Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проучване: Колко скъп автомобил карате?

Публикувано от gogo84 
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 19:24:05
avatar
Точно, има такава приказка - колкото по-хубав ти е джипа, толкова по-далече ходиш за трактор. Пък най-хубавата кола не е новата. Служебната е.
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 19:31:36
дидо Написал:
-------------------------------------------------------
> Точно, има такава приказка - колкото по-хубав ти е
> джипа, толкова по-далече ходиш за трактор. Пък
> най-хубавата кола не е новата. Служебната е.


Тази с шофьор е най-хубавата. smiling smiley
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 20:21:54
Айде и авторът да си каже smiling smiley

В момента колата ми възлиза на около 1.5 - 2 месечно спестяване.
Разбира се правих и щуротията (и то два пътриsad smiley ) да си взимам кола, за която пестя около 10 месеца, но не ми издържа психиката от притеснения от вида - мале, ако ми я одраскат, ами ако ме чукнат от зад на някой светофар, ако ми я откраднат докато съм я паркирал някъде (въпреки, че имах автокаско), и накрая притеснението - ако се счупи нещо по колата и ме върне 2000 - 5000лв на зад за ремонт.

За сегашната ми кола, не че не ми пука, ама ако някой се забие в мен бих го преживял много по-лесно въпреки, че нямам автокаско. Друг е и въпросът, че в "скъпата" кола, която имах шансът за оцеляване при тежко ПТП беше два пъти по-голям, но това е друга тема.

И в заключение мога да кажа - с евтина кола се кара много по-лесно в София. Знаете ли какъв кеф е когато BMW X5 се опитва да ми се набута от страни в задръстване, но в някой момент се отказва, като види, че няма да ми мигне окото да го подпра в бронята (моята броня така и така вече е счупена) smiling smiley
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 21:08:17
Тази седмица - под наем за 89 е/седмица. :]
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 21:12:36
темата е интересна. според мен автомобила не е само за да те закара до работното място и обратно а трябва да е сигурен и надежден, така че да може да се отиде с него от бургас до банско с два комплекта ски, жена ми и дете на година и половина. тоест автомобил за 3-4000 лв за мен звучи абсолютно неприемливо, тъй като в случая сигурноста е на първо място. нужна ми е кола която струва 20-30 хиляди а тези пари аз спестявм години.
Abu
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 21:31:29
Колата ми е стара... Когато я купувах, излизаше към 20 заплати, сега да е две и нещо. Хем заплатата ми доста нагоре, хем колата никой вече не я заглежда... Ама за десет години откак я имам, нито веднъж не ме е оставяла на пътя (за разлика от други по-скъпи служебни, приятелски, роднински и т.н.). Не пострада и при Голямата градушка във Варна. Какво повече да искам и защо да я сменям!? Не я смятам колко струва, а колко работа върши - в момента върши същата работа, както чисто нова от същия клас. Трябва да съм идиот, за да дам десет пъти повече пари за същото нещо...
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 21:51:08
avatar
Нещо не ми се връзва вашата философия за старата хубава кола.Ама избора си е ваш.
Новото се оказва мнооооого лош избор.

по балкана казват
Ваша нива Ваша пакост
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 21:58:47
avatar
Хвали старо ама карай ново! :]
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 22:03:45
avatar
кратункьо Написал:
-------------------------------------------------------
> Хвали старо ама карай ново!


*drunk* *drunk* *drunk* *drunk* *drunk*
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 22:17:30
То пък дето новото е едно здраво....
Карам стара кола дето ми струва 1.5 заплати, (за сега) и е колкото каското за 2 години на нова каквато съм си харесал. Оглеждам се за по голяма, че вече имам и дете, но не бих се хвърлил за нова. Надеждността и възрастта на колата нямат нищо общо за съжаление. Както и "Официален" сервиз и "читав" сервиз.

Случката която конкретно ме отказа от купуването на нов автомобил е, че след 6 месеца разходки до сервиз за по 200лв. и връщания с отговор "няма и нищо, зачистихме грешките, карай спокойно" гръмна турбо. Сметката е 5000лв.
К'вито са ни строителите такива и монтьорите.... :g: :g: :g: :g: :g: :g:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход