Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проучване: Колко скъп автомобил карате?

Публикувано от gogo84 
Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 14:37:42
Първо искам да се извиня, че темата не е свързана с имоти!

Обаче напоследък си мисля, че има 2 типа хора - хора, които си падат по живота и такива който са спестовнически настроени. Разбира се има и хора които са посредата.

Общото с форума е, че тук се спори от хора, които са точно в някоя от тези две крайности. Мисля си, че такива хора не са настроени само към имотите по този начин, а са така и за всичко друго в живота си.

Избрах темата за коли, защото точно те най-точно отразяват какъв е типът човек.

И така по темата...иска ми се да направя проучване кой какъв автомобил си е закупи и цената му на каква част от приходите му се равнява. За още по-голяма точност нека разделим разходите от приходите и да използваме спестеното (ако може така да се нарече). Т.е. ако взимате заплата 1000лв, но плащате 500лв за наем, ток, храна, забавления и т.н. да кажем, че спестеното е 500лв.

Не искам никой да разпитвам каква кола кара или колко му е заплатата - просто ми е интересно автомобилът, който си е купил на колко месеца спестяване се равнява.

За пример мога пак да дам 2 крайности:
1) Човек със спестени 500лв на месец си купува автомобил за примерно 10 000лв
2) Човек със спестени 2000лв на месец си купува автомобил за 3000лв

В темата може да изкажат мнения и хора, които все още нямат автомобил, но има намерение да си закупят т.е. могат да кажат колко месеца ще спестяват за него.

За примерен отговор в проучването може да използвате следния пример:
"За моята кола аз пестя 3 месеца" или "За моята кола аз пестя 12 месеца"

И в заключение:
Ако темата ви се стори глупава, моля не ме плюйте много. Просто много често виждам хора в една от двете крайности и ми е интересно едно такова проучване какво ще покаже.
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 14:50:56
avatar
В тази страна имот и кола със спестявания не се купуват.Освен от Горубляне карана от вдовица само събота предиобяд до магазина.
Анонимен потребител
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 15:06:00
Колата ми с момента струва колкото спестеното за под два месеца, когато я купувах възлизаше на спестяванията за 7-8 месеца.

Аз на нещо друго искам да обърна внимание.
Аз примерно смятам, че си купувам "скъпи" неща (не правя компромиси заради цена), но не ги сменям преди да сдадат багажа. Примерно телефонът ми е от 4 години и няма да го сменя доката не се скапе. Гледам на 21 инчово Сони дето за времето си преди 15 години беше бая пари, но не смятам да го сменям с ЛЦД дето мога да го купя със спестени пари за половин месец.
Има и друг тип хора - щом излезе нещо ново и хайде - трябва да го имат. Дали то им трябва - няма значение, щом комшията го има - и те трябва. Точно този тип хора доста повлияха на пазара с имоти в Бг.
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 15:12:17
avatar
Тинки е за какво харчиш тази голяма заплата.Телефон на 4 години е малко плашещо.Удобството все пак е пари.
Анонимен потребител
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 15:34:43
Ами трябва ми "здрав"(разбирай метален) телефон с "яка" батерия + радио.
В момента ползвам SE T630 + външно хендсфри с радио(HPR-20).
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 16:00:51
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами трябва ми "здрав"(разбирай метален) телефон с
> "яка" батерия + радио.
> В момента ползвам SE T630 + външно хендсфри с
> радио(HPR-20).


Избора си е твой за телефона.Аз съм фен на Нокиа въпреки че един SE ми работи по добре от всичко.Но пак питам.Ако не подменяш вещите около себе си за какво основно харчиш заплатата си.И не става въпрос за вещомания а за удоволствието от удобството.Имам една сребърна лъжица която ми е спомен и тя е здрава но не съм престанал да си купувам посуда.
Това с пътуванията ако го пуснеш не мога да го приема.
Анонимен потребител
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 16:10:43
Задължително ли е да "харча" всичко, което печеля?

Просто казвам, че купувам нещо когато имам нужда от него, а не защото е модерно или защото съседа го има.
Когато нещо ми потрябва аз отивам и го купувам - като се старая да избера най-доброто без значение от цената, но когато нямам нужда от нещо - не го купувам.
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 16:27:28
Нищо не съм пестил.Купих си я с парите точно от втората заплата в БГ.За мен колата не е символ на социален статус.Всекидневната кола трябва да е такава,че да не се притесняваш да я оставяш на улицата,а ако случайно се наложи да я оставиш другаде-харесваш си първата купчина боклук,хакваш я точно по средата и на другия ден трабва да я намериш отново там.
Не отговаря ли на тия изисквания-това не е всекидневна работна кола,а изгъзица.Просто в БГ...въпреки,че за всеки влак си има пътници,не бих си взел кола,струваща над 3-4 хил лева.Не и в настоящия момент.
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 16:40:14
avatar
Пропускате обаче, че карането на автомобил е стъпка с единия крак в гроба (особено у нас), така че според мен определено си струва нов и по-хубав.
Re: Проучване: Колко скъп автомобил карате?
14-03-2009 - 17:03:00
Удобството не е пари - удобството е да не робуваш на нещата, които притежаваш. А това се постига ако не са скъпи и не ти е проблем да ги смениш.
ЗА колата - ами ще се изразя така - такава, че да не ме е яд , когато ме ударят.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход