Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Към брокерите ??? Чии интереси защитавате

Публикувано от Санитар 
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
12-05-2009 - 14:21:20
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
12-05-2009 - 14:39:02
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками, цената стои на 35 защото и на 24 да стои е
> все тая. Нямаме пазар!
> И на 20 да го пусна и на 15 все тая .
> Логиката ми е следната:
> 35к стои добре сред конкурентните имоти.
> Потенциален купувач със сериозни намерения ще
> забележи имота.
> Същия с оглед на състоянието на пазара няма начин
> да не очаква коментар.
> Ако е на 24 и това ми е долната граница, как ще му
> напрявя кефчето да ме "срине" .
> Как мога да съм сигурен, че долната ми граница не
> е прекалено ниска и няма възможност за 28к
> примерно?
>
> Посредника, който ме обслужва не е задължително да
> знае това, което знам аз. Причината е проста, не
> мога да бъда сигурен, че получавайки информация за
> цената на, която съм готов да направя сделка няма
> да се използва дори и подсъзнателно срещу
> интересите ми.
>
> ..... това с цената не се коментира, някакси не
> върви в момента, купувачите се разочароват
> , а аз искам да са хепи .....
>
> Да се върнем на примера.....
>
> Относно офертната цена 85к, ако тя стои добре на
> пазара и е защитена защо да не седи?

>
> Героиня няма ка да си в тази ситуация, морала
> според мен и Минаваща казва следното:
> "Какво прави посредника ли? Ами среща двете страни
> да си хортуват. Не са в детската градина. Брокерът
> има задача да се осъществи сделка на условия,
> изгодни за двете страни. А двете страни ще се
> договорят, ако искат. Ако не - няма сделка. Просто
> е."

Ако си прочетеш поста внимателно, ще видиш, че е пълна каша.smiling smiley И че наистина не познаваш брокерския занаят.
Наистина ли искаш да продаваш?
На зор ли си?
Ако продаваш " по принцип", имаш цена, под която няма да слезеш. Имотът ти, според теб, коя цена "защитава" с качествата си? Мегданът за пазарлък, трябва ли да е над 30%? Не и ако състоянието ти е различно от това *drunk* ........
Ако си в безизсходица е друг разказ............
Когато нямаш пазар, коя цена стои добре сред другите? Равната на тях, или по- ниската? И с колко по- ниска?
И съзнателната, и подсъзнателната мисъл на посредника е да стане сделката. А тя е резултат на свободно и волево действие на двамата клиента. Няма как насила да ги накараш- трябва да са доволни от условията, за да я финализират.......и да си платят комисионите.
А това, което цитираш, може да го напише или псевдо- брокер, или някой, с един месец стаж, когото пускат само да показва имотите............

пп Какво неморално виждаш в това, на единия клиент да спестя 13 000Е, а на другия да осигуря 7000Е горница?spinning smiley sticking its tongue out
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
12-05-2009 - 16:54:55
пп Какво неморално виждаш в това, на единия клиент да спестя 13 000Е, а на другия да осигуря 7000Е горница?

В разпределението Ками виждам

Както може да е 13 000 /7000, така може и да е 10 000/10 000
Може и 7 000/13 000
Основната ми и необорима мисъл е че ако посредника взима отношение спрямо договарянето на цената, договарянето кой колко за прехвърлянето на собствеността и т.н. и в същото време представлява двете страни по сделката е ненормално поне за мен!
Морално би било ако прдупредиш страните участници за възможността да се създаде конфликтна ситуация.
В случай, че те си се договарят не, виждма грижа - обслужваш сделката внасяш яснота в процедурите, тичаш за документите и т.н.
Поздрави
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
12-05-2009 - 17:12:07
[[i]b]Основната ми и необорима мисъл е че ако посредника взима отношение спрямо договарянето на цената, договарянето кой колко за прехвърлянето на собствеността и т.н. и в същото време представлява двете страни по сделката е ненормално поне за мен! [/i][/b]

Виж сега. Посредникът по принцип не е длъжен да участва в преговори за цена. Може да участва със съвети. Аз лично си разрешавам да давам лични мнения на клиентите. Ако продавачът много надува цената - ще му го кажа лично. Ако купувачът се цигани за пари, които знам, че има, и имотът си заслужава парите - също ще му го кажа лично. Но и в двата случая ще завърша с :" Това е Ваше решение". И си е факт - ако искат - ще чуят съветите ми, ако не - няма.

Между другото - не знам защо НИКОЙ не се сеща, че и когато брокерите са двама отделни за двете страни - стремежът да има сделка е (нормално!) еднакъв. И ако приемем, че брокерът е някакво гадно животно, което прави всичко възможно само и само да има сделка - КАКВО БИ ПОПРЕЧИЛО И НА ДВАМАТА да НЕ защитават интереса на клиентите си и да се стараят НА ВСЯКА ЦЕНА да стане сделката? В този смисъл - зависи ЕДИНСТВЕНО от коректността на брокера - бил един и на двете страни, или двама отделни. И пак в този смисъл - не може да има конфликт на интереси при един брокер и на двете страни, стига той да е свестен.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-12 17:13 от Минаваща.
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
12-05-2009 - 18:56:59
Минаваща Написал:
-------------------------------------------------------

И ако приемем, че брокерът е някакво
> гадно животно, което прави всичко възможно само и
> само да има сделка - КАКВО БИ ПОПРЕЧИЛО И НА
> ДВАМАТА да НЕ защитават интереса на клиентите си
и
> да се стараят НА ВСЯКА ЦЕНА да стане сделката? В
> този смисъл - зависи ЕДИНСТВЕНО от коректността на
> брокера - бил един и на двете страни, или двама
> отделни. И пак в този смисъл - не може да има
> конфликт на интереси при един брокер и на двете
> страни, стига той да е свестен.


А да сте чувала за комисионнна за брокера на купувача която е процент от намалението на цената ...а ?
:]

Тогава кой чии интереси ще защитава ...а ? winking smiley
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
12-05-2009 - 20:15:44
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> пп Какво неморално виждаш в това, на единия клиент
> да спестя 13 000Е, а на другия да осигуря 7000Е
> горница?
>
> В разпределението Ками виждам
>
> Както може да е 13 000 /7000, така може и да е 10
> 000/10 000
> Може и 7 000/13 000
> Основната ми и необорима мисъл е че ако посредника
> взима отношение спрямо договарянето на цената,
> договарянето кой колко за прехвърлянето на
> собствеността и т.н. и в същото време представлява
> двете страни по сделката е ненормално поне за
> мен!
> Морално би било ако прдупредиш страните участници
> за възможността да се създаде конфликтна
> ситуация.
> В случай, че те си се договарят не, виждма грижа -
> обслужваш сделката внасяш яснота в процедурите,
> тичаш за документите и т.н.
> Поздрави
>

Ще се опитам най- кратко и ясно да обясня. Ще ги къткам, клиентите и ще им помогна да избегнат подводните камъни, за да сключат сделката с чувството, че интересите им са защитени.
Това ми " кътане" няма нищо общо с обстановката и начина на действие при един търг.
Разбира се, че ако договорката им върви гладко и приключи успешно без намесата ми, няма проблем............
Ако се зададе конфликтна ситуация, няма да ги предупреждавам, а тактично ще помогна да се преодолее........smiling smiley
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
12-05-2009 - 20:20:05
avatar
status Написал:
-------------------------------------------------------

> А да сте чувала за комисионнна за брокера на
> купувача която е процент от намалението на цената
> ...а ?
>
>
> Тогава кой чии интереси ще защитава ...а ?


С това изби рибата! Кой е този глупак, който ще изпусне питомното, за да гони дивото? Заради някакви жълти стотинки, трябва да си дебил, че да застрашиш сделката........ spinning smiley sticking its tongue out
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
12-05-2009 - 21:34:50
Лекичко ти е слаба математиката... дори аритметиката.
За да взема 100 евро комисионна повече - трябва да държа разлика в цената от ...4000 евро!!! Мислиш ли, че за 100 евро някой брокер ще си прави труда да проваля сделка? Или за 200? Вместо да вземе например 2 000? Смешно е дори да си го помислиш...
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
15-05-2009 - 23:04:27
Ето един пример за "защита" този път го играем с наем winking smiley ;

Морето извън сезона, два терена за стопанска дейност пуснати в нета от собственик.
Звъни посредник, идва гледа може ли да ги работиме може /обаждането е имам клиент/ комисионна има ли има.
Посредника изчезва през това време единия обект се дава за втория се появява наемател. За да започнат да работят обектите трябва време, казвам като уточнение! Всичко е 6+ наема го но вече сме в сезона а обекта тепърва трябва да се оправя. В последствие наемодателя разбира, че онзи посредник с който започнах е бил ангажиран от наемателя /който наема обекта му сам/ да му търси обект но е заведен на друг а не на този /този изобщо не му е предлаган!!!/ Разбира се и защо. От другия обект в продължение на пет години посредника ще лапка /няма лошо в лапкането да не мисли някой, че съм против / smiling smiley по една прилична сума!
Всичко е много гот само дето нашия наемодател потърсен от посредника е вътрешно една солидна сума. Не е много във връзка с темата но си е пример за интереса и до какво води той.
Някой ще каже хора всякакви аз от сега искам да му кажа..... интереса клати феса.
Посредника в горния случай си е свършил работата, клиента е наел това което му е предложил, но в последствие е наел и това, което НЕ МУ Е ПРЕДЛОЖИЛ!!! Защо го е спестил на клиента си отговорете си сами. Правилно ли е постъпил? Не мисля.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход