Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Към брокерите ??? Чии интереси защитавате

Публикувано от Санитар 
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
11-05-2009 - 22:39:19
Добре де, нали напоследък Адрес работи точно по този начин? Великата агенция? Слагат си 6% комисиона и си я прибират цялата от продавача. Какво толкова?
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
11-05-2009 - 22:42:28
Ще ти разиграя реален пример все едно, че съм от двете страни "защитаващ". Имаме имот. Купувача много го харесва и го иска готов е да плати 72к продавача е на офертна цена 85к, какво прави посредника?
При положение, че знае колко е готов да плати единия и знае, че другия има предпоставки да слезне на 65к?



Какво прави посредника ли? Ами среща двете страни да си хортуват. Не са в детската градина. Брокерът има задача да се осъществи сделка на условия, изгодни за двете страни. А двете страни ще се договорят, ако искат. Ако не - няма сделка. Просто е.
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
12-05-2009 - 07:42:23
Ти бил ли си поне веднъж в клуб НИ в дир-бг? Ако прочетеш модератора там какви смешни мнения пише - няма да го защитаваш. Не знам дали е същия, който тук пише, ама онзи е тотален смешник. Кой го е сложил - не знам. Някъв смешник, бута се непрекъснато да дава мнения, които нищо не струват. така че, ако е баннал някого-значи баннатия знае повече от мода и оня се дразни от това.
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
12-05-2009 - 10:35:32
Минаваща Написал:
-------------------------------------------------------
> Ще ти разиграя реален пример все едно, че съм от
> двете страни "защитаващ". Имаме имот. Купувача
> много го харесва и го иска готов е да плати 72к
> продавача е на офертна цена 85к, какво прави
> посредника?
> При положение, че знае колко е готов да плати
> единия и знае, че другия има предпоставки да
> слезне на 65к?
>
>
> Какво прави посредника ли? Ами среща двете страни
> да си хортуват. Не са в детската градина. Брокерът
> има задача да се осъществи сделка на условия,
> изгодни за двете страни. А двете страни ще се
> договорят, ако искат. Ако не - няма сделка. Просто
> е.

Много, точно и добре казано!
Посредник, който е довереник на две страни с протовоположни интереси, не трябва да използва получената в процеса на работа информация, която би помогнала на едната или другата страна да вземе превес в преговорите - с две думи среща ги и гледа мача.
Или да я използва наличнат му информация за реализация на сделката, за да постигне своя унтерес - сделка да има!
За да са коректни отношенията, може би посредника при първоначалното запознаване на клиента с условията на работа трябва да го уведоми, че има вариант в който купувача може да се окаже негов клиент и да не му бъде предоставяна информация на какви нива под офертната си цена би сключил сделка.
Това е заложено и в работния документ стандартизиращ дейноста на агентите по недвижима собственост на територията на ЕС.

Поздрави Минаваща
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
12-05-2009 - 10:36:56
Съветвам всички пишещи тук да прескочат в дир-а , ще се забавляват много с този тъпанар дъвката, няма тема, която да не е обърнал в оплюване на брокерите, точно както прави тук, как ще го сбъркаш!
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
12-05-2009 - 10:57:26
хе хе
сега да разкажа една случка от близките месеци, докато си трсех нова квартира.
звънкам на един брокир и се уговаряме за среща пред една нова кооперация е въпросния апартамент към който имах интерес
отивам и чакаам...
по дено време идва един раздрънкан опел кадет и от него слиза въпросния господинъ
усмихнат, щастлив въобще всичко на 6
здравейте - здравейте, вие ли сте, ние сме
аха
ами то в тази кооперация днес преди обяд (случката се развива около 15 часа) един човек дойде и веднага я нае, ама ако искате да отидем на другата за която ви споменахме да я видите.
ами добре, така и така съм излязъл и съм се настроил за оглед
влизам аз в опелчето и вътре една друга намаана женица се оказа брикерка на потенциалния хазяин
тръгваме ние и почват да ми говорят - те хората са много добри, всичко ново са обзавели, да малко е скъпичко ама са склонни да направят отбивка с едно 10-20%
хубуу, аз само си седя и ги слушам какви са ведри и щастливи

слизаме ние пред имота в квартала до ценъра (ужким беше центърална част)
както и да е
качвам се аз в апартамента - да новичко, чистичко приятно (е, имаше си недостатъци но не това беше проблема в случая)
и си питам аз - ами хубаво това ама може ли някаква отстъпка разбираш ли, че все пак то наема си е над средните за града пък и не е много в центъра където се очаква да са по-високи цените
и бъдещия хазяин като ощипан - не, не може да правим никакви отстъпки, ТОВА Е ЦЕНАТА, само ако искате може да освободим единия гараж като бонус.
казах, че ще си помисля
наскоро пак минавах покрай този забележителен имот - още си стои тъмен.

та това си е типичен пример КОЛКО добри са за мен брокерите.
милия той ми спести:

комисона си
супер високия наем
нуждата да се кача на колата за да отида да пия кафе в центъра
и още няколко други битови неудобства, които са избегнати в квартирата която обитавам в момента

тенкю бате шфе! smiling smiley)))
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
12-05-2009 - 11:02:01
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------

> Камелия, в момента всеки купувач е злато.
> Неприлични предложения няма! Както за офертна цена
> така и за предложена цена. Аз лично няма да се
> чувствам подигран, при положение, че пазар няма.
> Ти, като посредник май си длъжна да ми доведеш
> всеки проявил интерес, или не е така? Продавача не
> е длъжен да казва до колко може да свали цената,
> май? Или с времето вижданията му за долна граница
> да са се променили, но да не е уведомил посредника
> си. Купувача може да има и милиони но това не
> означава, че не може да направи предложение -50%
> на офертата, или не е така?
> Ще дам реален пример с мой имот на оферта е 35к на
> 24к е пътник с благодарности към всички
> спомогнали! Питай ме дали посредника ми ако работи
> за друг освен за мен ще знае това.
> От всичко казано от теб не видях адекватно решение
> на ситуацията!
>

Не виждаш адекватна реакция на ситуацията, защото си далече от професията и не е твоя грижата за "отегчителните" подробности.
След като си определил, че 24 000 е цената, защо пускаш на 35000? Защото не плащаш ти рекламите, затова. Нито останалите разходи- път, ток, телефон, заплати и т. н. Защо въобще се обръщаш към брокер, щом ще го заблуждаваш? В договора за възлагане изрично е отбелязано, че си длъжен да уведомиш брокера при промяна на каквото и да било в уточнените параметри .
Вярно, нямаш понятие от тази професия, но елементарна почтеност във всички отношения е нужна.
Истинският купувач, който притежава елементарна коректност и уважава времето си, се стреми да изложи най- пълно търсенето си. Един от основните параметри е цената. Нали затова се е обърнал към АНИ- да му претърси пазара, да отсее отговарящите на търсенето му имоти, да му ги предложи, за да избере на кои да направи оглед.


> Да го повторя за да не се губи дирята:
>
> Ще ти разиграя реален пример все едно, че съм от
> двете страни "защитаващ". Имаме имот. Купувача
> много го харесва и го иска готов е да плати 72к
> продавача е на офертна цена 85к, какво прави
> посредника?
> При положение, че знае колко е готов да плати
> единия и знае, че другия има предпоставки да
> слезне на 65к?

Ако и двамата са мои клиенти, то офертната цена просто няма да е 85000. Защото ще обясня на продавача, безсмислието на такава оферта.
Така че, примерът ти е хипотетичен.
Иначе е лесно- мога дори и героиня да излезна- на купувача съм "сринала" цената, а на продавача съм изкарала "горница"......
*ok*
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
12-05-2009 - 11:06:26
Иначе е лесно- мога дори и героиня да излезна- на купувача съм "сринала" цената, а на продавача съм изкарала "горница"......

това е мнооого специфичен и мнооого рядък случай. и се случва само когато от двете страни на брокера стоят галфони. сега е невъзможно, защото тези коит имат кеш в момента и мислят за пазарене на жилища просто не може да бъдат галфони.
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
12-05-2009 - 11:34:13
Ками, цената стои на 35 защото и на 24 да стои е все тая. Нямаме пазар!
И на 20 да го пусна и на 15 все тая smiling smiley .
Логиката ми е следната:
35к стои добре сред конкурентните имоти.
Потенциален купувач със сериозни намерения ще забележи имота.
Същия с оглед на състоянието на пазара няма начин да не очаква коментар.
Ако е на 24 и това ми е долната граница, как ще му напрявя кефчето да ме "срине" winking smiley .
Как мога да съм сигурен, че долната ми граница не е прекалено ниска и няма възможност за 28к примерно?

Посредника, който ме обслужва не е задължително да знае това, което знам аз. Причината е проста, не мога да бъда сигурен, че получавайки информация за цената на, която съм готов да направя сделка няма да се използва дори и подсъзнателно срещу интересите ми.

..... това с цената не се коментира, някакси не върви в момента, купувачите се разочароват
smiling smiley , а аз искам да са хепи .....

Да се върнем на примера.....

Относно офертната цена 85к, ако тя стои добре на пазара и е защитена защо да не седи?

Героиня няма ка да си в тази ситуация, морала според мен и Минаваща казва следното:
"Какво прави посредника ли? Ами среща двете страни да си хортуват. Не са в детската градина. Брокерът има задача да се осъществи сделка на условия, изгодни за двете страни. А двете страни ще се договорят, ако искат. Ако не - няма сделка. Просто е."
Re: Към брокерите ??? Чии интереси защитавате
12-05-2009 - 11:54:40
Ле-ле дъвчице, колко си прост, защо не продължи да си пишеш като санитар, мислиш, че можеш да заблудиш някого ? Ти твоите примери тук са едни и същи, чели сме ги безброй пъти, понеже си патологичен лъжец, даже на помниш как се оплиташ в лъжите си. Тук живееш под наем в Пазарджик, в дир-а си "купи" апартамент на Руски паметник, кое е вярно , а комплексарче ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход