Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обезателно ли искат брокерите цениТЕ на имотиТЕ да са високи?

Публикувано от Продавач 
Re: Обезателно ли искат брокерите цениТЕ на имотиТЕ да са високи?
12-01-2009 - 08:31:22
avatar
Темата да си припомнят пурко и компания. *book* *book* *book* *book* smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Обезателно ли искат брокерите цениТЕ на имотиТЕ да са високи?
12-01-2009 - 17:56:42
Здрасти Продавач , знаеш че винаги чета твоите мнения
Искам да споделя нещо
Обикалям днес в 4-5 агенции и отправям оферта за закупуване на помещение удобно за офис, уточнявам раионите казвам изискванията си и казвам колко съм готов да платя сега веднага
Още преди изобщо да разлистят офертите си или да разговарят с някои строител ми казват че такива оферти нямат -аз предлагам около 500 евро на квадрат за помещение или апартамент но 1 ви етаж в гр. Добрич
С две думи просто не им се работи ,защото ако за можещи и знаещи веднага щяха да започнат да въртят телефони и да си преглеждат офертите
Така или иначе зор нямам, не се пазаря , не споря , не нахалствам, не говоря за кризи - просто давам своята оферта -това е
Но наи странното е че не пропускат да ме попитат дали ще платя на изплащане , с кредит или в брои- казвам в брои - сега веднага
Това е тъпо много тъпо- след месец или две седмици ще ми звънят за да ме молят да платя - колко пъти се явява готов клиент с пари ? Аз уважавам труда на агенциите , но в този случаи сам ще си намеря и няма да ползвам услугите им - мързи ги да гледат .....Свързах се с един строител , разказах му - каза ми че е в чужбина и като се върне ще говорим , но не ме отряза ....а всички агенции се държат така сякаш продават собственните си имоти а не оферти на други хора - логично е да си помисля че искат по голям комисион - и после предложих купувам 2 офиса...и пак дръжки - мързи ги две не виждат
Тук са свикнали - вали -гърми да продават земи - чиста работа даже на оглед не ходят
Утре ги мятам през кръста- докато разберат че пазара вече е на купувача
Re: Обезателно ли искат брокерите цениТЕ на имотиТЕ да са високи?
15-01-2009 - 13:36:04
avatar
Здрасти Дивал,
да случката, която разказваш говори за някои доста мързеливи брокери - такива не липсват за съжаление, но в този конкретен случай е по-скоро за тяхно съжаление, а не за нечие друго *ok*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Обезателно ли искат брокерите цениТЕ на имотиТЕ да са високи?
15-01-2009 - 13:42:28
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Темата да си припомнят пурко и компания.
>
> Автоматичен подпис: Нещо полезно тук: и нещо за
> коментаторите на подписите ми тук: "Много
> се радвам, че ме срещнAхте" :–)


Ат-така. Ти темите остави на нас. А я кажи откъде го вадиш този глас (дето пръцкаш).
Сиреч - кажи за лихвите, за лихвите...

Re: Обезателно ли искат брокерите цениТЕ на имотиТЕ да са високи?
15-01-2009 - 13:52:53
avatar
"Ат-така. Ти темите остави на нас. А я кажи откъде го вадиш този глас (дето пръцкаш).
Сиреч - кажи за лихвите, за лихвите..."


Ще ти кажа когато му дойде времето :] Ако изобщо смяташ, че ти е нужно чуждо мнение според мен ти си много навътре в нещата и си имаш собствена версия *bow*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Обезателно ли искат брокерите цениТЕ на имотиТЕ да са високи?
15-01-2009 - 15:26:02
[www.sas.portalimoti.com] четиристаиния
тази оферта ми я да де парцалев
хареса ми и звъннах веднага за да видя дали е актуална, познавам раиона и дори ходих до кооперацииката за да видя дали не бъркам(огледах отвън).....
Какво каза агенцията - Ще проверя и ще ви звънна
След около 3 часа вече бях показал офертата на жена ми и тя също хареса имота (знаеш старшината трябва да каже winking smiley )....звъннах пак....отговорът на агенцията беше
Ще проверя и ще ви звънна......
Продавач , моля те ела да работиш в Добрич...нашите са просто тикви- аз му се моля едва ли не да отида на оглед - ужас
Които се занимава професионално с имоти да идва насам , ще ги разбие......
Чесно...и аз се занимавам с бизнес и аз работя с клиенти ....но такъв мързел не мога да си обясня



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-15 15:26 от dival.
Re: Обезателно ли искат брокерите цениТЕ на имотиТЕ да са високи?
15-01-2009 - 16:13:22
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> четиристаиния
> тази оферта ми я да де парцалев
> хареса ми и звъннах веднага за да видя дали е
> актуална, познавам раиона и дори ходих до
> кооперацииката за да видя дали не бъркам(огледах
> отвън).....
> Какво каза агенцията - Ще проверя и ще ви звънна
> След около 3 часа вече бях показал офертата на
> жена ми и тя също хареса имота (знаеш старшината
> трябва да каже )....звъннах пак....отговорът на
> агенцията беше
> Ще проверя и ще ви звънна......

Дивале, ами ако им звъннеш и им кажеш, че сам ще си намериш собственика? Дали няма да се размърдат? smiling smiley
Re: Обезателно ли искат брокерите цениТЕ на имотиТЕ да са високи?
15-01-2009 - 16:33:35
Ками , знаеш с какво се занимавам и изобщо не е проблем да намеря собственника, но както винаги съм казвал аз уважавам труда на агенциите а и ползваики услугите на агенция аз самия спестявам време...
Исках да знам само дали офертата е валидна зашото датата беше актуална 8 януари
Ела да им покажеш на нашите агенции как се работи, има какво да се продава има и купувачи защото раиона си е богат, на всичкото отгоре има за продаване много земи и морски имоти...обаче ги мързи да дишат
Един по амбициозен да отвори офис тук и ще обере целия пазар-гарантирам
Няколко агенции от Варна вече започнаха да се месят в пазара- особенно на земя
2-3 читави агенции да има ...а са регистрирани сигурно 300
Бахти ...поне да се обадят и да излъжат че е продаден или нещо от сорта....
Накрая ще доидат по знаещи и ще им вземат пазара + северното черноморие което хич не е малко......
Re: Обезателно ли искат брокерите цениТЕ на имотиТЕ да са високи?
15-01-2009 - 16:36:54
Едва ли е от мързел. Много брокери крадат оферти и нямат връзка със собствениците. Тръгват да ги издирвет, чак когато някой прояви интерес. Другата вероятност е, да е стара тяхна обява и сега да не могат да се свържат със собствениците - променени телефони и т.н. Масово не поддържат регулярна връзка с продавачите и офертите не са актуални - я хората са продали вече, я са се отказали, я цената не е тази. Много учудващо, но факт - в офертите стоят обяви за имоти продадени преди половин година.
Re: Обезателно ли искат брокерите цениТЕ на имотиТЕ да са високи?
15-01-2009 - 17:27:17
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Едва ли е от мързел. Много брокери крадат оферти и
> нямат връзка със собствениците. Тръгват да ги
> издирвет, чак когато някой прояви интерес. Другата
> вероятност е, да е стара тяхна обява и сега да не
> могат да се свържат със собствениците - променени
> телефони и т.н. Масово не поддържат регулярна
> връзка с продавачите и офертите не са актуални - я
> хората са продали вече, я са се отказали, я цената
> не е тази. Много учудващо, но факт - в офертите
> стоят обяви за имоти продадени преди половин
> година.


Дивал това, което пише r_stoma по-горе също е вярно. Иначе Добрич ми е много далеч и не познавам пазара там, а в София го следя от години от близо и за това не мърдам от тукsmiling smiley А между другото в порталимоти можеш да срещнеш оферти от преди сто години - много им е зле актуализацията на офертите. *beer*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход