Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

София е прекрасна!

Публикувано от gandalf 
Re: София е прекрасна!
06-01-2009 - 12:37:47
avatar
Ivel Написал:
-------------------------------------------------------

> И аз това им разправям вече няколко пъти тук да не
> стават смешни, със запенена уста да защитават
> това смешно място София - темата е абсолютно
> бесмислена според мен - мислете за по глобални
> неща стига еснафщина и тесногръдство !

Ивел, за колко време стигаш до работата си? В блок ли живееш? Имаш ли къде да паркираш? Можеш ли да ходиш по тротоара, когато си пеша? Живеещият над теб, изхвърля ли си боклука през прозореца? Кофите за боклук, винаги ли преливат и кучетата разнасят ли боклуците по улиците?
Ако на първият въпрос отговорът е " час, час и половина и още толкова за връщане", а на останалите - "да", ще преразгледаш вижданията си за "глобалните" неща.
За теб, София е смешно място, за мен- родния ми град, в който живея. Схващаш ли разликата? По никакъв повод и никога не съм наричала с обидни имена родното място на когото и да било.........
Re: София е прекрасна!
06-01-2009 - 15:47:15
По въпроса за Сердика - никой не е бил там до Константин да го пита ккаво е искал д акаже, но историческите факти говорят няколко неща:

1) Сердика (15-18 хиляди жители) е била доста малък град дори за размерите на римска провинция като Тракия Романа - по-малък от Филипопол-Пловдив (80 хиляди) или от Августа Траяна (Стара Загора) (близо 50 хиляди), също и от други римски градове по тези земи;
2) Константин е роден в Ниш, който администратвно е влизал в провинция Вътрешна Дакия и на която столица е била Улпия Сердика (София)- тоест в детството и младостта на Константин Сердика е била "неговата столица" и е възможно да е запазил няккаов детско умиление от спомена за нея; кой ти знае....
3) Сердика сигурно е бил красив град
4) Въпросът с избор на столица не се е решавал с гласуване, а от Императора, и Константин е предпочел град с удобно пристанище - и историята доказва, че е бил умен избор.
Re: София е прекрасна!
06-01-2009 - 15:52:24
Давай тогава да спрем глобализацията в световен мащаб,защото нашите градове не са оправени,като инфраструктура,места за паркиране,тесни улици,че те повечето са проектирани да минават файтони по тях и после 10- на москвича и 2-3 лади, то и черноморието е презастроено и сега продават незнам колко си хотела със задължения,като на Бил Гейтс спестяванията,откъде са повечето пишман инвеститори, разбирам ви,но аз също искам да не идва никой по плажа,да не строи пред мен,да не му гледам насраните гащи на простора,а морето,някой беше писал,който искате да се направи входна виза за София,но и изходяща,ходи си на басейн,но на море-тцъ,планина-Витоша и т'ва е,ха наздраве *drink1*
Re: София е прекрасна!
14-01-2009 - 10:57:00
vsi4ki van ot sofiq
Re: София е прекрасна!
10-03-2009 - 02:48:39
София, наистина е прекрасна и още по-прекрасна ще е, ако някой отговори на блогера, публикувал това:
[kaknese.blogspot.com]
clap: clap: clap:

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: София е прекрасна!
10-03-2009 - 17:37:47
Елиса, това трябва да са снимки от Виена или Париж? Абе в средните векове и Лондон не е бил нещо различно от това, така,че се обърквам *xxx* Велико бъдеще го чака тоя град, които и да е / на снимките/ но дали ще сме живи да видим *pardon*
Re: София е прекрасна!
10-03-2009 - 19:35:18
Vlastoy, тя и Европата в мрака на средновековието не е била кой знае какво ...
ето нещо интересно, по въпроса [fficial%26sa%3DN%26um%3D1" rel="nofollow" >images.google.bg]
но, в момента няма кой да ни се опре по замърсяване, както на улици, така и на въздух, вода, храна и всичко до което се докоснем.
Както имаше един виц навремето, ако са решили да ни изтребват по този начин:
"Въженцата за бесене от вкъщи ли да си ги носим или държавата ще ни ги раздаде ?"

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: София е прекрасна!
10-03-2009 - 19:57:00
avatar
elissa Написал:
-------------------------------------------------------
> София, наистина е прекрасна и още по-прекрасна ще
> е, ако някой отговори на блогера, публикувал
> това:
>
>


Елиса, по закон, тези калища не бива да съществуват. Т. е., не бива за има постройки "у сред полето". Ама ги има- на една от снимките, къща огромна, жълта като слънце- как са получили разрешение да я построят? С подкуп, естествено. Даден от същите тези, които сега реват, че газят кал.
Другите снимки- на блокове, пак построени " у полето". Някой насила ли накара хората да дадат куп пари, за да купят апартамент там? Че и на шпакловка и замазка.........
Когато нямаш никакви изисквания срещу парите, които даваш, резултатът е този.
Има нещо, което по света се нарича "гражданско общество". То контролира властта. Само че, с индивиди, готови да се заробят с 30г. ипотека за имот в кално поле, гражданско общество не се гради. :g:
Re: София е прекрасна!
10-03-2009 - 20:30:03
То, само калта да беше! Газим в мърсотия, дишаме мърсотия, ядем боклуци. В резултат по данни, които за съжаление не мога да приложа в момента смъртността в град с население от 40 000 души (общо) е средно по 3 1/2 човека на ден за 1 месец.
Това са фактите. Останолото са обещанията, празнодумството и безхаберието на цялото ни общество - без изключение, от управляващи до администрация и до последния човек в БГ. Калта е само метафора - до ушите сме в нея. Морално, духовно, естетически, социално ... всякак.


--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: София е прекрасна!
12-03-2009 - 10:37:25
Елиса, благодаря за линка. И аз същата препратка направих по- горе. Това са снимки по- характерни за средните векове. Днешно време, живеешите там хора си плащат данъците и е редно да получат нещо в замяна. И ако може то да е днес-нали?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход