със здраве!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-17 17:27 от tazoobrazni.
Re: от един друг форум
17-06-2009 - 15:40:53
Тазообразни,
Лицемерие, е това, когато мислиш едно, а действаш друго. Т.е. не си убеден, но поради очаквания на други, за да им се харесаш, афишираш съпричастност. След като, поради една или друга причина изчезне това очакване, изчезва и съпричастността. Спират и действията, свързани с нея. Това е лицемерие.

В този смисъл, си прав относно Грийнбул...
Той е много краен. Неприемливо за мен, краен, и винаги ме е провокирал да вляза в спор с него. Не съм приемала и не я приемам неговата крайност...Често я приемам, като нечовечна.
Но със сигурност, не е лицемер.
smiling smiley
Re: от един друг форум
17-06-2009 - 16:32:58
avatar
tazoobrazni Написал:
-------------------------------------------------------
> Значи регистрирах се само за да дам мнение по
> темата. Блеенето на камелия не се издържа просто
>
> Greenbul е абсолютно прав!
>

Хи, хи, хи! Значи, регистрира се под нов ник, за да излееш благородното си възмущение! Едно време така скачаха разни комитети на съвестните граждани, за да заклеймят някой, посмял да нерече нещата със собствените им имена. Как нещо свястно и ново не прехвана, не знам............... :]
Ама пък, точен ник си си избрал! *ok*
Re: от един друг форум
17-06-2009 - 21:17:28
Цитат:

> Мрънкането за горките деца, и как деца не трябвало
> да се оставят, та-та-та-та си е проява на още
> по-висше лицемерие от .....

Това може да бъде написано само от 60-годишна девственица, чийто химен вече затруднява походката й......
Re: от един друг форум
17-06-2009 - 22:34:26
От един друг форум:

писна ми (17.06.2009 г. | 10:50ч.)
България е кенеф, не издържам повече в тая дупка







Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-17 22:46 от general.
Re: от един друг форум
17-06-2009 - 22:47:59
И все пак във връзка с конкретната тема: 4 деца, това е многодетно семейство. А за много детните семейства законът не предвиждаше ли специални привилегии? Имаше такова нещо в един момент... И освен това при съкращаване и назначаване на работа нямаше ли някакви специални съображения при утежнени семейни обстоятелства.

Изобщо към многодетните семейства държавата полага /или -полагаше?/ специални грижи - трябва да потърсят някакви права в отношение.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-17 22:49 от general.
Re: от един друг форум
17-06-2009 - 22:55:03
От цитирания в поста на Невидимко форум:

Защо за толкова години не взеха най доброто от другите,които имат стабилни системи за соц.защита?Ще ви споделя как е в Дания.За пръв път видях щастливи,усмихнати и спокойни хора при новината че са съкратени!В какво се крие тайната?Рядко тук ще откриеш човек,който да не е член на двата най-големи синдиката.Минималния членски внос е 50-55 евро месечно.Срещу този минимум получаваш правна защита при евент.труд.спорове с работодателя,ежегодни преговори с работодателя за по-висока часова ставка,мн.други плюс застраховка "злополука"-24 часа.Срещу още 60 евро на месец ,което е по желание,членуваш и в така наречената А-каса.Тази каса ти осигурява при съкращение 80% от заплатата,която си получавал в момента на съкращението,и всичко това в продължение на 4 год,като през това време ти се търси и предлага работа,евент.курсове за преквалифик. и т.н.

Аз съм член на "ДАНСК МЕТАЛ" от първия ден в който започнах работа тук и плащам пълният чл. внос-130 евро.това беше преди 2 год,когато никой не знаеше че ще има криза,но се вслушах в съвета на добри хора и не съжалявам.Сега кризата е и тук,всяка седмица има съкращения,но хората приемат всичко с усмивка.
Какво е пречело в БГ да бъде приложена подобна система,в по малки вноски,разбира се?




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-17 22:57 от general.
Re: от един друг форум
17-06-2009 - 23:05:12
Re: от един друг форум
17-06-2009 - 23:16:11
Много добри хора имало тук,а на улицата всички едни такива намръщени *huh* .Само да напомня , че почти всички роми имат по 3-4 и повече деца и са взели от всяка банка която не им е отказала-кредити,карти,лизинг и никой почти не внася погасителните вноски!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход