Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Към брокерите ??? Чии интереси защитавате

Публикувано от Санитар 
Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
09-05-2009 - 12:31:54
За чии интереси работите.

Въпроса ми е провокиран от тема пусната в клуб за недвижими имоти , който аз модерирам.

Чии интереси защитават брокерите

най интересен е този пасаж :

И понеже питаш аз как постъпвам, ето ти - ако продавача поема целия комисион, ще покажа имота на обадилият се, ще му направя всички проверки, ще му доведа сделката докрай, ако - не, няма да му го покажа.

Въобще кога ще въведете морален и етичен кодекс във вашата професия, за да не се обръщат с погнуса хората като чуят "брокер"
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
09-05-2009 - 12:40:50
Пич, сигурен ли си, че разбираш достатъчно ясно смисъла на онова, за което се опитваш да говориш?
Само за сведение - "морален и етичен кодекс" е жива тавтология......
Иначе си прав - има проблем в тая област. Нещата се свеждат до това да се спазват определени ясни, общоизвестни и разумни / общоприети/ правила на професионално поведение. Тази е основата на морала във всеки един занаят - в брокерския - също.
Докато въпросната система от правила не бъде публично формулирана и институционално установена - съмненията в порядъчността на брокерите ще останат.
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
09-05-2009 - 13:39:58
Много ясно, че защитават собствените си интереси! Очаквам нападки smiling smiley
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
09-05-2009 - 14:33:44
avatar
FILIP_M Написал:
-------------------------------------------------------
> Много ясно, че защитават собствените си интереси!
> Очаквам нападки


По- скоро ти трябват разяснения, нищо че въпросът е елементарен.
Всеки защитава собствените си интереси- винаги и без значение дали е на работа, или в почивка. Когато си в сферата на услугите, собствените интереси са защитени най- добре, когато клиентите са доволни. Тогава ще се отблагодарят по каналния ред и ще ти платят за положения труд. В твойта работа не е ли така? Стига да не си в държавната или общинска администрация, трябва да си разбрал, че интересът ти диктува да работиш добре. smiling smiley
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
09-05-2009 - 14:38:28
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
09-05-2009 - 16:43:59
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> FILIP_M Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Много ясно, че защитават собствените си
> интереси!
> > Очаквам нападки
>
>
> По- скоро ти трябват разяснения, нищо че въпросът
> е елементарен.
> Всеки защитава собствените си интереси- винаги и
> без значение дали е на работа, или в почивка.
> Когато си в сферата на услугите, собствените
> интереси са защитени най- добре, когато клиентите
> са доволни. Тогава ще се отблагодарят по каналния
> ред и ще ти платят за положения труд. В твойта
> работа не е ли така? Стига да не си в държавната
> или общинска администрация, трябва да си разбрал,
> че интересът ти диктува да работиш добре.

Макар че напълно подкрепям казаното от Камелия, бих добавила само, че и от клиент до клиент има огромна разлика. В сферата на услугите, предлагащият такива понякога има и воля и желание да си свърши добре зработата, но ако въпреки това не успее (поради много причини, най-вече, защото в услигете често не си сам, а зависиш и от 2-ри и 3-ти лица) тогава има клиенти които не биха оценили положените усилия, ако не е "станала работата", дори биха те нахокали, дамгосали като некадърен и т.н. Има, обаче и други които съдействат и влизат в положението, оценявайки реално нещата. Едно е сигурно, че когато предлагаш услуга, продаваш стока или по какъвто и да е начин участваш на пазара в първо лице, следва да си максимално почтен, ясен и точен с клиента и предварително да си разяснил нещата.
Има една стара притча. Не ми се пише много, но си заслужава да я разкажа в контекста на темата.

В един оживен град пристигнал търговец на мляко и най-важното за него било да забогатее възможно най-бързо. Всяка сутрин той пълнел една голяма делва с мляко, но наливал само до половина, а другата половина доливал с чиста вода. Бързо забогатял търговеца с тази дребна хитрина. Другите не можели да се похвалят със същото, защото честно продавали чисто мляко. Натрупал богатството си той и решил да се завърне вродното си селце, да си направи голям дом и да живее охолно до края на дните си. Метнал на рамо чувалчето с жълтици и се качил на кораба, готов да потегли. Точно в този момент изникнала от някъде палава маймунка. Грабнала чувала с жалтиците от ръцете му, покатерила се на най-високото на мачтата, развързала чувала ... и започнала да хвърля жълтиците една по една. Една хвърляла на търговеца, който си късал косите отдолу на палубата, после една в морето, една на търговеца, една в морето ... и така докато съвсем опразнила чувала. Тук историята свършва.
Водата при вода отишла ... останало само честно спечеленото.

Внимавайте за същата тази маймунка, появява се изневиделица, а каква ще я свърши - никой не знае ... маймунска й работа! smiling smiley

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
09-05-2009 - 17:31:42
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> FILIP_M Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Много ясно, че защитават собствените си
> интереси!
> > Очаквам нападки
>
>
> По- скоро ти трябват разяснения, нищо че въпросът
> е елементарен.
> Всеки защитава собствените си интереси- винаги и
> без значение дали е на работа, или в почивка.


Ами да,всеки защитава собствените си интереси,аз к'во по-различно съм написал??? Ама ти разви темата,като за в час по литература smiling smiley И не ми трябват разяснения по този въпрос, а приемам пари в брой! Ай чао,че имам важна работа *drink2* *beer* и др.
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
09-05-2009 - 17:35:27
Вярвам в поговорки , ама тази как ви звучи - от имане глава не боли. *ok*
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
09-05-2009 - 17:37:56
Звучи ми много добре *ok* *beer*
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
09-05-2009 - 17:41:34
Elissa,тая маймунка ще да е от някой цирк и дресьора и е водолаз и правят нек'ви шашмалогии или пък търговеца е имал борчове към Нептун и он си ги е взел smiling smiley Ай,че работата *drink2* *beer* не чака.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход