Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!

Публикувано от Продавач 
Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
07-10-2005 - 16:02:07
avatar
Гледам в тази част всякакви интернационални теми "Америка и Европа" "Германия и незнам си кой си"...мен ме вълнува повече това как да избягам от алчното акционерно дружество "Топлофикация".
След последното обявяване за поредното вдигане на и без това безумните им цени смятам, че ще срещаме из форума вече и такива обяви: "Търся панел след 86-та година с изключено парно в целия вход и алуминиева дограма до 60кв/м до 25 000Е."
Това съвсем примерно разбира сеsmiling smiley Но хич не е смешно когато отоплението стане основното перо в подръжката на едно жилище и то натежава много и лошото е, че хората са станали много апатични към всичко от избори до цени на каквото и да е.
И по този начин смешници като "Топлофикация" АД ще си правят както и до сега каквото си искат, а ние ще си ги търпим или?
Вижте тук:[www.monitor.bg]

Сега пък ново 20 и тук: [dnes.dir.bg]

Аз вече ще се оглеждам за блокче на зелено на което в проекта е включено отопление на цялата сграда с локално парно на слънчеви батерии поставени на покрива. Съвсем сериозно говоря писна ми от наглеци. :g:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
07-10-2005 - 16:35:50
Трудна работа, Продавач smiling smiley)) Засега масовото приложение на слъчевите топлинни системи е за подгряване на битова топла вода само, а и то през зимата (поради по малкото слънчево греене) иска добавяне на електроенергия. А за отопление ти трябва по-голяма мощност, и то през зимата, когато слънчевото греене е много по-малко. Чела съм за такива приложения в Германия, обаче като добавка към някакъв конвенционален източник - и са пилотни проекти, не е масово, скъпо е и не вярвам скоро да го има на пазара у нас.
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
07-10-2005 - 16:50:15
Инвестирай в спален чувал. Даже може да кандидатстваш за пари от някой проект за енергийна ефективност. От това да не ползваш енергия по-голяма ефективност не знам да имаsmiling smiley
Разбирам чувствата ти, но въпреки желанието си, към момента не съм в състояние да ти дам никакво смислено предложение или да ти вдъхна подкрепа.
Ще избягаш от топлофикация (само частично, защото от такса мощност не може да избягаш), но от Енерго и Софийска вода (и нейни посестрими) нямаш шанс да се скриеш.

В най-черните и кризисни години отнякъде в пресата изтече информация, че Бг продавала ток н а Турция по 3,5 Щ.Д. цента н а квтч. В интерес на истината тогава на вътр. пазар цената беше май доста по-ниска. Няма да забравя, как се изтъпани един министър и каза : Нямаме избор. В тази страна трябва да работят строго пазарни принципи и и трябва да знаете, че в Бг. енергетиката ще се оправи, едва след като и на вътрешния пазар започнем да плащаме поне толкова.

И понеже аз от енергетика много не разбирам ;-((, по-късно "с учудване" изгледах подминаването на тази цена като малка гара.

Сега пък, когато на нас се гледа като на просто едни статистически единици, които са призвани да генерират печалба там, където трябва, май наистина трябва да се случи нещо драстично за промяна.

Ама, кофти, нали знаете, че най-голямото прегрешение в момента е да подплашиш чужд инвеститор (не забравяйте, че те са светли души и имат нежни и плашливи като на кошута сърца), та .....
абе давай да го мислим в понеделник !!!
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
07-10-2005 - 19:19:16
avatar
Мислиш, че е смешно ли ами дай да се посмееем дружно тогава :} :}
Между другото мисля, че в София вече има проекти на строителни фирми с подобно отопление, а мен като ме удари шайбата и като ме амбицира нещо нямам спиркиsmiling smiley
В тази връзка ще проверя тук там за тези неща и току виж сме дали идея на някой строител да инвестира в нещо хубавоsmiling smiley smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
07-10-2005 - 19:21:44
avatar
Да за таксата мощност разбрах и нямам думи просто: [news.imoti.net] :g:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
07-10-2005 - 19:32:47
Е, лошо ли е да се пести енергия?
Има ли друг начин да накараш човек да потребява по-малко?
Имаш ли представа, че парното в София е една от най-ниските цени за отопление, а доходите в София са най-високи. Защо трябва по-бедните граждани на България да спонсорират по-богатите?
Дебели дрехи и завивки му е майката - ще се погрижиш да покрием изискванията на Протокола от Киото.
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
07-10-2005 - 22:12:38
Проблема не е в парното само по себе си. Проблема е в идиотската система, която разчита на топломери по радиаторите, вместо общ топломер за апартамент както е в новите кооперации. И по-точно че това явно е достатъчен повод доста хора да крадат топлоенергия - от съседите си естествено. Като тръгнеш да се разправяш, фирмите за топлинно счетоводство не им се занимава да се гонят с простаци. Само дето така разочароват и отказват именно редовните платци. Това в крайна сметка ще доведе до загуба на клиентите. Те дори не са наясно че сами режат клона на който седят.
Иначе самата система за топлофикация е ок, опорочава я политиката на фирмата.
Аз лично ще си махна радиаторите, защото ми писна да ме крадат. Не ме интересува че сметката за ток може да е висока, тя все пак е в мой контрол. А фирмата за топлинно счетоводство показа че сметката за парно може да бъде абсолтно непредсказуема с неизвестна компонента "кражби от съседа".
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
10-10-2005 - 11:34:29
Boby, за тази система са виновни наследените при старите жилища вертикални разводки - няма как да имаш общ топломер на жилището при този начин на изграждане на инсталацията.

И тази история с топлинното счетводство май все пак е най-приложимата при тези дадености. Мисля, че се мъчат да ограничат този компонент, за който говориш - ама българина си е Андрешко smiling smiley - жив дявол е, като опре да хитрува на дребно.

Колкото до това да минеш на отопление на ток - ами твоя работа, ама спасение няма от високите сметки за енергия. Как ще я контролираш сметката - като стоиш на студено ли? И не ти ли минава през ум, че в условията на "естествен монопол" все ще си прекараният - незвисимо дали от Топлофикация или от Елразпределение ?
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
10-10-2005 - 11:37:59
Стига с тия субсидии, де! Отдавна са в миналото.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход